2021. SUPERCROSS SEZONSKE TOČKE STANJA NAKON 9. KOLA

Kolo 9 sezone 2021 Monster Energy Supercross konačno je završeno ovdje u Daytoni i ono što se očekivalo biti intenzivno blato, oblikovano prema nekim nevjerojatnim trkačkim uvjetima. Daytona je lako jedna od staza kojoj se najviše raduje, a kombinira i Motocross i Supercross za jednu od najizazovnijih staza na stazi. Ricky Carmichael dizajnirao je ovogodišnju stazu, a staza sadrži brojne uzbudljive promjene terena, skokove u zid, brze odmah i brze ritam dionice. Mnogi vozači i timovi išli su toliko daleko da su mijenjali vlastite staze za vježbanje kako bi ugradili značajke koje su dio masivne Supercross staze. Ujutro i na početku kvalifikacija, vozači su se suočili s kišom koja je lijevala na stazi i izgorjela kroz mnoga svoja otrcanja. U klasi 250, Justin Cooper postavio je najbrže vrijeme kruga u klasi 250, dok je Ken najbrže trčao među svim trkačima. Pomaknite se dolje da vidite što se dogodilo kad su vrata pala.

2021. DAYTONA SUPERCROSS | POTPUNA POKRIVENOST

Fotografije Travis Fant i Brian Converse

450 SUPERCROSS BODOVA NAKON 9. KOLA OD 17

Eli Tomac Daytona Supercross 2021-8541Eli Tomac ugrabio je drugu pobjedu 2021. i petu pobjedu u Daytoni.

U prvoj utrci vrućina, Cooper Webb zgrabio je rupu i bio bi nedodirljiv za cijelu utrku. Ali Aaron Plessinger dao je Cooperu priliku za novac jer se Star Yamaha vozač našao na vodećem mjestu, ali bi završio na drugom mjestu nakon Coopera Webba. U drugoj utrci vrućina, Ken Roczen zgrabio je rupu, vodio cijelu utrku i pobijedio. Malcolm Stewart približio se Kenu, ali Kenova glatka brzina bi se isplatila, ukrašavajući ga pobjedom. Eli Tomac snimio je rupu u Main Eventu, a voditelj bodova, Ken Roczen, nije najbolje započeo. Eli se držao vodstva, dok su se Ken i Cooper borili za treće mjesto, a Aaron Plessinger sjedio je na drugom mjestu. Ken bi napravio nekoliko pogrešaka puštajući da prođe Malcolm Stewart. Ken je na kraju napravio dodavanje s preostalih minutu i pol i bacio pogled na Coopera Webba. Cooper Webb zaobišao je Aarona Plessingera, a Eli će peti put osvojiti Daytonu.

33 44 Tyler Bowers 1

Cooper Webb Daytona Supercross 2021-7025Cooper Webb je na ljestvici bodova samo 2 boda iza Kena Roczena.

Dobro je vidjeti Chasea Sextona natrag na sedlu i na utrkama.

250 TAČKA NA ISTOČNOJ OBALI NAKON 2. KOLA od 9

Jett Lawrence često dobiva više medija nego njegov brat, ali Hunter se pojavio u Daytoni velikom brzinom, pobijedivši u njegovoj utrci vrućina.

U prvoj Heat utrci, Seth Hammaker vodio je veći dio utrke sve dok se suigrač, Cameron McAdoo nije ušuljao i neizbježno bi pobijedio u utrci. U drugoj utrci vrućina, Hunter Lawrence zgrabio je rupu, ali sreća mu nije bila izrezana jer bi nakupljanje trojke ponovno pokrenulo utrku. Međutim, Hunter je započeo s zaključavanjem jer je ponovno zgrabio rupu, vodio cijelu utrku i pobijedio u drugoj utrci vrućina. Glavni događaj je krenuo, a Stilez Robertson zgrabio je rupu. Nosač crvene pločice, Justin Cooper, počeo bi strašno, sjedeći skroz u 14. mjestu. Cameron McAdoo na kraju je dodao dodavanje za Stileza i pobijedio na Glavnom događaju sa Stilez-om u drugom i Pierceom Brownom u trećem. Justin Cooper se izvrsno vratio, pomaknuvši se sve do četvrtog mjesta.