2021. SUPERCROSS SEZONSKE TOČKE STANJA NAKON 4. KOLA

Poredak bodova konačno se ažurira nakon četvrtog uzbudljivog kola sezone Monster Energy Supercross 2021. godine. Klase 250 i 450 držale su nas angažiranima cijeli dan od kvalifikacija do pada na glavnom turniru. Klasa 250 izoštrena je na samo nekoliko vozača koji neprestano prelaze vrh ljestvice, dok je klasa 450 svačija igra za 10 najboljih vozača koji se bore za pobjedničko postolje. Prethodna tri kola imali su slične jahače u kvalifikacijama i kvalifikacije, ali svake večeri je drugačiji vozač osvajao glavni događaj. Kada je riječ o glavnim događajima, svjedočili smo izvanrednim utrkama između obje klase. Klasa 250 bila je ispunjena dramom između vozača i ludim povratkom Jetta Lawrencea. Klasa 450 predstavljala je neke od najbližih utrka koje smo ikad vidjeli između trojice najbržih 450 vozača. Pomaknite se dolje kako biste saznali kako se sve odvijalo i pogledajte gdje vaš omiljeni vozač sjedi u potjeri za bodovima.

2021. INDIANAPOLIS SUPERCROSS 1 | POTPUNA POKRIVENOST

Fotografije Brian Converse

450 SUPERKROZS BODOVA 4. KOLO od 17

Prljavština i raspored staza na stadionu Lucas Oil pokazali su se jednim od najizazovnijih kola u sezoni 2021. godine.

U klasi 450 vidjeli smo još jednom kako je Ken Roczen skočio na vrh ljestvice u vremenskim kvalifikacijama, a Eli Tomac sjedio je odmah iza držača crvene ploče. Međutim, Eli bi uzeo najbrže vrijeme u kvalifikacijama samo dodajući Kena. Kad su došle Heat utrke, i Adam Cianciarulo i Ken Roczen pobijedili su u svojim utrkama. Ken je svoju pobjedu izborio velikim vodstvom u ostatku natjecanja, postigavši ​​zaostatak od 10 sekundi na ostatku 450 terena. Adam je pobijedio u utrci s zaostatkom koji nije bio tako velik kao Kenov, ali i dalje respektabilnim vodstvom. Staza je u ovom trenutku apsolutno uništena, a kolotečine su počele pokazivati ​​svoj metal dok je Main Event počeo. Glavni događaj bio je ludo blizu nakon što je Eli Tomac uhvatio rupu, a slijedili su ga Adam Cianciarulo i Ken Roczen. Trojica vozača mijenjala su mjesta tijekom cijele utrke povremeno čineći greške. Išli su naprijed-natrag trgujući mjestima i trojica su odvezla jednu od najbližih utrka koje smo ikad vidjeli. Kad je riječ o kockastoj zastavi, Ken Roczen bio bi pobjednik i pobijedio u noćnoj emisiji.

26 805 Carlen Gardner 2

Slomljeni nožni prst Deana Wilsona pokazao bi se previše za vozača 450 i on bi, nažalost, preskočio ostatak kvalifikacija i utrke na Indianapolisu 1.

250 SUPERKROZS BODOVA 4. KOLO od 9

I Colt Nichols i Christian Craig krenuli su u četvrtu rundu s izjednačenim bodovima prednosti.

Kada je došlo vrijeme za vremenske kvalifikacije, obojica suigrača iz Star Yamahe, Christian Craig i Colt Nichols, postavili su najbrža vremena kruga tijekom dana za klasu 250. Michael Mosiman pobijedio je u svojoj Heat utrci nakon što je ukrao Jettovu liniju u zavoju što je rezultiralo Jettovim prevrtanjem. Jett je izgubio puno pozicija i vratio se na drugo mjesto, ali nije uhvatio vozača GasGasa. Christian Craig je također pobijedio na svojoj Heat utrci i sve se svodilo na glavni događaj. Kad bi se vrata spustila, Colt Nichols bi snimio rupu i zadržao prvo mjesto cijelu utrku. Jett Lawrence je počeo grozno i ​​napravio veliku pogrešku na polovici utrke, ali je ipak uspio uhvatiti vođe utrke s jednim preostalim krugom. U posljednjem krugu i Jett i Christian zapetljali bi se i skrenuli sa staze, puštajući Michaela Mosimana i Jo Shimodu da dođu na treće i četvrto mjesto. Colt je pobijedio na glavnom turniru i otišao bi s vodstvom u bodovima.