FLASHBACK PETAK | JOSH GRANT PAUZA SAVRŠENU SEZONU JAMESA STEWARTA

Josh Grant na svojoj Amsoil Honda CRF250 tijekom svoje početničke godine.

Postoje trkači koji su stigli do vrha. Ne osvajaju samo prvenstvo, već dominiraju iz godine u godinu. Tada odlaze u mirovinu. Drugi nisu stigli do vrha. Oni traže taj neuhvatljivi naslov. Josh Grant jedan je od takvih vozača. Grant je AMA bodove zarađivao od 2004. godine kada je u Hangtownu postao profesionalni igrač i oduševio obožavatelje povukavši rupu u prvom motociklu i vodeći dva kruga. Nastavio je ukupno na desetom mjestu u konačnom poretku. Iako su neki vozači imali karijeru koja je trajala gotovo 20 godina, a la Kevin Windham, utrkivanje više od deset godina je željezni napor. Josh Grant prijavio se 14 godina kao profesionalni vozač prije nego što je pritisnuo gumb za umirovljenje. Grant je tri puta završio u top 3 u bodovima prvenstva, u top 5, pet puta, a u top 10, 16 puta. Pobijedio je na 450 Supercross utrka, 450 National, kao i na 250 National i tri 250 Supercross '. Grant u svojoj profesionalnoj karijeri ima preko 200 startova. Grant je imao dugu karijeru za razliku od većine trkača. Međutim, Red Bud 2004. bio je poseban za Granta jer je uhvatio prvu moto pobjedu i prekinuo savršenu sezonu Jamesa Stewarta.

Josh Grant pobijedio je na prvoj 450 Supercross utrci na koju je 2009. godine ušao unutar stadiona Angels.

James Stewart bio je zdravica klase 125 u 2004. Jedini put kada nije pobijedio bio je drugi moto u Red Pupu, gdje je nekoliko velikih nesreća završilo njegovu ponudu za savršenu seriju na otvorenom. Mike Brown na kraju je pobijedio u ukupnoj pobjedi s 2-1 moto rezultatom. Bilo je to i u Red Pupu gdje je Josh Grant zaradio svoje prvo postolje u karijeri.

James Stewart izgubio je jedan moto 2004. godine, a to je bio Josh Grant.

Nathan Ramsey, vozeći se u tvorničkoj Hondi CRF250, izvukao je rupu u prvom moto. Prije nego što je krug završio Mike Brown je poveo, prije nego što je nekoliko krugova kasnije podlegao Jamesu Stewartu. Mike Brown dobro se borio, ali ubrzo je morao izaći na kraj s Ivanom Tedescom iz Pro Circuit Kawasakija. U međuvremenu je Josh Grant prilično dobro startao na sedmoj poziciji i tamo je ostao veći dio utrke. Počeo je zaostajati za nekoliko mjesta oko osmog kruga, a završio je na osmom mjestu.

James Stewart osvojio je prvi moto sa nevjerojatnih 25 sekundi u svojoj tvornici Kawasaki SR125 i bio je na dobrom putu da nastavi savršenu sezonu. Tada je došao drugi moto i Bubba nije mogao ostati izvan zemlje. Izlazeći s vrata, Stewart se pomiješao s Ivanom Tedescom i Darylom Hurleyem, što je rezultiralo trosmjernim padom. Stewart se brzo vratio u smjesu, ali bicikl je počeo djelovati. Na kraju bi se povukao s pokvarenom spojkom. Josh Grant, s druge strane, bio je na sjajnom mjestu. Krenuo je ispred u drugom moto i vodio početna četiri kruga. Iako je ranije ove godine uspio izaći ispred Hangtowna, Grant se još malo zadržao u Red Budu. Na kraju su ga prestigli Mike Brown i Stephane Roncada. Nakon duge borbe s Roncadom, Grant je uspio vratiti drugo mjesto. S 8-2 moto rezultata za ukupno trećeg, Josh Grant prvi je put stao na postolje kao Pro.

2004. CRVENI BUD BACIONAL: STEWARTOV SLAPANJE I GRANTOV TRIUMF