REM OCTOBERCROSS RACE IZVJEŠTAJ: JEDINO MJESTO AUTOBUSI OD OCTOBERCROSSA VELIKA JE CENTRALNA STANICA

Dennis Stapleton (84) i Kurt Nicoll (2) pregazili su mlađe profesionalce. Dennis je osvojio prvi Pro moto, a Kurt drugi moto. Imaju isti rođendan. Kurt će imati 56, a Dennis 40. studenoga.

FOTOGRAFIJE DEBBI TAMIETTI, DAN ALAMANGOS & JON ORTNER

Glen Helen je ludo mjesto za zvati dom. Vikendom je poput Grand Central kolodvora. U subotu REM Octobercross događaja održala se utrka Lucas Oil Off-Road Truck Championship koja je zauzimala južnu stranu parka, dok je Octobercross bio na sjevernoj strani. Istočna strana, na kojoj sjedi REM staza, koristila se kao staza za vježbanje u prvoj polovici dana, a zatim je popodne bilo Hell On Wheels Hillclimb na jednom od velikih brda na stražnjem dijelu REM staze. .

Pro vozači ležerno počinju puniti početna vrata. Na vratima od 40 ljudi nema lošeg startnog mjesta. Octobercross sponzorirale su gume STI.

U međuvremenu, Glen Helen Stadiumcross pripremao se za pretvaranje u AMA Nacionalni tečaj prvenstva u endurocrossu - koji ima svoj prvi od četiri nacionalna Endurocross događaja koji počinju u petak 23. Gledateljima je dozvoljeno na četiri događaja 23., 24., 29. rujna. i 30-og. Ulaznice možete kupiti putem Interneta Klikni ovdje. Naravno, održat će se REM utrka u subotu, 24. listopada na REM stazi i SocCal Vintage utrka na nacionalnoj stazi.

Slijede fotografije i rezultati odabranih predavanja na 18. godišnjem REM Octobercrossu.

REZULTATI VET PRO RAZREDA
1. Kurt Nicoll (KTM) ... 2-1
2. Jeff Loop (Yam)… 3-2
3. Dana Dreier (Yam)… 4-3

Kurt Nicoll (2) nevjerojatan je 56-godišnji trkač. Još uvijek ima Pro brzinu.

Braden O'Neal (123) utrkuje se s tvorničkim izdanjem KTM 450SXF Kenta Reeda, dok je Kent položen nakon operacije vrata.

450 PRO REZULTATA
1. Braden O'Neal (KTM) ... 2-1
2. Dylan Gaszak (KTM)… 1-3
3. Todd Sibell (Kaw) ... 3-2

Pro start je bio čudan, izbacili su liniju i unutar 100 metara prva skupina otvorila je prazninu na ostatku čopora. Dennis Stapleton bi pogodio za ovaj nedostatak kad bi se srušio u Talladegi u prvom zavoju i bio bi pregažen da nije polakog starta nekih profesionalaca. Dennisov pad možete vidjeti na početnoj stranici ili zadirkivanje niza u nastavku.

Kad Dennis ustane iz ovog sudara, otkrit će da mu bicikl nije potreban.

3. Lauren Woods (KTM)… 3-2

Prvo skretanje nakon skretanja zdjelice Talladega zove se Shoei Hill. Ide ravno do izgleda brežuljka, ali to je samo pola puta. U drugom poluvremenu ide još strmije.

3. Alan Julien (Yam) ... 2-3

Dylan Gaszak je prošao s 1-3 u klasi 450 Pro, a iza njega je 2-1 Bradena O'Neala. Ne znamo točno što Dylan ovdje radi, ali mora to zaustaviti.

Na dnu uzbrdice Shoei nalaze se četiri odvojene zazidane linije. Dizajniran je kako bi vozačima koji su još spakirani nakon Talladege dao drugačiji izbor linija kako bi izbjegli zastoj trupaca na startu. Ali, zaglavljivanje trupaca i dalje se događa. Tony Amaradio (130) uzeo je dulju, ali veću brzinu vanjske linije da bi prošao ovu dvojicu vozača.

3. Jim Quaschnick (Yam) ... 3-3

Sin Jeff Warda Aryton bio je četvrti u klasi 250 Pro. KTM je posudio od sina Troya Leeja Maxa.

Sin Troy Lee-a Max osvojio je 2-2 u klasi 250 Pro.

Rezultat Kurta Samulesona 6-7 donio mu je ukupno sedmo mjesto u Vet Pro klasi.

Brazilac Fermin Ciccimarra (18) boravi u kampu Stapo MX Dennisa Stapletona. Dvadesetogodišnjak iz brazilskog Tandila pobijedio je u klasi 20 Pro s 250-3.

OVDJE-50 REZULTATA NOVICE
1. Eric Barr (Yam)… 1-1
2. Gabi Ebaiov (Yam)… 3-2
3.Jame DeRidder (Yam) ... 2-3

Ed Guajardo pobijedio je u klasi stručnjaka preko 60, ispunjenoj s deset najboljih World Vet-a. Ako ime ne zazvoni, Ed je vodio epsku stazu stanice Zaca sve dok nije zatvorena prošle godine.

OVDJE-60 REZULTATA STRUČNIH
1. Ed Guajardo (Yam) ... 1-4
2. Pete Murray (Yam)… 4-1
3. Robert Reisinger (Hus) ... 2-3Pogled s vrha 22-katnice Mt. Sveta Helena oduzima dah, ali ne toliko dah kao brzi spust koji se mora uzimati brzinom.

Pasha Afshar i kći Chloe tijekom šetnje stazom. Pasha plaća profesionalnu torbu za klase Over-30 125 Pro i Over-50 125 Pro na predstojećem Svjetskom prvenstvu u veterinarstvu. Izvadi tih 125 iza bakinog Buicka. Foto: Jon Ortner

Luther French pobjedio je u klasi Over-50 Elite dvobojkom. Elite klasa koristi se za odvajanje stvarno, zaista brzih vozača starijih od 50 godina od stvarno brzih 50-godišnjih stručnjaka.

Jon Ortner (10) i Robert Kuhry (33) traže vuču na ovoj brzoj ravnoj mašini za čišćenje.

3. Bobby Hunt (Yam) ... 3-3

Australac Dan Alamangos (95) i bivši vozač CMC-a i REM-a Val Tamietti dvoboji su se u oba motosa. Val se natječe s preko 50 stručnjaka i preko 60 stručnjaka, ali završio je na istom mjestu bez obzira u kojoj je klasi bio.

Danovi prijatelji izgledali su jako uzbuđeno zbog toga kako je dobro prošao u drugom moto, Dan je bio zbunjen jer je bio osmi. Foto: Jon Ortner

OVDJE-65 REZULTATA STRUČNIH
1. Mic Rodgers (Hus)… 2-1
2. John Fitz (Hon) ... 3-1
3. Doug Smith (KTM) ... 1-5

Gene Boere je Caterpillar-ov popravljač zvijezda, a ujedno je i osrednji pobjednik Octobercross Over-65. Foto: Jon Ortner

OVDJE-65 POSLOVNIH REZULTATA
1. Gee Boere (KTM)… 1-1
2. Tony Parson (KTM)… 3-2
3. Bil Seifert (KTM)… 2-3

Pete Murray, trenutni Svjetski prvak u veterinarstvu preko 60 godina, htio je osvojiti Octobercross Expert klasu Over-60 na YZ125. Nije to učinio zbog lošeg starta u prvom moto, ali vratio se da bi drugi moto osvojio solidnom razlikom. Njegova 4-1 bila je dovoljno dobra za ukupno drugo mjesto.

Doug Frankos (710) bio je četvrti u kategoriji stručnjaka preko 60, dok je Will Harper (7) bio šesti.

DR Clements vratio se u akciju, ali možda se odjenuo u mrak jer je njegov dres iz Foxa, a hlače iz FXR-a.

3. Jaxk Carrigg (Kaw) ... 3-3

Bob Weber (6) i Robert Reisinger (95) moći su koje imaju 6D kacige. Nije li utješno znati što rade vikendom kad ne dizajniraju kacige.

Mark Crosby (15) i Ron Collins (77) okom jabučice pješčani dio. Pijesak je stvarno sastavljen od razgrađenog granita koji se srušio niz rijeku pored Glen Helen. Nije pijesak na plaži.

Doug Smith (815) bio je treći u klasi Over-65 Expert iza Mic Rodgersa i Johna Fitza.

Švedski VN trkač Lars Larsson treba trenutak prije treninga da pročita znak. U redu, na pravom je mjestu. Foto: Jon Ortner

Irski trkač David O'Connor (30) šokirao je svijet prešavši u klasu Vet Intermediate. I šokirao svog prijatelja osvojivši ga.

DENISKI STAPLETONeks markatrkalište glen helenkurt nicollmotocrossmxarem motokrosREM listopad