FOTO GALERIJA DEBBI TAMIETTI-ja

Kliknite na slike za veći prikaz

Pobjednički jahač u povijesti World Vet-a, Doug Dubach, uzdiže se iznad skoka brvnare na putu do još jedne krune u klasi Over-50 Expert.

Izgledajući pomalo poput popodnevne vožnje autocestom 405, na Glen Helen došlo je do nekih neočekivanih promjena trake.

Pobjedniku ide plijen ili, u ovom slučaju, megapikseli. Ryan Morais uživa u slavi pridruživanja Rexu Statenu, Warrenu Reidu, Garyju Jonesu, Dougu Dubachu, Kentu Howertonu, Eriku Kehoeu, Richu Thorwaldsonu, Jeffu ​​Wardu, Feetsu Minertu, Eyvindu Boyesenu, Ryanu Hughesu, Thorliefu Hanssenu, JN Robertsu, Kyleu Lewisu i Travis Preston kao svjetski veterinarski prvak u motocrossu.

Steffi Laier došla je iz Europe na utrku u prvoj ženskoj Pro klasi u World Vet-u.

Stariji Gordon Ward samo se nastavlja utrkivati. Gordon je bio treći u klasi Over-40 Pro iza Kurta Nicolla i Douga Dubacha. Za one koji nisu iz tvrtke SoCal, Gordon je najpoznatiji po tome što je prije mnogo desetljeća izumio kliker za pete.

Barcelonin Xavi Costa spušta snagu na zemlju. Costa se izvorno utrkivao na Glen Helen na Velikoj nagradi Sjedinjenih Država 2010. godine, a od tada se vraća svake godine za World Vet.

Shawn Wynne (9) objavio je sudnicu Brada Hendryja iz Kolorada (616) u klasi Over-30 Pro. Hendry je bio 15., a Wynne 17. mjesto.

Billy Jurevich (180) i Matt Karlsen (940) ulaze u bankrotirani Talledega, skrećući na vrh deset najboljih u klasi Over-30 Pro.

Andy Mathieu doputovao je čak iz Mainea da bi se utrkivao sa Svjetskim veterinarom, samo da bi njegovu fotografiju izbrisalo ruševina ruševina. Mathieu je završio na 6. mjestu u klasi Over-30 Pro.

Ed Foedish iz Arizone (64) primjenjuje maksimalni engleski jezik u pokušaju da promijeni put leta kako bi udario u rampu slijetanja skoka brvnare. Foedish je bio ukupno 4. u klasi Over-50 Pro.

Don Grahn iz Idaha godinama se utrkivao na Svjetskom veterinarskom prvenstvu, ali najbolje što je ikada mogao bilo je drugo mjesto. Ne više! Grahnova 2-1 u klasi Over-60 Expert bila je dovoljno dobra da pobijedi kanadskog heroja Petea DeGraafa za naslov. DeGraaf ne može biti previše uzrujan. Već ima tri svjetska prvenstva preko 50 i još 9 godina kako bi osvojio naslov iznad 60 godina.

Iako su njegovi nastupi patili otkako je 40. godine gotovo pobijedio u klasi Over-1988 Pro, Jody Weisel (192) utrkivao se na svakom svjetskom prvenstvu u veterinarstvu ikad održanom. World Vet koji je 2015. sponzorirao Dubya bio je njegov 31. uzastopni događaj.

Lars Larsson svojedobno je bio jedini motocross trkač u Americi. Još 1960-ih Edison Dye unajmio je švedskog Grand Prix trkača da se preseli u Ameriku i demonstrira novofaskirani Husqvarnin dvotaktni udarajući i pobjeđujući u svakoj utrci u koju je ušao. Lars je bio Johnny Appleseed iz motokros-a. Još uvijek se utrkuje sa 73 godine.

Kris Keefer s 4-3 izbacio je Arik Swan sa 3-4 na posljednji korak na postolju Over-30 Pro.

Doug Dubach ne samo da istražuje rubove staze na ovoj fotografiji, već se čini da je riječ o mjesečevom krajoliku.

“To nazivaš pucnjavom? Ovo je pukotina. " Mike Segundo (80) u Intermediate-u preko 40 godina.

Svako trkalište trebalo bi imati pjevajuće zastave. Ne zato što čujete gunđanje, već zato što to udara kad zaspe.