SVIJETSKI SERIJI MOTOKROSSA: TIMSKI SAD POGLEDA KAMPARSKI KUP ZA 21. VRIJEME: OVDJE SVE TRI MOTORA!

Ryan Dungey uvjerljivo je pobijedio u Motocross des Nations.

Team USA pobijedio je Motocross des Nations na njihovoj matičnoj stazi ispred partizanske gomile motokrosa u Lakewoodu, Colorado. Drugi ukupni plasman bio je tim Belgije koji je poboljšao prošlogodišnju treću poziciju. Tim Njemačke završio je na trećem mjestu, vraćajući se na postolje.

Ryan i Peter Chamberlain trofej, ali ovo nije originalni Chamberlain Cup. Čini se da je obnovljen još od dana slave motokrosa.

Ovo je Chamberlain kup (na izvornoj osnovi) od prije nekoliko godina.

Tim USA bio je na drugoj poziciji u Motocross des Nations iza Njemačke kada je započela treća utrka, ali vrhunski nastupi, Ryan Dungey i Andrew Short, donijeli su SAD-u 21. pobjedu i šestu u nizu. Steve Ramon, Clement Desalle i Jeremy Van Horebeek dali su Belgiji drugu konačnu poziciju.

Tim Njemačke vodio je bodova MXDN bodova nakon druge utrke, ali imao je gorko slatki kraj.

Velika Britanija je završila na četvrtom mjestu, samo jedan bod iza Njemačke. Italija je zaokružila top pet. Francusku je pogodila loša sreća jer je Marvin Musquin DNF'd dvaput uslijed mehaničkih problema pao je francuski tim na sedmo mjesto.

Trey Canard.

250/450 UTRKA (MX1 i MX2)

Prva utrka započela je iznenađujućim pogotkom Jonathana Barragana, ali Španac nije mogao podnijeti pritisak svojih progonitelja i pao je na četvrto mjesto. Amerikanac Ryan Dungey dobio je vodstvo u drugom krugu i dominirao je u utrci, dok je njegov 250 suigrač Trey Canard bio uključen u zaplet sa Zachom Osborneom neposredno nakon starta. Oboje su sišli zauzvrat jedan. Canard se vratio natrag prema mogućem dvanaestom.

Tony Cairoli.

Cilj Talijana Tonyja Cairolija (svjetski prvak MX2010 u 1. godini) trebao je pobijediti 450 nacionalnog prvaka Ryana Dungeya, ali on je mogao završiti samo drugi-gotovo šest sekundi iza Amerikanca. Australka Brett Metcalfe konstantno je trčala i završila na trećem mjestu ispred Barragana.

Gautier Paulin završio je prvu petorku, dok njegov 250 suigrač Marvin Musquin nije mogao završiti utrku zbog mehaničkih problema na svom KTM-u. Nijemac Ken Roczen blokirali su Canard i Osborne u prvom krugu. Međutim, sjajni 16-godišnjak prošao je put do cilja na šestoj poziciji.

Početno brdo Thunder Valley-a.

250 / OTVORENA UTRKA (OTVORENA I MX2)

Andrew Kratki otvor izbacio je i vodio moto dok ga Novo Town nije očistio Ben Townley. U sudaru Short je potpuno isključio polugu kvačila. Prenovio je 25., ali duboko kopan i nabijen natrag u 13. mjesto.

Ken Roczen iskoristio je Shorttovu nesreću i vodio utrku sve dok ga u petom krugu nije prestigao Townley. Roczen je držao korak, ali na kraju je počeo sisati vjetar, utrkujući kombiniranu MX1 / MX2 utrku samo 45 minuta prije. Townley je zadržao prednost do kraja utrke i završio šest sekundi ispred Portorikanca, Kyle Regal.

Ryan Dungey (1) i Andrew Short (3) pokreću treći moto u optimalnom položaju kako bi zaključili posao.

Roczen je bio treći, a slijedi ga Belgijanac Clement Desalle (treba ga zapamtiti s njegovog drugog mjesta na Unadilla). Desalle bi do kraja dana postao ukupni pobjednik klase Open. Nijemac Max Nagl i motociklista iz Velike Britanije Dean Wilson završili su na petom i šestom mjestu. Nakon što je patio od još jednog lošeg starta, u 15., Trey Canard borio se natrag do sedmog.

Xavier Boog bio je dio lošeg francuskog tima.

450 / OTVORENA UTRKA (MX1 & OTVORENA)

Treća utrka započela je s Njemačkom na prednjem mjestu bodova MXDN. SAD su zaostale na drugom mjestu, dok je Belgija bila treća.

Dungey i Short dominirali su u utrci, ali ne bez svojih trenutaka. Short je imao vodstvo, ali Dungey je mahnuo pokraj. Zatim je kratko prošao Townley. Potom, samo nekoliko krugova kasnije, Townley je udario o zemlju i nije mogao nastaviti. Dungey i Short nakon toga su se odvezli do cilja dva, čime su osvojili pobjedu Team USA na MXDN-u. Belgijanac, Clement Desalle, završio je treći, ispred Talijana Cairolija. Brett Metcalfe kompletirao je prvu petorku.

Andrew Short.

Drugi Belgijanac, Steve Ramon, doprinio je konačnoj drugoj poziciji svoje zemlje tako što je u trećoj vrućini zauzeo sedmo mjesto, a slijede ga francuski jahač Xavier Boog i švicarski jahač Arnaud Tonus. Gautier Paulin nije dobro startovao i mogao je završiti tek deveti. Australijanac Jay Marmont završio je prvu desetoricu.

Dungey (SAD) je odnio pojedinačnu pobjedu od 450, Ken Roczen (Njemačka) osvojio je 250, a Clement Desalle (Belgija) pobijedio u klasi Open.

15. Osborne, Zach… PR
Ostali značajni: 16. Karro, Matiss ... Lat; 18. Ferris, Dean ... Au; 20. Lupino, Alessandro ... Ita; 21. Medaglia, Jeremy ... Može; 29. Groombridge, Brad ... NZ; 37. Nicholls, Jake ... GB; 39. Musquin, Marvin ... Fra.

Ovaj dodatak Lakewoodu bio je grub i hrapav.

REZULTATI: 250 / OTVORENO (MOTO DVIJE OD TRI)