MIKE ALESSI OPET VELIKO POBJEĐUJE! REZULTATI SVJETSKOG VET PRVENSTVA 2021. #1

SVJETSKO VET PRVENSTVO 2021 | DAN #1 PRO REZULTATI

Prvi dan utrka na Svjetskom veterinarskom prvenstvu Dubya 2021. u SAD-u je u knjigama i iako smo umorni od dugog dana utrka i snimanja fotografija i videa, željeli smo objaviti rezultate iz Pro klasa od prvog dana u Glen Helen . U nastavku pogledajte rezultate Pasha 125 Open 30+, 40+ Pro, 50+ Pro i 25+ Expert klase.

Staza Glen Helen bila je gruba kao i uvijek, čak je i Mike Alessi mislio da je to jedna od najgrubljih koju je vozio od Pro Nationalsa (pogledajte naš facebook video s Mikeom u nastavku). Nedjeljne utrke uključivat će mnoge klase koje su se utrkivale u subotu, osim što će Pro klase biti zamijenjene. Umjesto Pasha 30+, 40+ Pro i 50+ Pro, imat ćemo 30+ Pro i Pasha 125 Open 50+ Pro.

Pogledajte @MotocrossActionMag instagram priča za više ažuriranja sa subotnjih i nedjeljnih utrka.

Mike Alessi dobio je 2800 dolara u novčaniku za pobjedu u utrci Pasha 125 Open 30+ i dodatnih 100 dolara za svaki od svoja dva holeshota.

MIKE ALESSI INTERVJU – VIA MXA-IN FACEBOOK KANAL

Mike Alessi vodi klasu Pasha 125 Pro u odnosu na Jasona Pottera i Dominica Desimonea.

Jason Potter je utrkivao MXA-ov KTM 2022SX iz 150. do trećeg mjesta i 1000 dolara u utrci Pasha 30+ 125.

Dominic Desimone (595) i Jason Potter (32) teško su se borili u prvom moto Pasha 125.

Pregled donjeg dijela trkaće staze Glen Helen—ostatak staze smješten je na vrhu velikih brda. Foto: Dan Alamangos

NAD-40: Prvi dan Dubya Svjetskog veterinarskog prvenstva 2021. završio je i nije prošao bez iznenađenja jer su pobjednici u kategorijama Over-40 Pro i Over-50 Pro bili isti kao i prošle godine. Razred starijih od 40 godina zabilježio je značajan nedostatak posjećenosti, posebno na utrci koja je imala 972 sudionika. Razred iznad 40 mogao je skupiti samo 9 finišera. Kris Keefer je postigao 1-1, Travis Preston (bivši svjetski prvak iznad 30 godina 2013.) 2-2, dok je Mark Tilley iz Dirt Bikea osvojio 4-3 za treće mjesto. Austrijski vozač KTM-a Michael Staufer je 3-4 izjednačio Tilleyjevih 4-3, ali je bolji drugi moto dao Tilleyju posljednju stepenicu na postolju.

Kris Keefer nadmašio je Travisa Prestona (11) za Pro Championship za starije od 40 godina. Foto: Dan Alamangos

Neki pokolj od prvog dana.

Keefera i Prestona intervjuira Grant Langston koji je bio spiker World Vet.

Podij za starije od 40 godina, Kris Keefer, Travis Preston i Mark Tilley.

9. Jason Miskell (Kaw)…9-13

Kurt Nicoll (2) možda ima više od 50 godina, ali ne vozi tako. Skida besprijekorne krugove i izvrstan je u prometu. Foto: Dan Alamangos

Billy Mercier prije drugog moto sudara. Foto Debbi Tamietti

NAD-50: Svaki pratitelj World Vet očekivao je mega obračun između Billyja Joea Merciera i Kurta Nicolla. Mercier je pobjeđivao u svim lokalnim SoCal Over-50 Expert/Pro utrkama (od ugađanja 50 godina prošlog mjeseca) i Kurt je izbjegavao bilo kakvo izravno natjecanje protiv njega, čekajući Svjetskog veterinara. Kad su vrata pala, njih dvojica su odmah otišli naprijed, ali Kurt je bio prejak i, kako je prvi moto odmicao, Mercier se vratio na sigurno i zdravo drugo mjesto. Drugi moto završio je padom jer je Mercier snažno pao i bio je prisiljen završiti na 20. mjestu. Nicoll je otišao na svoj sretan put do svog petog Svjetskog prvenstva u veterinarima (četiri u klasi Over-50 Pro).

Jeff Matiasevich (11) i dalje se utrkuje s Kawasakisom. Chicken je svoj KX450 osvojio na četvrto mjesto u klasi iznad 50 godina. Foto: Dan Alamangos

Kevin Barda na gasu.

Pobjednici stariji od 50 godina, Kurt Nicoll, Ty Davis i Kevin Barda.

10. Billy Mercier (KTM) ... 2-20

MXA-ov Josh Mosiman pomeo je oba moto u klasi Over-25 Expert. Foto: Dan Alamangos

NAD-25: MXA tim prijavio je tri probna vozača u klasi Over-25 Expert i došao do rezultata jedan-dva-devet, s Joshom Mosimanom koji je lako osvojio oba motoa (da bi uz svoju 450 Pro pobjedu na istoj stazi na prošlotjednom Octobercross World-u Utrka za zagrijavanje veterinara). Havajac Brian Medeiros dobro je krenuo na MXA-ov Suzuki RM-Z450 i pretvorio ih u ukupno drugo mjesto s ujednačenim rezultatom 3-3. Battle Grounds, Washington's, Mason Wharton bio je drugi u prvom motou, ali je završio na 7. u drugoj strofi da bi završio ukupno peti, dok je Blayne Thompson skupio 14-2 dana kako bi mu ostavio razočarano 10. mjesto.

MXA test vozač Brian Medeiros učinio ga je MXA jedan-dva u klasi Over-25 Expert u Glen Helen.

Josh Mosiman (12) izbjegava nesreću u prvom skretanju u 25+ moto 2.

10. Blayne Thompson (Hus)…14-2

PASHA 125 PRO: Bilo je unaprijed utvrđeno da će Mike Alessi osvojiti prvu nagradu od 2500 dolara za sudjelovanje u utrci Over-30 125 Pasha Pro. Trebalo bi čudo ili nakazna lokva blata da Alessi izgubi. I dok je Dennis Stapleton prošle godine pobijedio Mikea Alessija, zahvaljujući Mikeovom lošem izboru linije u drugom zavoju blatne staze, ove godine nije bilo pogrešaka jer je Mike bio 1-1 ispred Seana Colliera 3-2 i Jasona Pottera 2 -4. Dominic Desimone je mogao biti na postolju, ali je uhvaćen, s videom, jer je prerezao stazu u prvom motou i kažnjen je za dva mjesta za prekršaj. Alessi je zaradio 2500 dolara, Collier 2500 dolara, a Potter 1500 dolara.

Mike Alessi osvojio je Pasha 125 Open s velikom razlikom. Ovdje se Mike bori sa svojim otkivanjem. Foto: Dan Alamangos

Sean Collier je bio drugi iza Mikea Alessija u utrci Pasha 30 Pro za starije od 125 godina. Over-50 125 Pro utrka je u nedjelju. Foto: Debbi Tamietti

Podij za starije od 30 godina Pasha 125 Open.

10. Will Hansen (KTM)…10-19

Nedjeljna utrka odlučit će o premijernom Svjetskom prvenstvu za osobe iznad 30 (prošle godine je osvojio Mike Alessi)—zajedno s Over-60 (Pete Murray je trenutačni prvak iznad 60), Over-70 (Ike DeJager je pobijedio 2020.) i Over -80 svjetskih naslova (bivši prvak iznad 60 i iznad 70 godina Lar Larsson je favorit).

Za više rezultata sa Svjetskog veterinarskog prvenstva, kliknite ovdje.

Vozni park Motocross Action bio je lijep u petak. Bicikli su doživjeli svoj pošteni dio zlostavljanja prvog dana.

MXA-ov 2022 GasGas MC 450F.

Doug Dubach pojavio se s ortopedskom čizmom na lijevoj nozi, Foto: Debbi Tamietti

Iako je sat kasnije izašao na stazu s drugom čizmom. Foto: DDebbi Tamietti

Masivni transparent World Vet iza startne linije.

Pratite rezultate drugog dana, videozapise i više sadržaja od World Vet na našem instagram i web mjesto.

Svjetsko veterinarsko prvenstvo 2021. godineglen helenmike alessimotocrossmxarezultatiVet NationalSVJETSKO VETETO