SVJETSKO VEĆARSKO PRVENSTVO U MOTOKROSU BLAZNO-FEST: STAPO'S WIND

U SoCalu nije padala kiša sedam mjeseci, a onda je, u tjednu Svjetskog prvenstva u vetro motocrossu, u četvrtak bilo 95, u petak 85 i 50, a u subotu i nedjelju kiša. Ne možemo reći da u južnoj Kaliforniji nikada nije padala kiša, jer je za ovaj jedan vikend padala-padala dva dana zaredom.

Nevjerojatno je da je još uvijek bio velik odaziv vozača, usprkos ograničenjima putovanja i karantene zbog kojih su trkači iz Europe, Kanade, Meksika, Japana i mnogih drugih zemalja bili kod kuće, ali i dalje je bila zdrava prisutnost stranih vozača koji žive i rade u SAD-u na utrci. Zapravo, bez ovih vozača "Svjetski kup nacija" nikada ne bi imao 12 reprezentacija (prošle godine bila je 21 momčad kupa).

Zbog kiše, Glen Helen nije bio tako brutalno grub kao što je obično, ali to je zato što je ovaj put blato bio izazov. Srećom, posada staze Glen Helen radila je danju i noću kako bi velika brda mogla voziti i niska mjesta bila bez stajaće vode - koliko god možete dok kiša još pada.

Dennis Stapleton osvojio je novac u utrci Over-30 125 Pro nad Mikeom Alessijem, Kurt Nicoll pobijedio je u klasi Over-50 125 Pro nad Peteom Murrayem, Kris Keefer osvojio je klasu Over-4- Pro nad Mikeom Sleeterom, Mike Alessi osvojio je veliku novac u klasi Over-30 Pro nad Dominicom Desimoneom, a na međunarodnom Svjetskom kupu veteranskih nacija moćni tim iz Guama uzeo je zlato nad ekipama Portorika i Poljske.

Da biste saznali više o ovogodišnjem Svjetskom veterinarskom prvenstvu koje sponzorira Dubya, SAD Kliknite ovdje.