GLEDAJTE GLENDALE 250/450 SUPERCROSS ZA ISPOD 17 MINUTA

Dok Aaron Plessinger (7) gubi prednju stranu i pada, Ken Roczen (94) kreće u pohod na veliku pobjedu.

U klasi 450, Ken Roczen odveo je svoj Suzuki RM-Z450 do pobjede u međusobnoj konkurenciji. Bila je to Roczenova 22. 450 Supercross pobjeda u karijeri. Ken je sada 10. na listi pobjednika u Supercrossu svih vremena. Drugi u Glendaleu bio je Jason Anderson, koji je bio oduševljen drugim mjestom jer je ovo najbliža utrka njegovoj domovini New Mexico. Anderson je bio najbrži kvalifikant. Aaron Plessinger je trčao drugi ispred Andersona kada je izgubio prednju stranu i pao. Vratio se natrag, ali je stigao do desetog mjesta i zadržao treće mjesto s 440 bodova. Jett Lawrence je postojano napredovao od svog osrednjeg početka, s povremenim pogreškama koje su usporavale njegov napredak, ali Jett se probio do trećeg mjesta po damama. Lawrenceov 3. bio je dovoljno dobar da mu da Red Plate za sljedeći krug, koji je za dva tjedna u Texasu. Chase Sexton bio je nositelj Red Platea u Glendaleu, ali je ozlijedio ruku u sudaru sredinom tjedna na treningu i izdržao do 9. mjesta. Sexton je sada drugi sa 450 bodova, ali zaostaje samo 6 bodova (uz tjedan dana odmora sljedeće subote za oporavak).

10. Aaron Plessinger...KTM
Ostali značajni: 11. Justin Cooper (Yam); 12. Christian Craig (Hus); 14. Shane McElrath (Suz); 15. Justin Hill (KTM); 16, Dean Wilson (Hon); 17. Benny Bloss (Oklada); 18. Justin Barcia (Gas); 20. Fredrik Noren (Kaw); 21. Derek Drake (Suz).

Jett Lawrence je imao problema za Webba, Sextona i Plessingera, ali je uspio srušiti Eli Tomca za posljednju stepenicu na postolju.

10. Justin Barcia ... 63

RJ Hampshire Glendale Supercross 2024_RJ Hampshire-2RJ Hampshire je osvojio prvu rundu 250 West u Anaheimu 6. siječnja i ponovio u Glendaleu 10. veljače. Bio je 1-9-6-2-1 u prvih pet utrka.

U klasi 250 West, nakon tjedan dana odmora za prvu rundu 250 East u Detroitu, 250 West je krenuo u svoju petu rundu (prije duge stanke kako bi 250 East mogao nadoknaditi broj događaja). RJ Hampshire došao je s 5. mjesta do pobjede u Glendale rundi, s ranim vodećim Levijem Kitchenom na drugom mjestu i jedinim posjedom Red Platea nakon što se Jordon Smith vratio na 4. mjesto. Kitchen sada ima 4 boda prednosti u odnosu na Smitha, koji je samo 1 bod ispred Hampshirea. Hondin Jo Shimoda stao je na podij prvi put u 2024. s trećim mjestom. Nesretne vijesti za Natea Thrashera. Teško je pao u drugom krugu svoje utrke 250 West heat i iznio Crvenu zastavu i Nate je pobijedio u utrci u San Diegu, ali tri loše utrke od prvih pet ostavile su ga na 56 bodova zaostatka za bodovnim vodećim.

2024. GLENDALE SUPERCROSS: 250 NAJBOLJIH REZULTATA