POGLEDAJTE NACIONALNI MOTOKROS HANGTOWN 2022. ZA MANJE 6 MINUTA

Dva kruga do AMA nacionalnog prvenstva u motokrosu 2022. ne biste mogli tražiti dvije utrke s toliko drame (čak i ako nacionalni TV paket ne može jamčiti da svi njegovi pretplatnici dobiju ono što su platili). Prva runda na Pala Racewayu bila je uzbudljiva po tome što je istaknula Hondin povratak vrhunskoj u sportu jer su osvojili prva dva mjesta u obje klase.

Druga runda na Hangtown National Motocrossu pokazala je da je bilo više igrača od samo onih obučenih u Honda crveno. Prošlotjednog pobjednika dvostrukog moto 450, Chasea Sextona, pregazili su Jason Anderson u prvom 450 moto u NorCalu i Eli Tomace u drugoj strofi. Do kraja dana Jason Anderson je odnio ukupnu pobjedu u lHangtownu sa 1-3—obojica su zaradili nevjerovatnom brzinom u posljednjih deset minuta oba motoa.

Iako je Jett Lawrence uspio drugi tjedan zaredom pobijediti u klasi 250, to nije bilo tako lako ni uvjerljivo kao tjedan prije. Jett, koji je patio od neke vrste bolesti, nije mogao parirati Michaelu Mosimanu s sjajnim vremenom kruga u prvom motou i morao je pratiti Mosimana i Justina Coopera preko linije u trećem. Jett se vratio u drugom moto 250 kako bi visio ispred svojih gonitelja, koji nisu uključivali prvog pobjednika moto-a Mosimana ili kandidata za titulu RJ Hampshirea - oboje žrtve nesreća. Uz dame, Jett Lawrence je osvojio ukupni rezultat s 3-2 nad Justinom Cooperom 2-3 i Hunterom Lawrenceom s 4-2.

U čistoj brzini, Jason Anderson je bio vozač koji je napravio sve poteze i dodavanja u klasi 450, dok je Jo Shimoda skrenuo u vremenu kruga u drugom moto 250 koje je bilo za cijelu sekundu brže od prednjih - Jo je u drugom završio četvrti moto nakon što se srušio i ustao s tla i sustigao prednju trojicu.