JEFFREY HERLINGS ZAVRŠAVA DRUGI U LOMMELU NAKON SJEDENJA POSLJEDNJE TRI MOTORA MXGP S LOMENOM OŠTRICOM

Prošli tjedan Jeffrey Herlings pao je i slomio lopaticu nakon što je skočio na Oss u Nizozemskoj. Jeffrey je morao propustiti drugi moto u Ossu i oba moto u Loketu u Češkoj. Ovaj tjedan, na iznenađenje svih, osvojio je prvi moto u Lommelu, a u drugom je završio peti kako bi napravio drugi korak na postolju.

Jeffrey Herlings iz KTM-a preskočio je Ivo Monticelli u Ossu u Nizozemskoj. Monticello nije bio kriv jer je Herlingsov uređaj za otpuštanje propustio otpuštanje, a Monticellijev prednji kotač udario je Herlingsa na vrh njegove kacige i odletio mu u gornji lijevi dio leđa. Rezultat je bila napuknuta lopatica za Jeffreya. Svaka mu čast, Herlings nikada nije pao i nastavio je trčati na adrenalinu, osvojio je prvi moto u Ossu - slomljena lopatica. No, jednom kad se vratio u boks shvatio je da ne može utrkivati ​​drugi moto te je bio prisiljen propustiti Veliku nagradu Češke na Loketu.

Iznenađujućim potezom, Herlings se pojavio u Lommelu za Veliku nagradu Flandrije i osvojio drugo mjesto iza Romaina Febvrea s rezultatom 1-5.

“Mislim da sam izgubio prvenstvo 5 ili 6 puta zbog ozljeda. Ponekad je prilično frustrirajuće, ali mislim da sam trenutno još uvijek na dobrom mjestu ", rekao je Jeffrey nakon Lommela.

Jeffrey je rekao: „Slomio sam lopaticu, pa nije normalno voziti bicikl unutar 13-14 dana nakon toga. Nisam znao hoću li izblijediti s ramenom jer je staza bila gruba i zahtjevna na vašem tijelu, posebno na vašim ramenima. U jednom trenutku osjetio sam da mogu trčati bržim tempom i uspio sam proći Romaina i napraviti zaostatak. Očigledno, Romain je sišao i odatle je to bio samo pješački dio. Druga utrka pokazala se dobro. Na početku sam imao oko 4. ili 5. a onda smo se okupili Glenn Coldenhoff i ja, uzeo mi je stražnji kotač i obojica smo se spustili. Oboje smo bili zadnji, pa je to bila šteta. Borio sam se za povratak na 5. mjesto u roku od 15 minuta, ali nisam želio napraviti veliku grešku i sići. Prije tjedan dana mislio sam da je prvenstvo gotovo. Znam da moram loviti dječake, ali 42 boda nije tako loše. Ima još puno utrka, pa postoji mnogo mogućnosti ”.

“Mislim da sam izgubio prvenstvo 5 ili 6 puta zbog ozljeda. Ponekad je prilično frustrirajuće, ali mislim da sam trenutno još uvijek na dobrom mjestu. Ne želim se tako brzo odreći prvenstva pa mislim da smo još uvijek na dobrom mjestu. Moramo se samo boriti. ”