JEFFERY HERLINGS OZLIJEĐEN: ISPUSTIO ZA MXGP INDONEZIJE

Jeffery Herlings MXGP_2023_R09 Teutschenthal Njemačka

Priopćenje za javnost: Jeffrey Herlings iz Red Bull KTM Factory Racinga propustit će desetu i jedanaestu rundu aktualne MXGP kampanje 2023. kako bi omogućio zacjeljivanje slomljenog C5 kralješka.

28-godišnji Nizozemac se srušio dok je vodio prvi moto VN Njemačke u Teutschenthalu. Herlings je uspio ponovno sjesti i završiti posljednje krugove utrke, osvojivši jedan bod za 20. mjesto, ali je osjetio bol i nelagodu u vratu. Prvo skeniranje na stazi otkrilo je potencijalno napuknuti C5, a magnetska rezonanca u ponedjeljak potvrdila je ozljedu.
Jeffery Herlings Jorge Prado MXGP_2023_R09 Teutschenthal Njemačka
Jeffery je ušao u 9. krug MXGP sezone sa 15 bodova zaostatka za Jorgeom Pradom (61). Nažalost, nakon vodećeg moto 1, Jeffery je pao i mogao je osvojiti samo 20. mjesto, što mu je dalo jedan bod prvenstva. Izašao je iz devete runde sa 67 bodova unazad i sada će propustiti još dvije utrke.
Herlings, koji je osvojio četiri Grand Prixa i šest puta se penjao na postolje MXGP-a s KTM-om 450 SX-F ove sezone dok je u čvrstoj borbi za šesti naslov svjetskog prvaka, srećom, nije potrebna operacija za sanaciju prijeloma, ali morat će se odmarati i oporavak. Oporavak znači da će odsjesti na Grand Prixu u Sumbawi i Lomboku krajem mjeseca i početkom srpnja.
Red Bull KTM Factory Racing nadaju se brzom povratku u punu kondiciju za svoju zvijezdu i u potpunosti će se usredotočiti na svoj MX2 program s Andreom Adamom koji drži crvenu ploču, a Liam Everts je još uvijek svjež nakon svoje prve pobjede u karijeri u Njemačkoj.

Jeffery Herlings ozlijeđen

Jeffrey Herlings: “Teško je pronaći mnogo riječi. To na neki način sažima moju karijeru: imamo rekord pobjeda, ali onda pretrpimo još jednu ozljedu i još jedan neuspjeh. Još uvijek ne znam što se stvarno dogodilo s nesrećom jer sam do tog trenutka dobro koristio tu liniju u motociklizmu. Poslije mi vrat nije bio u redu. Pokušao sam završiti i uzeti onoliko bodova što sam mogao, ali do sada sam dobro poznavao svoje tijelo i mogao sam osjetiti da nešto nije u redu. Dakle, propustit ćemo barem još dva VN-a, ali drago mi je da neću trebati operacija i nadam se da ću se vratiti sa svojim timom i ponovno se utrkivati ​​što prije budem mogao. Hvala, kao i uvijek, Red Bullu KTM-u i svim momcima koji su bili u mom kutu i na svim porukama podrške.”