NAJVAŽNIJI NACIONALNI MOTOKROS NAJVIŠA TOČKA: POGLEDAJTE ZA MANJE 6 MINUTA

Prošle subote na Mt. Morrisu u Pennsylvaniji bilo je mnogo motocross utrkivanja. Prvo je Eli Tomac pobijedio u klasi 450 s 2-1 nad Chaseom Sextonom s 1-2. Tomac je ove sezone postao četvrti različiti jahač koji je pobijedio u klasi 450 (Tomac, Sexton, Anderson i Roczen). Drugo, Jett Lawrence je odlučnim vožnjama izvukao svoju četvrtu uzastopnu pobjedu u motocross Nationalu na 250, što se u drugom moto moto 250 svelo na Jetta protiv njegovog brata Huntera za ukupnu pobjedu. Jett je svom bratu uskratio pobjedu kasnim prolazom utrke u moto dva. Jett je imao 2-1, a Hunter 1-2. Treće, Ryan Dungey je bio nevjerojatan na Mt. Morrisu. Ryan je trebao doći do svog prvog postolja 450 nakon petogodišnjeg prekida, ali kada je suigrač iz KTM-a Aaron Plessinger ozlijedio nogu i sišao sa staze kasno u drugom motou, to je omogućilo Jasonu Andersonu, koji je bio iza Plessingera, da osvojiti jedno mjesto i zgrabiti pobjedničko postolje od Dungeyja, koji je sada bio četvrti (koji je postao peti kada je Ken Roczen skliznuo Ryanu u posljednjem krugu). Četvrto, završila je američka avantura Tonyja Cairolija. Prvobitno, predviđeno za samo dvije utrke, a zatim prošireno na četiri utrke, Cairoli je ozlijedio prethodno ozlijeđeno desno koljeno u prvom motou i povukao se, ali se vratio za drugi moto, ali bol je bila prevelika. Stigao, Antonio! Voljeli smo imati vas ovdje. Peti, Joey Savatgy, Garrett Marchbanks i Shane McElrath ušli su u prvih deset u klasi 450 na Mt. Morrisu. Sljedeći tjedan je slobodan tjedan prije proslave 4. srpnja 2. srpnja u Red Budu.