FOTOGALERIJA: MIKE ALESSI DUPLIRAN NA "PASHA 125 OTVORENOJ" UTAKMICI U DVA HODA

Mike Alessi voli dvotaktne poteze i nada se da će 3. listopada osvojiti svoje drugo svjetsko prvenstvo u dvotaktnim udarcima. Mike je svoj prvi osvojio još 2016. Mike je koristio Pasha 125 Open za mjerenje kondicije.

FOTOGRAFIJE DEBBI TAMIETTI

Vjerojatno ste bili na povremenoj utrci čudnog formata, neobične strukture klase ili isplate torbice koja razbija kalupe. A ako ste bili na nekoj od utrka “Pasha 125 Open”, točno znate na što mislimo. Evo nekoliko primjera s jedinstvene dvotaktne utrke od 125 kubika ovog vikenda.

(1) Holivudski glumac Pasha Afshar odlučio je da želi pomoći klasi 125 Pro na Svjetskom prvenstvu u dva poteza 2020. godine, pa je organizirao "Pasha 125 Open" i novac iz torbe platio iz vlastitog džepa. Nije uzeo ni centa od prijava na utrku. Posvećen je povećanju profila 125 dvotaktnih udara.

Josh Mosiman iz MXA-e vozio je u četvrtak dva kruga MXA-e KTM 2020SX kako bi se navikao, a zatim se u subotu utrkivao na ukupno drugo mjesto. Posudio je lulu s Dyno bicikla Pro Circuita, ali osim što je bila dionica.

(2) Jedini motocikli koji su ispunjavali uvjete za “Pasha 125 Open” bili su dvotaktni 125cc i 150cc. Koje su zakonske veličine na Svjetskom prvenstvu u dva poteza u Glen Helen 3. listopada. Razlog za dopuštanje 150-ima da se utrkuju protiv 125-ih je taj što će se ionako utrkivati ​​jer je gotovo nemoguće tehnički pregledati svaki bicikl na amaterskoj utrci.

Seana Colliera sponzorirao je dobrotvor Pasha Afshar. Sean i Josh Mosiman dvoboji su se 15 od 20 minuta u oba 125 Pro mota, prije nego što je Sean odlučio da ga tempo i temperature od 113 stupnjeva nagovaraju da uspori. Jeste, ali se uspio zadržati na trećem mjestu u oba motosa.

(3) Iako je na "Pasha 250 Open" bilo četverotaktnih četverotaktnih motora od 500 kubika i 125 kubika, nisu ispunjavali uvjete za bilo koji novac iz novčanika i ohrabrivali su ih da se prijave u redovnu nastavu (koja je uključivala različite razine vještina, dobne skupine i udarci). Dodani su četverotaktni udarci jer većina dvotaktnih motociklista od 125 c vozi SoCal krug sa svojim četverotaktnim prijateljima - a Pasha je smatrao da će mu više bicikla na stazi pomoći da se bolje formira.

Dennis Stapleton iz MXA-e (184) osvojio je četvrto mjesto u klasi 125 Pro i treće mjesto u klasi 125 Vet Pro na dionici KTM 125SX.

(4) Novčanik "Pasha 125 Open" podijeljen je podjednako između tri razreda 125/150. Najočitija klasa od 125 cmXNUMX bila je Pro klasa. Bio je otvoren za svakog vozača koji je želio okušati sreću protiv jake skupine bivših vozača AMA National-a i vruće djece.

Druga utrka koja se platila bila je Over-30 Pros. Bili su svrstani u razred koji je ograničio dobnu skupinu s 30 na 49 godina. U osnovi, bila je to tipična Vet Pro klasa.

Treća klasa koja je plaćala novac bila je za natjecatelje preko 50 s dvotaktnim motorom od 125 ili 150 kubika. Da, dobro ste pročitali, natjecatelji s preko 50 125 dobili su istu isplatu kao i 125 profesionalca. Sva tri razreda prva tri su uplatila jednak iznos novca.

Max Groom trenirao je u ClubMoto-u nekoliko godina s nadom u profesionalnu karijeru, ali tamo je doživio slom i na kraju se vratio kući u SoCal. Sad se vratio utrkivati ​​se iz zabave. Max je uzeo svoj Suzuki RM125 na 4-5 dana.

(5) Najveća klasa dana, a ne samo najveća od tri utrke Pro 125cc, bila je utrka Over-50 125cc Pro. Činili su ga mnogi vozači koji se svake godine natječu na Svjetskom veterinarskom prvenstvu - uključujući svjetske veterinarske prvake Kurt Nicoll i Pete Murray - plus značajna skupina preko 60 trkača koji se vole utrkivati ​​s mladima u klasi iznad 50 godina. . Da, 50-godišnjak je pobijedio u profesionalnoj utrci preko 50 ccm, ali kući ga je pratio 125-godišnji Pete Murray.

Connor Styers želi biti profesionalac, pa se prijavio u klasu 125 Pro kako bi okusio kako je to. Održao je svoje i otišao 7-7.

(6) Veliki pobjednik dana bio je Mike Alessi. Mike je ovu utrku shvatio ozbiljno, a u četvrtak su ga primijetili kako kruži na REM stazi na svom žutom YZ125. Mike je pobijedio i u klasi 125 Pro i u klasi 30 do 49 Pro. Za svoje dane, Mike je ubacio 1500 dolara. Mike se povukao iz AMA Supercrossa i National racinga i samo se želi utrkivati ​​iz zabave. Tijekom svoje 15-godišnje AMA karijere Mike je 12 puta završio u prvih deset (s 8 kombinezona od pet najboljih - četiri od te tri najbolje)

Travis Damon (22) na svojoj je Honda CR8 u klasi 8 Pro otišao 125-125.

(7) Drugi najbogatiji čovjek koji je napustio Glen Helen bio je Kurt Nicoll. Kurt je osvojio 1250 dolara za drugo mjesto u klasi Over-30 125 Pro i pobjedu u klasi Over-50 Pro.

Josh Mosiman (lijevo), Mike Alessi i Sean Collier (desno) drže pozlaćenu plastiku i hladne tvrde zelene novce za svoje 125 Pro napore.

(8) Josh Mosiman iz MXA-e zauzeo je drugo mjesto u utrci 125 Pro, a Pete Murray drugi u klasi Over-50 Pro. Oboje su dobili 500 dolara. Vozači koji su dobili treće mjesto bili su Sean Collier (125 Pro), Dennis Stapleton (Vet Pro) i Alan Jullien (Over-50 Pro)

Mike Alessi poklonio je jedan od svoja dva trofeja vrlo oduševljenom Loganu Foutu.

(9) Službena temperatura vremenske službe u Glen Helen u subotu bila je 113 stupnjeva. Bilo je jahača koji su patili od vrućine, istim tim, bilo je i jahača poput Mikea Monaghana, Dennisa Stapletona, Mikea Alessija, Kurta Nicolla, Connora Styersa, Jacoba Corone i Mikea Biermana koji su se utrkivali po četiri moto u zagušnoj vrućini.

Tyler Smith posudio je Husqvarnu TC2020 Mikea Monaghana za 125. godinu i utrčao se na peto mjesto u klasi 125 Vet Pro. Tog istog Huskyja Monaghan je također odvezao na sedmo mjesto u Over-50-Pros i na treće u stručnjake za Over-60.

(10) Pasha sada traži ili velikog sponzora kako bi povećao torbicu za klasu 125/150 na Svjetskom prvenstvu u dva poteza 3. listopada 2020. Ako je zainteresirana neka poduzetna tvrtka, kontaktirajte Lori Wilson u tvrtki Glen Helen. Ako ne, Pasha će to učiniti sam.

SVI TKO JE BIO NITKO NA PASHA UTRKI

Kurt Nicoll (2) bio je četverostruki viceprvak FIM 500cc svjetskog prvenstva u motokrosu, pobjednik MXDN-a (1994.) i četverostruki svjetski prvak u veterinarstvu. Sa 54 godine još uvijek ima Pro speed.

Pete Murray (7) bio je jedini vozač u utrci Over-50 125 Pro koji je mogao držati Kurt Nicoll na vidiku - a čak je i tada Kurt bio samo točka.

Ovo je vodstvo Kurta Nicolla u prvom krugu utrke Over-50 125 Pro. Potjere će uskoro doći preko brda.

Ron Lawson (57) osvojio je prvi moto u klasi Over-60 Expert i vodio je drugi moto kasno u moto, ali Val Tamietti i Mike Monaghan prošli su pored njega. Ronovi 1-3 pobijedili su Monaghanove 3-2, ali ne i Tamiettijeve 2-1. Randy Skinner (94) bio je četvrti sa 4-4.

Richard Taylor premješta malo prljavštine na Simi Valley Yamaha YZ125.

Jon Ortner (1) ulazi pod Chris Heinrich, četvrti u klasi u klasi Over-50 125 Pro.

Južnoafrikanac Alan Jullien (70) upravo je napunio 50 godina i iskoristio je "Pasha 125 Open" za svoj debi u klasi preko 50 godina. Alan je prošao 3-3 u klasi Over-50 125 Pro i dobio nešto novca. Giovanni Spinali (45) osvojio je 10-8 za osmo mjesto u klasi Over-50 Pro - bez novca.

Josh Fout iz MXA-e (12) završio je na šestom mjestu u klasi 125 Vet Pro. Veliki je dječak za 125, a to su se i pokazali.

Joe Sutter (111) ispalio je klasu Over-50 Expert na svom YZ450F i obećao da će ostati ispred barem jedan puni krug. Učinio je to i objesio se da završi na trećem mjestu. Bryan Friday (43) bio je ukupno drugi.

Samo da znate da nismo sanjali da je Joe Sutter (111) dobio pucnjavu u prvom moto stručnjaka preko 50 godina. Evo dokaza - premda sada kada gledamo ovu fotografiju iza njegovog stražnjeg kotača stoji smiješna izmaglica koja nagovještava Photoshop.

Dan Alamangos (34) obnovio je ovaj YZ125 od desetogodišnje relikvije i dovršio ga večer prije utrke. Imao je nekoliko mehaničkih problema s drugim motorom, ali bio je jednostavno sretan što je pokrenut.

Običnog dana bili biste malo uznemireni kad bi vas prijatelj provalio vatrogasnom cijevi, ali u Glen Helen bilo je 113 stupnjeva i bili biste sretni što ste se ohladili - čak i ako vam pogodi naočale

Može vam se oprostiti što mislite da je ovo utrka Over-50 125 Pro zbog dvotaktnih poteza. Nije to klasa stručnjaka Over-60. Holivudski kaskader Mark Donaldson (934), Mike Monaghan (35), Val Tamietti (31) i Marc Crosby (15) silaze s jednog brda i pokreću se na sljedećem.

Phil Valdez (43) krenuo je 1-1 u klasi dvotaktnih (za vozače koji nisu željeli trkati u Pro klasama ili su imali motore veće od 150 ccm).

Stručnjaci preko 60 ušli su na prva vrata, dok je klasa Over-65 ušla na druga vrata. Nije trebalo dugo da Exerts Val Tamietti (31) i Mike Monaghan (35) uhvate mudriji, ali sporiji drugi val. Jody Weisel (58) milostivo im prilazi prije nego što ga pokušaju ubiti.

Morgan Pierce s 1-1 pobijedio je Billa Reimera sa 3-2, a Billa Clontza sa 2-3 za pobjedu nad-50 Intermediate.

Robert Buendia (9) prošao je 2-2 u klasi 450 novaka.

Bilo je lijepo vidjeti Rydera u petak u akciji. Imao je dugo otpuštanje s ozljedama, ali sada je ponovno u akciji.

Da, smijat ćete se, ali Colton čini da njegova stražnja registarska pločica izgleda dobro.