SUPERKROS U PARIZU 2022.: TOMAC POBJEDIO PRVE VEČERI U PARIZU

Pariška La Defense Arena bila je obasjana svjetlima. Pariz je uvijek sjajna predstava za rasprodanu publiku.

Prva noć u Parizu bila je sjajna, a utrke u klasi 450 bile su uzbudljive tijekom tri utrke (dvije sprinterske i jedna glavna). Eli Tomac i Ken Roczen osvojili su svaki po jednu od sprinterskih utrka, a uoči glavne utrke bili su tijesni u bodovima s 3 za Eli (1-2) i 4 boda za Kena (3-1). Kako je Eli dobio holeshot u glavnom događaju, Ken se vratio na peto mjesto nakon prvog zavoja. Marvin Musquin (koji je izgubio šanse za ukupni plasman s dva pada tijekom drugog sprinta) bio je na drugom mjestu, ali Roczen je letio i sredinom utrke se pomaknuo na drugo mjesto iza Tomca. Ken je smanjivao zaostatak krug za krugom i smanjio Tomčevo vodstvo na manje od sekunde kada su ušli u zadnji krug utrke; navijači su bodrili oba vozača

Eli Tomac je u nevjerojatnom nizu pobjeda i nastavio ga je prve večeri u Parizu.

Nesreća Marvina Musquina u moto XNUMX koštala ga je svake šanse za postolje u Parizu

Ovo su navijači došli vidjeti u subotu navečer. Ken Roczen (94) protiv Elija Tomca (3).

Eli Tomac zadržao je prednost i osvojio glavnu i ukupnu pobjedu prve večeri u Parizu s 1-2-1 ispred Kenovih 3-1-2 i 2-7-4 Justina Braytona). Cooper Webb završio je četvrti sa 5-3-5, jednu poziciju ispred najboljih francuskih vozača, a to su bili Cedric Soubeyras sa 6-4-6 i Marvin Musquin sa 4-10-3.

Chris Blose pomeo je sva tri motocikla 250 na svom Bud Racing Kawasakiju KX250.

U klasi 250 Chris Blose je bio šef s tri uzastopne pobjede! Jace Owen je postigao 3-2-2, dok je Yannis Irsuti spasio francusku čast sa 2-3-5) na trećem mjestu ispred Australca Matta Mossa (6-4-4) i Amerikanca Cullina Parka (5-8-3) .

Justin Brayton, Eli Tomac i Ken Roczen bili su prva tri u klasi 450.