REM GLEN HELEN MOTOCROSS IZVJEŠĆE: NASTANAK SVJETSKOG RATA 450

Utrka ovog vikenda bila je prva prilika za predaju hardvera vrhunskim vozačima 2018. godine. Val Tamietti je zaradio najviše bodova od bilo kojeg jahača na Glen Heleni u 2018. Čak je uspio slomiti nogu s tri utrke za utrku, ali uspio je imati dovoljno veliku maržu da osvoji svoj drugi ravno Bullware Cup broj jedan.

Fotografije Debbi Tamietti, Dan Alamangos i Jon Ortner

REM motocross staza skriveni je dragulj koji se nalazi iznad i iza poznatije Glen Helen National / Grand Prix staze. Bila je to jedna od izvornih SoCalovih motokros staza (još kad je REM staza bila poznata kao Arroyo Cycle Park). Arroyo je ležao neiskorišten dugi niz godina kao zabačeni park masivnog objekta Glen Helen. Koristila se kao sveobuhvatna staza za ATV vježbe, berbe, pa čak i Red Bull X-Fighters, ali kad su se REM promoteri preselili s Carlsbad Racewaya, ugradili su je u nevjerojatan objekt za motokros.

Cole Tompkins je bio 450 Pro pobjednik sa rezultatom 1-2. Zapravo su američki jahači išli 1-2-3.

Ima nevjerojatnog Vet-a koji slijedi u razrede od 30 do 65 godina. Ali ima još jednu klijentelu koja je poznata širom svijeta. To je mjesto na kojem se žele utrkivati ​​inozemni jahači, jahači na odmoru i gostujući moto-turisti. Ovaj tjedan bili su trkači iz Švedske, Norveške, Australije, Engleske, Nizozemske, Južne Afrike, Japana i Njemačke.

Ovaj siječanj i veljača najjači su bili desetljećima. Nažalost, puno je utrka otkazano zbog poplava, ali s dobre strane kiša je prala pijesak s brda ravno na REM-ova leđa. Ovdje John Huegel jede veliki dio razgrađenog granita.

Pogledajte ovotjedni REM motokros. Bilo je prepuno stranih stranaca koji su bili spremni izazivati ​​stazu REM-a koja se stalno penje i pada.

Josh Kaller (15) dobio je prvu zaradu nakon što je zauzeo 3-5 mjesta za treće mjesto u klasi 450 Pro. To je veliki dan u životu mladog Pro.

RAZDOBLJENO U BERCEG BENDOVIMA U PERENCIJAMA (23. veljače)

Ovaj tjedan KTM je skočio na vodstvo po broju vozača koji su se utrkivali za svaku marku od 38% (na posljednjoj utrci KTM i Yamaha bili su izjednačeni za prvo mjesto). Yamaha je druga s 26% trkača na plavom. Veliko iznenađenje je da je Husqvarna nadmašila Hondu za treće mjesto i da je ovaj tjedan na REM-u bilo više TM-a od Kawasakisa i Suzukisa (zajedno).
7. Suzuki ... 0.8%

Bradley Denton (474) bio je šesti u klasi 450 Pro.

Britanac Kurt Nicoll bio je četverostruki pobjednik na FIM-ovom 500 Svjetskom prvenstvu u motokrosu, a sada vodi kamp za motokros i odmori se kad god može. 53-godišnji Kurt pobijedio je u klasi Vet Pro, ali trčao je blizu prednjeg dijela 450 Pro klase.

Bivši profesori AMA-e Jon Ortner (1) i Bill Joe Mercier (501) izgledali su kao da se zajedno utrkuju, ali ne zadugo. Mercier je pobijedio u klasi Over-40 Pro, a Ortner je bio drugi u klasi Over-50 Elite.

Mike Monaghan sudjelovao je u utrci Husqvarne za tim Mitch Paytona Pro Circuit još 1980-ih. Mike je bio 6. u klasi Over-50 Expert, a drugi u Over-60 Experts na YZ250 dvotaktnom.

Norvežanin Vegard Falmar (387) prošao je 2-8 u klasi 450 Pro.

Među osam vozača iz Norveške, najuspješniji je bio Cornelius Toendel, Toendel je prošao 1-1 u klasi 250 Pro. Cornelius se nije morao osvrtati da vidi svoju konkurenciju dok je trčao ispred s paketom 450.

Japanski vozač Youkei Okura osvojio je 2-2 u kategoriji 250 Pro za drugo mjesto ukupno.

David Cincotta s 2-3 bio je dovoljno dobar za drugo mjesto u klasi Over-40 Expert, ali bio je sendvič između nizozemskog vozača Ralfa Schmidta (73) koji je išao 1-1 i Južnoafrikanca Alana Julliena (3-4).

Bivši japanski državni prvak Toshiki Tomita odnio je 2018. AMA 450 državljana za momčad Honde (ukupno 14. mjesto) i bio je u japanskom Motocross des Nations timu. Na REM-u, Tomita je nakon nekih izdanja bila 9. u prvom moto motou, ali vratila se osvojiti drugi 450 Pro moto četvrti ukupno.

Toa Kishi (01) zauzeo je 3-4 mjesto u klasi 250 Pro za treće mjesto. Japanski vozači bili su drugi i treći u kategoriji 250 Pro, dok su Norvežani bili prvi i četvrti.

Josh Fout (55) bio je jedan od tri MXA test vozača dodijeljenih za utrku MXA-e 2019-1 / 2 Husqvarna FC450 Rockstar Edition i 2019-1 / 2 KTM 450SXF Factory Edition.

Justin Muscutt (58) utrkao je MXA-ino izdanje 2019-1 / 2 450SXF Factory Edition na 5-7 dana u klasi 450 Pro.

Mark Moore (103), Bill Seifert (37) i Jody Weisel (38) iz MXA-e kreću niz brdo u formaciji.

Runar Sudman, još jedan Norvežanin, prošao je 6-3 u klasi 250 Pro.

Toshiki Tomita (718) i Youkei Okura (46) raduju se maloj akciji s koturaljkama. Okura je završio na drugom mjestu u klasi 250 Pro.

Pete Murray (25) osvojio je ukupnu pobjedu u klasi Over-50 Elite ispred najboljih pet Jon Ortner, Craig Davis, Robert Reisinger i Ron Shuler.

Švedski vozač Grand Prixa, višestruki zlatni medalja ISDT-a, AMA Hall of Famer i suosnivač Torsten Hallman Off-Road Products (THOR) Lars Larsson i dalje zadivljuje. U dobi od 78 godina završio je na petom mjestu srednje klase srednje klase na MXA-inom 5 Yamaha YZ65X kros dvoboju.

Lance Sloane (124) pobijedio je u klasi Over-50 Novice. Chuck Cooke (827) bio je šesti, a Mike Hillion (413) peti.

Marc Crosby (18) svojim dvotaktnim motorom KTM 250SX leti s stražnje strane REM staze.

Grčki Xenofon Andelus (5) podijelio je moto pobjede s Adrianom Spikerom rezultatom 2-1 i 1-2. Grk je odnio preko-40 srednju pobjedu.

Mark Oetzell (N23A) ima trkaći broj koji više liči na svemirske koordinate nego na motocross broj i stil koji je brži od motokros-a, ali natjerao ga je da radi. Mark je otišao 2-3 za treće mjesto u klasi Vet Novice.

Impozantna litica iza ovog jahača još je impresivnija kad shvatite da je 10 sekundi ranije taj jahač bio na vrhu ove litice prije nego što je pao dolje, a zatim se okrenuo natrag do konačnog skoka u ono prizemlje.

Na kraju dana Kent Reed morao je očistiti više od svog KTM 450SXF.

REM se ponovo utrkuje 9. i 16. ožujka na Glen Helen i 23. ožujka u Cahulla Creeku. Za više informacija o REM motokrosu potražite na www.remsatmx.com.

BILLY JOE MERCIERbradley dentonCole tompkinscornelius toendel450 CRFprljavi biciklijon rrtnerjosh foutjosh kallerJustin muscuttktm 450sxfkurt nicollmotocrossmxarem glen helenrem motokrosToa KishiToshiki Tomitaval tamiettiyz450f