LOMMEL MOTOCROSS GP: HERLINGSOV Oporavak, 450. FEBVREOVE POBJEDE & GAJSER VELIKI VODI

Kad je Jeffrey Herlings slomio lopaticu i morao propustiti krug i pol Svjetskog prvenstva u motocrossu 2021. godine, svi su pretpostavili da će propustiti još utrka, dok je ozdravio. Herlings je izgubio mnogo bodova, ali vratio se svog vikenda, najvjerojatnije protiv savjeta liječnika, te osvojio prvi moto i osvojio peti u moto 2 da bi stao na drugu stepenicu postolja 450. Romain Febvre odnio je pobjedu na VN -u 450 i pomaknuo se na 5 bodova od Tima Gajsera u jurnjavi za prvenstvom. Bez starosti Tony Cairoli treći je u bodovima sezone iza Gajsera i Febvrea, dok je Jorge Prado četvrti. Jeffrey Herlings imao je dobar dan, ali i dalje ima 42 boda prednosti.

U klasi 250 Jago Geerts odnio je pobjedu u Lommelu, dok je najuspješniji vozač 250 GP -a 2021. godine, Mattia Guadagnini, pao nekoliko puta te sada zaostaje za 21 bodom za Maximeom Renauxom u potrazi za 250 naslova.