“SUBOTA NA GLEN MOTOCROSS-U:” VJETAR SE PONOVO VRATIO, ALI I 233 TRKAČA

Todd Sibel (829) je potjerao pobjednika 250 Coltona Aecka do linije u prvom 250/450 Promotu, ali nije gubio vrijeme izbijajući naprijed u drugom motu.

FOTOGRAFIJE DEBBI TAMIETTI

450 STRUČNJAKA
1. Todd Sibel (Kaw)…1-1
2. Casey Casper (Kaw)…2-2

Koliko god bilo teško povjerovati nakon što je prošlotjedni vjetar od 45 mph otežavao život trkačima "Saturday at the Glen", vjetrovi su se vratili za utrke prošle subote. Iako vjetrovi nisu bili jaki kao prije tjedan dana, udari od 35 mph značili su da su se bicikli puno kretali u zraku,  Glen Helen Raceway nalazi se na kraju velikog kanjona i u podnožju planinskog lanca od 9000 stopa — što znači da dok se vozači voze autocestom 15, mogu biti uljuljkani u pomisao da su vjetrovi tihi. No, kad stignu do ulaza u kanjone, počne puhati vjetar. Bio je to šok za one koji su napustili svoju kuću s vjetrom od 2 mph i našli vjetar od 35 mph kako ih čeka.

Colton Aeck (526) pomeo je oba motoklase u klasi 250 Pro i čak je osvojio prvi moto u kombiniranoj klasi 250/450.

250 STRUČNJAKA
1. Colton Aeck (Kaw)…1-1
2. Cody Brownfield (Hon)…2-2

Nevjerojatno, 233 vozača koji su se pojavili za utrku u posljednjoj utrci "Subota u Glenu" 2023. činilo se da ih vjetar nije uznemirio, većina ih je rekla. "Ovo zoveš vjetrom, trebao si biti ovdje prošle subote, sad je bilo vjetrovito." Bile su dvije utrke Red Flag, jedna za nesreću 250 početnika koja je dovoljno blokirala stazu da drugi val nije mogao ići. Vraćeni su na startnu liniju, a drugi val je pretvoren u zasebnu utrku. Time je proširen program. Druga crvena zastavica pojavila se u 65cc Junior Cycle utrci, kada je došlo do sudara u strmo nagnutom Talladega prvom zavoju. Utrka je zaustavljena i ponovno pokrenuta, ali pali vozač je bio u redu. Čak i uz kašnjenja programa, “Saturday at the Glen” ostao je vjeran svom obećanju da će svaka subotnja utrka završiti do 2:00. kako bi trkači imali vremena pripremiti svoje bicikle za bilo koje mjesto na koje će se voziti u nedjelju.

Ed Guajardo (27) sigurno se osjećao usamljeno bez velikog rivala Roberta Reisingera u klasi Over-50 Expert, ali Guajardo nije bio bez konkurencije jer je Val Tamietti, stručnjak za starije od 65 godina, odlučio natjecati se i za Over-60 Experts i za Over-65 Stručnjaci. Val nije pobijedio Guajarda, ali je završio drugi u ukupnom poretku ispred svih ostalih redovitih stručnjaka starijih od 60 godina.

OVDJE-60 STRUČNJA
1. Ed Guajardo (Yam) ... 1-1
2. Val Tamietti (Yam)… 2-3
3. Eric Clemson (Kaw)…4-2

Luc DeLey (99) uzeo je MXA-in KTM 2024SX iz 300. na 7-4 dana u klasi stručnjaka za starije od 60 godina.

Joe Sutter (111) na testu je vozio Yamahu YZ2024F iz 450. i umjesto toga je odlučio kupiti dvije snižene Yamahe YZ2022F iz 450. godine. Joe je postigao 10-8 u klasi Over-60 Expert, dok je Michele Horton (32) bila 6-7.

Bob Rutten (83) jedva je pobijedio prošli tjedan u klasi Over-65 Expert dok ga je Val Tanietti pokušavao prijeći u gotovo svakom zavoju u zadnjem krugu. Pogodi što? Ista se stvar dogodila ove subote, ali je Bob oba puta zadržao Vala.

OVDJE-65 STRUČNJA
1. Bob Rutten (KTM)… 2-1
2. Val Tamietti (Yam)… 1-2
3. Steve Williams (Yam)…3-3

Marc Crosby (86) pobjegao je iz inače super-konkurentne srednje klase starijih od 65 godina da bi osvojio oba motoa s velikom razlikom u odnosu na top pet Pete Vetrano (3-2), Rusell Brown (2-3), Jim Hanson (5-4) i Bruce Ashmore (4-5).

OVDJE-65 POSREDNIŠTVA
1. Marc Crosby (KTM) ... 1-1
2. Pete Vetrano (Gas)…3-2
3. Russell Brown (Gas)…2-3

Karl Sellenthin (13) dvama je udarcima došao do pobjede nad početnicima iznad 60 godina s 1-1 dan.

PREKO 60 NOVINA
1. Karl Sellenthin (Yam)…1-1
2. Scott Hyde (Hon)…3-2
3. John McCarroll (KTM)…2-4

Ricky Richards (45) odvezao se svojim Suzukijem RM-Z450 u provjeru srednje klase starijih od 40 godina.

OVDJE-40 POSREDNIŠTVA
1. Ricky Richards (Suz)…1-1
2. Caleb Rice (Hus)…3-2
3. Jason Giordano (Hon)…4-3

Mason McGuire (256) pobijedio je u klasi 250 početnika i vratio se četiri utrke kasnije i pobijedio u klasi početnika Open—zabilježivši četiri pobjede u motociklizmu.

3. Daniel De La Criz (Gas)…2-4

Noah Kline (206) odnio je pobjedu 450 početnika sa solidnih 1-1 dan.

450 NOVICA
1. Noah Kline (Yam)…1-1
2. Nate Jamis (Kaw)…3-2
3. Omn Naor (Kaw)…2-3

Dva Yamahina vozača spetljaju se u klasi početnika dok ostali vozači traže izlaz za bijeg.

Sa svojim biciklima postavljenim prednjim kotačem na prednji kotač, blokirali su vanjsku liniju i ostavili nekoliko vozača zarobljene iza svojih palih bicikala. Oni koji kasno stignu na mjesto nesreće snalaze se iznutra.

Postoji samo nekoliko australskih trkača koji se smatraju stalnim posjetiteljima Glen Helena. Dan Alamangos (82) najpoznatiji je od tog malobrojnog kadra australskih stručnjaka.

ESR-ov Ron Shuler (33) je bio na putu za 3-1 za pobjedu u klasi Over-50 Expert dok je započinjao posljednji krug, ali Arek Kruk i Luther French (21) pojavili su se niotkuda i prošli ga — okrećući se nadao se 3-1 u 3-3 za ukupno treće mjesto.

OVDJE-50 STRUČNJA
1. Arek Kruk (Yam)…1-1
2. Luther French (Yam…2-2
3. Ron Shuler (Yam)…3-3

Dirt Bikeov Ron Lawson borio se za deveto mjesto završio u prvom motociklu u klasi Over-60 Expert i DNF'ed drugi moto. No, spasio mu je dan osvojivši 4-5 u klasi stručnjaka iznad 65 godina iza Boba Ruttena, Vala Tamiettija, Stevea Williamsa i Tracyja Hracha.

Wayne Ashby (193) imao je 2-3 dana zaostatka od 3-2 Mikea Davisa i 1-1 Roberta Kuhryja u klasi starijih od 50 godina.

OVDJE-50 POSREDNIŠTVA
1. Robert Kuhry (Yam)…1-1
2. Mike Davis (Yam)…2-3
3. Wayne Ashby (Hus)…2-3

John Caper je dogurao do trećeg mjesta u klasi početnika iznad 65 godina na svojoj vjernoj Hondi CRF450.

PREKO 65 NOVINA
1. Denny Ryan (Yam)…1-1
2. Mark Moore (Hus)…2-2
3. John Caper (Hon)… 3-3

Robert Pocius (153) postigao je 5-1 za drugo mjesto u ukupnom poretku u klasi starijih od 60 godina.

OVDJE-60 POSREDNIŠTVA
1. Mark Sandzinier (KTM)…3-2
2. Robert Pocius (KTM) ... 5-1
3. Pete Anagnos (Hus)…4-3

Lance Sloane (124) imao je 4-DNF dan u klasi početnika starijih od 60 godina. Lance je imao puno bolje dane od toga.

Ryan Donley (37) bio je drugi u ukupnom poretku u klasi 250 Novice

Liam Holkesvig (209) namješta Dylana Hydea (522) za prolaz u klasi 250 početnika. Holkesvig je osvojio 7-8 za 8. mjesto, a Hyde 9-9 za 9. mjesto.

Mike Odom (61) postigao je 4-4 u klasi početnika iznad 50 godina iza Marka Highama, Scotta Murphyja i Roberta Laughlina.

PREKO 50 NOVINA
1. Mark Higham (Kaw)…1-1
2. Scott Murphy (KTM)…2-2
3. Robert Laughlin (Yam)…3-3

Connor Theis (594) i Jake Sands bore se za drugo mjesto u klasi 450 Beginner. Theisovih 2-2 pobijedio bi Sandsovih 3-3, ali ne i Saar Ohayonovih 1-1.

John McFadden (777) ostvario je 3-3 u klasi Yamaha PW50.

PW50/XR KLASA
1. Noah Rodriquez (Yam)…1-1
2. Augustin Canela (Yam)…2-2
3. John McFadden (Yam)…3-3

Colson Bogh (93) postigao je 2-2 na svom električnom GasGas Pee-Weeu za drugo mjesto u klasi Pee-Wee First Timer.

PEE-WEE PRVICI
1. Konnor Sparks (KTM)…1-1
2. Colson Bogh (Gas)…2-2
3. Madison Yarnell (KTM)…3-3

Madison Yarnell (26) povela je svoj električni Husky Pee-Wee na 3-3 dana u razredu Pee-Wee First Timers.

Noah Rodriquez (391) pobijedio je u klasi Yamaha PW50 s 1-1 na svom potpuno crvenom PW-u.

Ako tražite trkaću organizaciju koja nudi duge motocikle, niske cijene i vrlo dosljedan raspored utrka—to je to. Motokros "Saturday at the Glen" domaćin je sezone od 25 utrka—koja će ponovno započeti 13. siječnja 2024. Ulaznica je samo 30 USD (25 USD za mini vozila). Ulaz nakon utrke na dan utrke iznosi 40 USD (30 USD za mini). Pristojba za izlaz iznosi samo 10 USD (po osobi). Možete se prijaviti putem interneta za sljedeći motocross “Saturday at the Glen” najkasnije u petak prije utrke i uštedjeti novac (ili se jednostavno pojaviti osobno na dan utrke).

Približni raspored za prvih šest utrka “Saturday at the Glen” 2024. je 13. siječnja, 20. siječnja, 3. veljače, 24. veljače, 16. ožujka i 23. ožujka. Za više informacija idite na www.glenhelen.com.