2020. VELIKI PRIX ŠPANSKE REZULTATA ARROYOMOLINOSA, ALI ZOVIMO JE SAMO MADRID (AŽURIRANO)

250 GP u Španjolskoj do Viale

Tom Vialle (28) dobio je veliko pojačanje u svojim nadama u Svjetskom prvenstvu 2020. godine 250 kada je njegov najbliži suparnik, Jago Geerts, u Španjolskoj prešao na 5-1 do Tomovih 1-2. Vialle ima vodstvo od 52 boda na 250 Svjetskog prvenstva, ima još šest utrka (tri u Belgiji i tri u Italiji).

Tom Vialle pobijedio je na uvodnom 250 moto španjolskog VN-a kako bi otvorio 55 bodova prednosti ispred Jaga Geertsa na ljestvici 250 Svjetskog prvenstva. Ali, Vialleu nije bilo lako jer su iznenada ponovno oživljeni Thomas Kjer Olsen i Jed Beaton gurnuli Francuza sve do dame.

Isak Gifting, koji je usred sezone bio vozač ekipe GasGas 250, bio je impresivan. U četiri liječnika opće prakse, koji se natjecao za plinski plin, u tri je među deset najboljih.

U drugom moto kolu Tom Vialle je vodio kada je zastao u zavoju u zadnjem krugu utrke, a Geerts je prošao do moto pobjede, ali Vialle je ipak dobio ukupni rezultat s 1-2 na Geerts '5-1. Vialle vodi u potjeri za 250 naslova sa 52 boda - što je jedna kompletna utrka bodova (plus 2).

Jago Geerts (193) i Ben Watson (91) pucali su u drugi moto u Španjolskoj.

Staza Arroyomolos nalazi se na periferiji Madrida - što možete vidjeti sa staze.

10. Isak Gifting (Plin) ... 11-8
Ostale obavijesti: 11. Ruben Fernandez (Yam); 12. Alberto Forato (Hus); 13. Kevin Horgmo (KTM); 14. Bas Vaessen (KTM); 16. Richard Sikyna (KTM); 17. Alvin Ostlund (Hon); 20. Jan Pančar (KTM); 25. Mathys Boisrame (Kaw).

Jed Beaton je treći sa 250 bodova GP, ali samo 7 bodova daleko od četvrtog mjesta Maximea Renauxa.

450 GP u Španjolskoj u Pradu

Jorge Prado imao je prednost domaćeg suda na VN Španjolske i nije razočarao španjolsku publiku - koju su činili zastavnici, domari i zaštitari.

U prvom moto KTM klase 450 pobjedu je odnio Jorge Prado. Španjolsku publiku bi učinilo ekstatičnom da im je dopušteno osobno vidjeti utrku. Branitelj 450 svjetskog prvaka Tim Gajser bio je treći iza Prada i Romaina Febvrea. Najvažnije za Tima Gajsera bilo je to što je Tony Cairoli završio na 7. mjestu - dao je Gajseru 11 bodova, a vodstvo nad Cairolijem produžio na 17 bodova. Treći u bodovima u prvenstvu, Jeremy Seewer trčao je 8. kada je kasno pao u prvom moto i izgubio dva mjesta.

U drugoj 450 moto Prado je ponovno pobijedio, postavivši najbrže vrijeme kruga, dok je Tim Gajser 3-2 postigao prednost Romaina Febvrea 2-3 za ukupno drugo mjesto. Coldenhoff je bio četvrti, Seewer peti, a Tony Cairoli šesti. Kairoli je bio loš dan u usporedbi s njegovim mladim suigračem i Timom Gajserom.

Dylan Walsh u Španiji nije postigao bodove nakon što je ozlijedio zglob i morao se izvući iz prvog moto a ne pokrenuti drugi moto. Honda će ovaj tjedan pregledati zglob.

Gautier Paulin (21) mogao bi vidjeti svoju kuću odavde ako se preseli u Madrid.

GP staza nalazila se u blizini rekreacijskog područja Intu Xanadu i trgovačkog centra. Smješteno je 12 km od središta Madrida. Ima 220 trgovina, kazališta, zatvoreni snježni park, restorane i akvarij.

10. Henry Jacobi (Yam) ... 15-
Ostali značajni: 11. Calvin Vlaanderen (Yam); 12. Ivo Monticelli (Plin); 13. Jordi Tixier (KTM); 14. Calvin Vlaanderen (Yam); 18. Jose Butron (KTM); 21. Dylan Walsh (Hon).

Tim Gajser ne brine ni za jednog drugog trkača u seriji 450, osim za Tonyja Cairolija. Kad god osvoji bodove na Tonyju, to je pobjeda za Tima. Iako su Gajsera pobijedili Prado i Febvre, Gajser je dobio dvostruki bonus jer je završio ispred drugog mjesta u bodovima Cairoli i trećeg u bodovima Jeremyja Seewera.

Tony Cairoli nada se da će se stvari promijeniti kada stigne u Lommel na sljedeće tri utrke. U Španiji je izgubio 15 bodova od Tima Gasjera i odjednom zaostaje za 24 boda.

Jeremy Seewer: Ako ste vidjeli jedan valjak, ne trebate ih vidjeti 20.