2020. SUPERCROSS OAKLANDA: ŠTO JE ZADNJO VRIJEME SUPERCROSS DOŠLI DO OAKLANDA?

KTM je na Oakland Supercrossu 450. godine ubacio 2019 postolja. Cooper Webb vodio je utrku od žice do žice dok su Marvin Musquin i Blake Baggett borili se svojim putem na frontu.

Fotografije Daryl Ecklund, Priča Josha Mosimana

2020. OAKLAND SUPERCROSS | POTPUNA POKRIVENOST

Krenite na putovanje s MXA uništavajući posadu natrag na prošlogodišnju seriju AMA Supercross. U 2019. Oakland je bio četvrto kolo sezone Monster Energy Supercross. Koristio je standardni format utrke Supercross, vrijeme je bilo savršeno i za razliku od prošlog vikenda na Glendale Supercrossu 2020, nije bilo crvenih zastavica koje su zaustavljale utrke. U prva tri kola sezone 2019. nije bilo ponovljenih pobjednika, ali Cooper Webb i Adam Cianciarulo okončali to u Oaklandu pobijedivši u njihovoj drugoj utrci godine. Iako nismo imali novih pobjednika, subota navečer u Oaklandu nije bila kratka za uzbuđenje.

450 GLAVNI DOGAĐAJI

Cooper Webb pobijedio je na svom drugom 450 450 Supercross glavnom turniru, samo tjedan dana nakon svoje prve XNUMX pobjeda! Cooper je vodio svaki krug, ali to ne znači da je utrka bila dosadna. Cooperov KTM-ov suigrač Marvin Musquin, koji je 2020. bez operacije ACL-a, učinio ga zanimljivim zatvarajući ogromni jaz na svom mladom suigraču na samo sedam desetina sekunde na ciljnoj liniji.

Stvari su bile bliske u posljednjem krugu 450 glavnih događaja. Srca su mnoštvu ubrzala dok su gledali promašaj, Coopera Webba, kako zadržava svog iskusnijeg suigrača i donosi pobjedu.

Nakon prelaska cilja u desetoj u prvom krugu, Eli Tomac borio se kroz čopor da bi se uspio do trećeg mjesta prije nego što su ga Marvin Musquin i Blake Baggett prošli. Eli bi tada prošao Roczena s dva kruga da bi i završio četvrti.

Nakon što je završio 16. na Anaheimu 1, pretrpio potres mozga u Glendaleu i stavio osmo mjesto na Anaheimu 2, Joey Savatgy je izgledao kao da može trčati s prednjim trkačima u Oakland Supercrossu 2019. godine. U glavnom događaju Oakland 2019 450. godine, Joey je bio peti u prvom krugu. Prošao je Aarona Plessingera i Justina Boglea da bi se plasirali na treće mjesto. Zatim je Musquin pao što je Joeyu dalo drugo mjesto. Trčao je drugi samo jedan krug prije nego što mu se bicikl slomio.

Joey Savagty, Marvin Musquin i Ken Roczen zbližavaju se u intenzivnoj borbi za drugo mjesto na 450 glavnih događaja. Dva ugla nakon što je Savagtyjev bicikl napustio njega i dva kruga nakon toga, Marvin je prošao Roczena i počeo puniti nakon Coopera Webba.

Savatgy je gurnuo svoj bicikl sa staze nakon što mu KX450 nije uspio u glavnom.

Cole Seely je cijeli dan bio u požaru u Oakland Supercrossu 2019. godine. Kvalificirao se na drugo mjesto iza suigrača Kena Roczena. Cole je završio na drugom mjestu iza Eli Tomac u njegovoj utrci. U glavnom događaju bio je 7. u krugu tri, kada je imao ovaj mali sudar u pijesku. Cole je podigao bicikl i otišao na jedanaesto mjesto.

Nakon što je Musquin pao i Savagtyjev bicikl, Ken Roczen našao se u drugom. Ali nije mogao ostati tamo. Musquin, Baggett i Tomac uspjeli su proći Kena što je rezultiralo petim mjestom za Nijemca.

Cooper Webb bio je lider bodova koji je napuštao Supercross iz Oaklanda 2019., ali samo su četiri četiri boda razdvojila četiri najbolja.

Roczen je putem Instagrama rekao: „Večeras mi nije bilo dobro. Završio sam peti nakon strašne utrke. Neću dopustiti da mi ovo odvuče pažnju. Odskočit ćemo! "

Eli Tomac je 2019. više puta rekao da želi biti pametan i u borbi za prvenstvo kad se to računa.

2019 OAKLAND TRACK TALK:

Cooper Webb: "Ova je staza, za glavnu, postala zaista naporna. Rekao bih da su pored glavnih svi prilično bliski u praksi. Užasi su bili teški cijeli dan. Za mene je staza bila potpuno drugačija kad se pokvarila. Svi smo radili u istim ritmovima i prilično identičnim vremenima, tako da kad se jednom pokvarilo, mislim da je staza bila puno više sposobna za trke i mogli bismo imati svoje jake točke i stvari. Bilo je to cool za mene, očito je još jedna pobjeda prilično fenomenalna. "

Cooper Webb zgrabio je rupu i vodio svaki krug 450 glavnih događaja. U jednom trenutku bio je potpuno strelac ispred drugog mjesta. Smjestio se, gotovo malo previše, što je omogućilo Marvinu Musquinu da ga uhvati u posljednjem krugu. No, Cooper se zadržao u zadovoljstvu i pobijedio je u svom drugom 450 XNUMX. glavnom događaju.

Marvin Musquin: "Nikad ne znaš što će se dogoditi kad se poput takve utrke voziš stazom poput večeras. Od prakse do glavne toliko je različita, posebno ona jaja. Vidite neke momke koji to ubijaju u praksi, a ulaze u glavni događaj to je drugačija priča. Super je grub i tehnički pa morate biti kreativni. Tamo mislim da sam mogao biti prilično dobar. "

Marvin Musquin trčao je drugo mjesto iza Webba rano u glavnom događaju prije nego što je izgubio prednji kraj u kutu i sišao dolje. Podigao je svoj bicikl na četvrtom mjestu, daleko iza Webba, ali vratio se da prođe Eli Tomac i Kena Roczena da bi stigli pravo do Webba pod označenom zastavom da završi na drugom mjestu.

Ovdje Marvin Musquin (25) vodi Ken Roczen (94), Blake Baggett (4) i Eli Tomac (3).

Adam Cianciarulo: "Nekako sam se mučio sa mekšom prljavštinom i rekao bih da su prijelazi ovdje bili super strmi i očito je da je buka loša ..." "Puklo je i puno je staza bila i jaka za vožnju. Bilo je nečeg u vezi s tim, dva skupa zida i zid je bio malo tvrđi s pijeskom. Bilo je teško. "

Blake Baggett bio je tvrdi punjač noći. Došao je od 15. na startu da bi na postolju završio treći. Kad je ostatak terena počeo skakati kroz isprekidane i škakljive dijelove konja, Blake je izabrao da ih nastavi skidati - čekajući puno vremena.

Blake je rekao: "Strašno mi je u skakanju, samo ću ga izbaciti tamo. Tako da ću se samo pridržavati zatvorenih očiju i pokušavati kliziti dokle god mogu, a klizala sam cijelu noć. Samo sam ga neprestano slao tamo i to je u posljednje vrijeme moja snažna stvar. "

10. Justin Bogle

2019. AMA 450 POJAVA POLOŽAJA (NAKON 4 OD 17 KOLA)

250 ZAPADNIH GLAVNIH

Adam Cianciarulo bio je treći oko prvog skretanja, ali stigao je do fronta prije nego što je prvi krug bio gotov i vodio je svaki krug 250 glavnih zapadnih događaja.

Adam je gotovo izgubio pobjedu u dijelu pijeska.

Dylan Ferrandis bio je sedmi u prvom krugu. Ali njegova impresivna brzina u odjeljcima s petom do leđa omogućila mu je da prođe kroz paket i završi na drugom mjestu, samo 2.570 sekundi iza Adama Cianciarula.

Shane McElrath otrčao je treći nekoliko krugova prije nego što ga je Ferrandis zaobišao. Shane je završio na četvrtom mjestu, a na 250 West bodova nakon 2019 Oakland Supercross-a stigao je na treće mjesto - samo četiri iza Colta Nicholsa.

Dylan Ferrandis već je tri puta uživao u okusu postolja u četiri utrke. Njegove završnice su do sada bile 2-6-2-2 u 2019. godini.

Michael Mosiman odrastao je u Sebastopolu u Kaliforniji, nešto više od sat vremena sjeverno od Oaklanda. Zauzeo je sedmo mjesto na 250 glavnih, a vezan je s Jacobom Hayesom na osmom mjestu.

James Decotis vozio se sjajno cijeli dan u Oaklandu. U brzini je bio brz i to mu je omogućilo da ide s petog na prvo mjesto u svojoj 250 utrka. Nažalost, Decotis je uglavnom imao problema i završio bi na 15. mjestu.

Jerry Robin dovezao se do Oaklanda i utrkivao se bez mehaničara ili bilo koga da mu pruži jamu. Svi sami, kvalificirali su se za 250 glavnih događaja i završili 12. mjesto.

Jacob Hayes nastavio je krenuti naprijed. U svom četvrtom Supercrossu svoje početničke sezone, biciklista Cycle Trader Rock River Yamaha probio se u top pet sa završenim petim mjestom.

Colt Nichols pokazao se ozbiljnim kandidatom za prvenstvo početkom 2019. zapadno 250. Pobijedio je Anaheim 1 i nastavio ostati na postolju s drugom i dvije trećine u prva četiri kola. Napustio je 2019. Oakland Supercross vodeći 250 West Ccha Championship s tri boda.

Marvin i Dylan imali su neke obožavatelje koji su došli iz Francuske gledati u Oakland. Bili su zatečeni na njegovoj vožnji.

Do sada je 2019. Adam Cianciarulo u prva četiri kola prošao 5-1-5-1. Nakon pobjede u Oaklandu, Adam zauzima drugo mjesto na ljestvici bodova u prvenstvu 250 Zapada - 3 boda iza Colta Nicholsa.

OAKLAND SUPERCROSS 2019: 250 SVEGA