REM GLEN HELEN MOTOCROSS IZVJEŠTAJ O RACE: PRESTON TILFORD OSVOJITA 250 PRO KLASE, TONY AMARADIO UZIMATI 450 PROS & 32 GUYS OF 50 SHOW UP

Oduševljeni obožavatelj pokušava usred zraka dodirnuti bicikl Prestona Tilforda dok vozač Vance & Hines leti niz brdo. Zapravo, ventilator je udaljen oko 20 metara.

Što je sa tjednim REM utrkama Glen Helen toliko atraktivno za muškarce određene dobi? Kako lokalna utrka, održana u subotu, bez ikakvog značenja osim prava na hvalisanje, može privući više motokrosa trkača starijih od 50 godina nego AMA Državno prvenstvo u amaterima na ranču Lorenta Lynn. Što bi 32 jahača starijih od 50 godina odabralo da se pojave na jednoj utrci u skupinama ... kada većina staza u cijeloj zemlji ima sreću da pokupi nekoliko starih jazavaca.

Tony Amaradio povukao se iz AMA Nationals prije otprilike pet godina, kad je bio tek mlađi psić od oko 30 godina, ali nastavio je trčati. Tony se vraća na brzinu i lako je pobijedio u klasi 450 Pro kod Glen Helen.

Možda to je zato što REM drži trkače gotovo 27 godina ... što znači da puno motokrosera koji su se utrkivali s REM-om na čuvenoj Carlsbad Raceway-u 1980-ih još uvijek kruže promotorima Frankom i Myrom Thomasonom svih ovih godina kasnije.

Možda to je zato što je industrija motocikala sa sjedištem u SoCal-u, tako da je više trkača koji su im bili 20-ih kada je REM prvi put počeo održavati utrke, nastavili trčati jer je to posao u kojem se nalaze. Stoga nije neobično vidjeti bivšeg AMA National-a Prvaci, vlasnici tvrtki, testni vozači magazina i dečki iz marketinga i skladišta poznatih marki na startnoj liniji.

Preston Tilford je prošli tjedan završio u prvih deset u kategoriji 250A i 450A kod Lorette Lynn, a sada planira dobiti svoju AMA licencu i trkati i Pala 450 National i Monster Las Vegasts.

Možda to je zbog toga što je sport sve skuplji i samo oni jahači koji su etablirani u životu, hipoteke su im otplaćene i djeca odrasla mogu to priuštiti. Naravno, ove stare grickalice dovode i svoju djecu u trku, neke s desetogodišnjacima, a neke s tridesetogodišnjaka.

Što god to bilo, najveće klase REM-a na tjednoj osnovi su preko-50 stručnjaka i preko-50 novaka, a preko-40 novaka koji im daju mogućnost trčanja za svojim novcem.

Willy Musgrave mogao bi biti i Andrew Shortov KTM suigrač. Njegov MXA 2012 KTM 250SX dvotaktni ima Showa radi ovjes, Pro Circuit spojeve i cijevi, Dick's Racing Intelajet carb mod i postiže gotovo 51 konjske snage na dyno. Willy je pobijedio u klasi Over-40 Pro, ali bio bi peti u 450 Pros.

Tko je osvojio više od 50 stručnih razreda?

svjetlosti vlasnik Willie Amaradio osvojio je prvi moto nekoliko prilično brzim potezima kako bi došao od četvrtog do prvog i povukao se. No, Willie je završio daleku petu u moto dva u ukupnom broju 1-5 i trećem.

Dirt Bike urednik Ron Lawson teško se snašao u Over-50 Experts, utrkujući KTM 125SX. Čak i na stazi s golemim brdima (i puno ih), Lawson je s leđa došao u oba mota i pošao 5-3, ali to je bilo dovoljno samo za četvrtinu.

Dennis Boulware iskoristio je 4-2 da bi osvojio drugo mjesto ispred Amaradia, Lawsona, Randyja Skinnera (3-7) i Mikea Monaghana (6-6).

Pobjednik je MTA-ov Greg Nelson s 2-1. Ova pobjeda povezuje Nelsona i Willyja Simonsa kao najboljeg ovogodišnjeg jahača u klasi - s tri pobjede po komadu (od mogućih 25 pobjeda). Teško je dobiti pobjedu u Over-50 stručnjacima, zbog čega su ponovljeni pobjednici tako rijetki.

Tate su bili na silu gledati trku svojih potomaka. Brandon Ward, sin sedmostrukog AMA prvaka Jeffa Warda, utrkao je 450 Intermedijara, završivši na drugom mjestu iza Justina Jonesa, sina četverostrukog 250 prvaka Garyja Jonesa. Sean Bell, sin prvaka Supercrossa 1980. Mikea Bell-a, pobijedio je u klasi 85 novaka.

ŠTO O NJIHOVOJ NOVICI?

Jedna od opasnosti biti ponovljeni pobjednik u Preko 50 novaka je pronalazak postrojenih s preko-50 posrednicima sljedeći tjedan. Mitch Evans će se možda morati brinuti zbog toga, jer je oba mota prebacio 1-1 dan. Steve Sussman bio je drugi (2-2), Michael Mosca treći (4-3), Craig Johnston četvrti (5-4), Gary Scott peti (3-8), Brian Martin šesti (6-6), Greg Whitfield sedmi ( 8-5), John Tookey osmi (7-7), Mark Homan deveti (10-9) i Wesley Dean deseti (9-13).

Ryan Surrat (51) pobijedio je u klasi kod Lorette Lynn i vraća se kući u REM-u i priprema se za sljedeću sezonu. Ryan je sin bivšeg 125 prvaka West Supercrossa "Wild Willy" Surratta.

POTPOURRI RAZREDA

Vozač Vance & Hinesa Preston Tilford lako je osvojio 250 Pro klase… i u stvari je proradio svoj put kroz 450 pros uzeti ukupno 250 ispred MXABilly Musgrave i Damion Tackett. Tilford bi pobijedio 450 Pro razred također ... ako je mogao upisati obje klase istovremeno.

Tony Amaradio pobijedio je 450 pros ispred Krisa Keefera (1-2), Briana Nelsona (3-4), Joeyja Webba (5-3) i Bretta Hottela (4-5). Amaradio je bio terenska klasa, ali bitka između Keefera, Nelsona i Webba bila je vrlo blizu.

Lars Freistat iskoristio je 1-2 za postizanje 250 međupredmetnih pobjeda u gostima s Maxa Grooma 3-1. Evan Kelly zaokružio je prvo troje.

Daniel D'Agostino je iskoristio neobične 3-2 za pobjedu 450 Intermedijari nakon što je prvi moto pobjednik Robert Boldt otišao 1-5, a drugi moto pobjednik Dustin Williams morao je raditi sa šestim u moto jedan. Braden Larsen dobio je drugo mjesto rezultatom 2-3.

Bivši AMA Grand National tracker za prašinu, vlasnik muzeja, osnivač White Brothersa, najavljivač utrke i AMA Hall of Fame big-wig, pozajmio je MXAKTM 2012SXF iz 450. godine za pobjedu u klasi Over-60 Expert.

Tom White se zadužio MXAKTM 2012SXF iz 450. godine, njegov novi bicikl dolazi već sljedećeg tjedna i koristi ga za osvajanje Više od 60 stručnjaka klasa ispred Ray Pisarskog AMP Research (2-2), MXAJody Weisel (3-3) i Bill Seifert (4-4). Sa strane, Chuck "Feets" Minert je svladao konkurenciju u klasi preko 80 godina, pobjedivši oba moto. Zapravo, Chuck je izabran za utrku s preko 60 stručnjaka ... jer je teško pronaći 80-godišnju konkurenciju za bivšeg pobjednika Grand Prix Cataline (1956.) i tvorničkog vozača BSA.

Craig Johnston (145) zauzeo je ukupno 5-4 mjesto za četvrto mjesto u klasi starijih od 50 godina, iza Mitch Evansa, Stevea Sussmana i Michaela Mosce

REM utrke ponovo iduću subotu, 20. kolovoza. Vježba počinje u 9 sati. Za više informacija pođite na www.remsatmx.com