TOMAC OSVOJIO TITULU UNAKO SVOJOJ TAJNOJ OZLJEDI KOLJENA // 2022 DENVER SUPERCROSS THE AFTERMATH

TOMAC UZIMA PRVENSTVO // 2022 DENVER SUPERCROSS THE AFTERMATH

Naslov prvaka 450 u Monster Energy Supercrossu 2022. konačno je preuzeo Eli Tomac. Nakon pridruživanja Star Yamahi, činilo se kao da su Elijeve trkaće vještine pomlađene, a njegov stav prema natjecanju potpuno se promijenio. Sretniji, brži i još uvijek star 30 godina, Eli je bio na misiji da svima dokaže da još uvijek ima sve što je potrebno da osvoji još 450 naslova. U klasi 250 očekivali smo da će Christian Craig to obaviti i ovog vikenda, ali niz događaja u 250 Main ponovno bi odgodio prvenstvo.

Ima puno toga za razjasniti tijekom dnevnih aktivnosti u Denveru pa se pomaknite dolje kako biste saznali što se dogodilo nakon što su se vozači kvalificirali za noćni nastup u MXA's The Aftermath.

Fotografije Trevor Nelson
Zabavne činjenice Bena Bridgesa

2022. DENVER SUPERCROSS | POTPUNA POKRIVENOST

ELIJEVA DOMINANCIJA 2022. Unatoč OZLJEDI KOLJENA

Eli Tomac je ove godine bio na putu. No, tek kada je u svom intervjuu nakon utrke provalio u zrno, saznali smo da ima ozljedu koljena.

Uz set trkača na novim vožnjama, pitali smo se tko će se dobro snaći tijekom sezone. Eli Tomac na Yamahi, Jason Anderson na Kawasakiju, Malcolm Stewart na Husqvarni i obojica Cooper Webb, Marvin Musquin i Aaron Plessinger na potpuno novim KTM-ovima. Na pola puta bilo je jasno tko će biti dva glavna kandidata kada je u pitanju smišljanje njihovih novih motocikala, Eli Tomac i Jason Anderson. Iako je Malcolm Stewart bio nevjerojatno (i još uvijek je) dosljedan na svom novom Huskyju, on ne bi mogao osvojiti Main Event kao druga dva.

Još jedan faktor u sezoni 2022. bila je Elijeva sposobnost da ostane zdrav i na dva kotača. Na sličan način kao i klasa 250, klasa 450 pretrpjela je mnogo žrtava u sezoni 2022., izbacivši mnoge od najboljih vozača s utrka. Iako neki možda nisu bili u stanju osvojiti prvenstvo, manje vozača značilo je manju konkurenciju u glavnim događajima.

Eli Tomac je imao sve pobjede i zamah mu je išao uz veliku bodovnu prednost sredinom sezone. Međutim, Eli nije pobijedio od 12. kola u Seattleu, a u intervjuu nakon utrke objavio je da je zapravo zadobio ozljedu koljena na Atlanta Supercrossu koja ga je u posljednje vrijeme ozbiljno ometala i dodala mnogo stresa njegovim nadanjima za osvajanje prvenstva. Na konferenciji za novinare nakon utrke, Eli je spomenuo da uopće nije vozio tijekom tjedna koji je prethodio Denver Supercrossu, ali kada se probudio u subotu ujutro kako bi se utrkivao, koljeno mu je bilo bolje i bio je uvjeren da će moći još jednom proći kroz ozljedu.

Sljedeće je pitanje, hoće li se Eli Tomac osjećati dobro u koljenu za utrku u Salt Lake Cityju? Hoće li se zalagati za još jednu pobjedu ili će samo glatko završiti sezonu? Koliko će to utjecati na njegov trening za nacionalnost?

Kako se sezona bližila kraju, natjecanje se svelo na: Kada će Eli osvojiti prvenstvo? I koliko će rundi Jason Anderson ovo odgoditi? Jason je postao jedini faktor koji je usporio Elijev napredak do pobjede jer je pobjeda u više rundi pred kraj sezone usporila Elijev klinč u sezoni. Međutim, do 16. kola bodovni jaz na prvom i drugom mjestu postao bi toliki da bi Eli morao završiti na najmanje 14. mjestu da osvoji naslov.

• Eli Tomac osvaja naslov s 5th mjesto završiti.
  • Tomac sada ima ukupno 6 naslova, 3-450MX, 2-450SX i 1-250MX.
  • Bila je to Tomčeva 107th Top 5

• Za 8th uzastopnu sezonu Tomac je završio u Top 4 na ljestvici SX bodova.
  • Tomac je 9th drugom jahaču napustiti tim i prijaviti se s novom momčadi i osvojiti SX prvenstvo u 1st godine u novom timu.
  • On je 7th drugačiji vozač za osvajanje SX naslova na YAM-u.

450 vozača slave Elijevu pobjedu u prvenstvu.

• Tomac je 4th različiti vozač koji će osvojiti SX prvenstvo na 2 marke **Carmichael je to učinio na 3 marke**
  • YAM sada ima 12 SX naslova, a to je 1st od '09.
  • Nakon 5 uzastopnih sezona, u kojima je naslov pao u posljednju utrku, Tomac je izborio 1 kolo do kraja.

450 SX CLASS REVIEW // JASON ANDERSON GOES BACK-TO-BACK-TO-BACK

Koliko god bilo zabavno gledati kako Eli osvaja prvenstvo, jednako je zabavno bilo i gledati šačicu vozača koji se ne pristaju ni na što manje od pobjede na glavnim događajima. Jason Anderson je možda imao 43 boda zaostatka u prvenstvu, ali je bio odlučan da nastavi niz pobjeda u Denveru. Nakon što je zauzeo treće mjesto na 450 Main, Jason Anderson se kretao teško nabijenom stazom da bi na kraju prošao Chasea Sextona koji je pogriješio ispred mehaničara. U 15. minuti, Jason Anderson napravio je potez za prvog i krenuo je u pobjedu u svojoj trećoj utrci zaredom.

Jason pobjeđuje tri zaredom.

• Jason Anderson dobiva svojih 6th pobjeda u sezoni, 13. u karijeri.
  • KAW ima 175 SX pobjeda.

Malcolm Stewart imao bi jednu od najboljih subota u svojoj karijeri jer bi završio na drugom mjestu nakon što je prošao Eli. Sada kada je Malcolm završio na drugom mjestu, a Justin Barcia završio na sedmom mjestu, njih dvojica su preokrenula u bodovima, što je rezultiralo da je Malcolm ukupno treći.

• Malcolm Stewart zauzima 2., njegov 12. Top 5 u sezoni, 3rd kada je imao 2 godinend mjesto.
  • Stewart sjedi 3rd u bodovima, sve najbolje u karijeri za Stewarta.

Marvin Musquin je još jednom svima dokazao da je vrhunski kandidat, završivši na trećem mjestu.

• Marvin Musquin uzeo je 3rd mjesto; bila je njegova 9th Top 5 sezone.
  • Bila je to Musquinova 50th postolje karijere.
  • Musquin ima 4 boda od 4th mjesto u SX bodovima.

A na četvrtom mjestu sjedio je Chase Sexton, koji se vratio na osmo mjesto nakon što je napravio pogrešku dok je bio u vodstvu. Chase se probio kroz polje prošavši Braytona, Webba, Barciju i na kraju Eli Tomca.

• Chase Sexton je bio 4., njegov 11. Top 5

Justin se bore da vide tko će zadržati svoje ime.

10 15 Dean Wilson 152

Jason Anderson je u savršenoj poziciji za drugo mjesto u sezoni.

Borba za treće mjesto u prvenstvu je u tijeku, Malcolm je samo četiri boda ispred Justina Barcie, a Justin samo četiri boda ispred Marvina Musquina.

PREGLED RAZREDA 250 SX // 250 NASLOV IDE U ZAVRŠNI KRUG

Hunter Lawrence nije olakšao pobjedničkom vođi Christianu Craigu. Hunter je zgrabio pogodak i vodio bi utrku s Christianom na repu do 10. minute, gdje bi Christian Craig izbrisao u dijelu s mekim pijeskom i pao natrag na sedmo mjesto. Hunter bi pobijedio u utrci neosporno.

To je ono što mislimo kada kažemo da mu je Christian bio na repu.

• Hunter Lawrence dobio je 1st mjesto.
  • Ima 18 bodova od 1st mjesto.

Michael Mosiman bi zauzeo mirno drugo mjesto jer je sva energija bila usmjerena na Jo Shimodu koji je spriječio Christiana i Huntera da pobjede u utrci. Unatoč malom štucanju usred utrke, Michael bi zadržao svoju poziciju i završio na postolju.

• Michael Mosiman bio je 2. njegov je 6th Top 5 sezone.

Jo Shimoda nije tako lako propuštao Christiana. Dok je Christian pritiskao Jo, njih dvoje bi mijenjali pozicije naprijed-natrag. Naposljetku, Christian bi prošao i završio treći, odvodeći prvenstvo u posljednju rundu.

• Voditelj u bodovima Christian Craig osvojio je 3., svojih 9th uzastopno postolje, jer želi osvojiti prvenstvo u Salt Lake Cityju.

Jo Shimoda završio je četvrti u Denveru.

250 WEST SUPERCROSS POINT (NAKON 9. OD 10. KOLA) — REZULTATI UTRKE

Christian Craig je još uvijek na vrhu u prvenstvu s velikim vodstvom prema SLC-u. Međutim, sada će se morati boriti i protiv East Coast 250s kako bi zaradio svoje prvenstvene bodove.