ADAM CIANCIARULO NAJAVLJUJE SVOJE UMIROVLJENJE NA KRAJU SUPERCROSS SEZONE 2024.

Jedan od najpopularnijih, najdruželjubivijih i najdruželjubivijih trkača na stazi AMA, Adam vješa kopačke o klin 11. svibnja 2024.

Adam Cianciarulo, objavio je danas da se povlači iz profesionalnih utrka. 27-godišnji Floriđanin odlučio je zaključiti svoju profesionalnu trkaću karijeru na kraju Supercross sezone 2024. u svibnju, označavajući kraj 20-godišnjeg putovanja s timom Kawasaki, Team Green i timom Pro Circuit/Kawasaki.

Tijekom svoje amaterske karijere, Cianciarulo je postao odlikovani prvak i osvojio titulu najpobjednijeg vozača mini motocikla na Loretta Lynn AMA amaterskom nacionalnom prvenstvu u motokrosu s 11 prvenstava.

Svojim profesionalnim debijem na svom KX250, Cianciarulo je osvojio tri pobjede i dva druga mjesta u svojih prvih pet startova u Supercrossu 2014. Nastavit će s pobjedom na AMA 2019 National Motocross Championship 250—osvojivši Monster Energy Cup u svom debiju na 450. .

Adam je bio nevjerojatan talent, koji zbog ozljeda nikada nije uspio pokazati što je mogao. Kawasaki i Pro Circuit uvijek su ga držali kroz svaku sezonu prožetu ozljedama.

Adam je rekao, “Imao sam sedam godina kada sam potpisao s Kawasakijem, i od moje amaterske karijere s Team Greenom do prelaska u profesionalca i vremena u klasi 250 s Pro Circuitom, do posljednje četiri godine s tvorničkim Kawasakijem na najvišoj razini u našem sportu, evo nas 20 godina kasnije. Dok najavljujem svoj odlazak u mirovinu, izražavam najdublju zahvalnost Kawasakiju na njihovom vjerovanju u mene i njihovoj neumoljivoj predanosti. Bila je čast i privilegija predstavljati tako legendarnu marku i biti dio tima s najvećim integritetom. Stekao sam prijatelje koji će trajati cijeli život i uspomene koje ću uvijek njegovati. Moja ljubav prema utrkama, i našem sportu općenito, jača je nego ikad i radujem se budućnosti s istim uzbuđenjem koje sam imao kao dijete sanjajući o karijeri koju sam tako sretno imao.”