NOVI ORLEANI SUPERCROSS REZULTATI: DARRYN DURHAM OSVOJITA 250 KLASA; HO HUM, RYAN VILLOPOTO zadržava vlastitu utrku

Pogled na ribu iz New Orleansa.                                         Foto: Hoppenworld

450 KLASA

Jednu utrku nakon što je osvojio 450 Supercross prvenstva, Ryan Villopotow, Kawasaki, osvojio je devetu pobjedu u sezoni na uvjerljiv način.

Villopoto je otvorio glavni turnir od 20 krugova s ​​450 krugova, a Nick Wey i Jake Weimer su blizu. Nije trebalo dugo da Villopoto otvori prazninu na terenu, u konačnici odnijevši pobjedu žica-žica. “Staza je bila teška, pa je bicikl bio veliki ključ. Staza se kvarila i imala je puno kolotraga, pa je bilo lako zateći se nespremno. Morali ste ostati na nožnim prstima i pokušati prijaviti dosljedne krugove. Radujem se povratku kući sljedeći tjedan (u Seattleu). "

Josh Grant i Mike Alessi obojica su očajnički željeli dobar završetak, a Grant je zadržao stalni zaostatak za trećim Alessijem. Neupadljivi Alessi udario je prekriženog vozača dok je trčao treći i pao. To je Team Hondama Justinu Braytonu omogućilo da se domognu konačnog mjesta na postolju. Grantov drugoplasirani napor bio je njegov najbolji cilj nakon pobjede na početnoj utrci sezone Monster Energy Supercross 2009. godine, a ujedno je predstavljao i nastupni postol za prvogodišnji tim Jeff Ward Racinga.

450 NEKVALIFIKATORA.
Ryan Clark, Jeff Alessi, Jason Thomas, Jarrod Browne, Matt Goerke, Ben Lamay, Ivan Tedesco

250 KLASA

Justin Barcia je na 250 East osigurao svoj drugi uzastopni naslov 250 East s četvrtim mjestom, dok je Darryn Durham iz Pro Circuita izborio prvu 250 Supercross pobjedu u karijeri.

Dok su vrata ispuštala Alex Martina, Durham se probijao u drugom krugu. Malcolm Stewart preuzeo je drugo mjesto, dok se Barcia smjestila na treće mjesto. Barcia je trebala samo četvrtu ili bolju da bi osvojila drugu i posljednju 250 Supercross krunu? Morat će se preseliti u klasu 450 sljedeće sezone u Supercrossu.

Stewart je uspio proći šest krugova prije nego što je izbio u rupi, omogućivši Barciau, Kenu Roczenu i Blake Baggettu da se duel za drugi korak na postolju. Baggett je pobijedio u prepirki i zapravo uhvatio Durhama pri kraju kada je njegov suigrač iz Kawasakija promašio dio u rthmnu. Baggett je napravio nekoliko pokušaja prolaska, ali morao je nagoditi sekundu dok se Durham smirio.

"Ovo je na vrhu popisa (postignuća)", rekao je Durham. "Ja sam bez teksta. Bila je to sjajna utrka i ne bih to mogao bez svoje momčadi. Jako sam uzbuđena, ali jednostavno ne znam što bih rekla. Imao sam grubu praksu i utrku, ali odlično sam započeo. Mislim da sam vodio sve krugove, ali ni sam ne znam. " Barcin četvrti, prvi put s podija ove sezone bio je dovoljno dobar za naslov.