MOTOCROSS DES NACIJE: KOJE SU ZEMLJE OSVOJILE MXDN KVALIFIKACIJU (ZA IZBOR Vrata U NEDJELJU)

Dva najbolja od tri rezultata sa subotnjih kvalifikacijskih utrka (s najboljih 19 ekipa koje idu izravno na nedjeljni moto)

Tony Cairoli (46) pobijedio je u kvalifikacijama za klasu 450 za reprezentaciju Italije.

Jeffrey Herlings (3) bio je pobjednik Open Classic (klasa Open je samo još 450 klasa). Nizozemski tim favorit je za osvajanje MXDN-a 2021. godine.

Tom Vialle (14) osvojio je pobjedu u kvalifikacijama za 250 za reprezentaciju Francuske. Tom, Tony i Jeffrey vodili su čisti pregled kvalifikacija za tvornički tim KTM -a.

1. HOLANDIJA...4 boda
Jahači: Jeffrey Herlings, Glenn Coldenhoff i Roan Van Den Moosdijk

2. FRANCUSKA... 5 bodova
Jahači: Tom Vialle, Mathys Boisrame & Benoit Paturel

3. ITALIJA... 5 bodova
Jahači: Tony Cairoli, Mattia Guadagnini & Alessandro Lupino

4. VELIKA BRITANIJA...5 boda
Jahači: Ben Watson, Conrad Mewse & Shaun Simpson


5. NJEMAČKA
... 7 bodova
Jahači: Henry Jacobi, Maximilian Nagl & Simon Laengenfedler

6. LATVIJA... 13 bodova
Jahači: Toms Macuks, Karlis Sabulis & Mairis Pumpurs

7. DANSKA... 14 bodova
Jahači: Bastia Boegh Damm, Thomas Kjer Olsen & Mikkel Haarup

8. KANADA... 16 bodova
Jahači: Dylan Wright, Jacob Piccolo & Tyler Medalglia

9. AUSTRIJA... 17 bodova
Jahači: Rene Hofer, Michael Sandner & Marcel Stauffer


10. RUSIJA
... 18 bodova
Jahači: Evgeny Bobryshev, Vsevolod Brylyakov & Timur Petrashin


11. ŠVEDSKA… 18 bodova (nedostaje jedan vozač)
Jahači: Isak Gifting, Ken Bengtson & DNS

12. ESTONIJA... 20 bodova
Jahači: Gert Krestinov, Harri Kullas & Jorgen-Matthias Talviku

13. ŠVAJCARSKA... 20 bodova
Jahači: Valentin Guillod, Arnaud Tonus & Mike Gwerder

14. ŠPANJOLSKA... 20 bodova
Jahači: Ander Valentin, Jose Butron & Yago Martinez

15. BELGIJA... 24 bodova
Jahači: Liam Everts, Cyril Genot & Brent Van Doninck

16. JUŽNA AFRIKA... 26 bodova
Jahači: Camden McLellan, David Goosen & Tristan Purdon

17. LITVA... 26 bodova
Jahači: Arminas Jasikonis, Dovydas Karka & Erlandas Mackonis

18. BUGARSKA... 29 bodova
Jahači: Petar Petrov, Maykal Ivanov & Nikolay Malinov


19. ČEŠKA
... 31 bodova
Jahači: Petr Polak, Dušan Drdaj & Jan Wageknecht

NACIONALNE EKIPE KOJE MORAJU U NEDJELJU UTRKATI B-FINALE ZADNJE ŠANSE

Samo će jedna država preći iz LCQ B-finala u stvarne MXDN motore. Može li Irska to ponoviti?


1. PORTUGALSKA... 31 bodova
Jahači: Luis Outeiro, Hugo Basaula & Marco Silva

2. IRSKA... 35 bodova
Jahači: Stuart Edmunds, Jason Meara & Jake Sheridan

3. SLOVAKIJA... 36 bodova
Jahači: Tomas Kohut, Simo Jost & Pavol Repčak

4. SLOVENIJA ... 37 bodova
Jahači: Jan Pancar, Peter Irt & Luka Kutnar

5. POLJSKA... 38 bodova
Jahači: Tomasz Wysocki, Gabriel Chetnicki & Jakub Barczewski

6. FINSKA... 39 bodova
Jahači: Miro Sihoven, Jere Haavisto & Emil Weckman

7. VENEZUELA... 45 bodova
Jahači: Lorenzo Locurio, Raimundo Trasolini & Carlos Badiali

8. HRVATSKA... 48 bodova
Jahači: Matej Jaroš, Luka Crnković & Marko Tumbri


9. IRSKA
... 48 bodova
Jahači: Eythor Reynisson, Mani Petursson & Eidur Palmarsson


10. UKRAJINA
... 53 bodova
Jahači: Dmytro Asmanov, Semen Nerush & Maksym Kyienko

11. GRČKA... 56 bodova
Jahači: Panagiotis Papilas, Antonis Sagmalis & Dimitrios Bakas


12. MOROKO
… 56 bodova (minus jedan vozač)
Jahači: Saad Soulimani, Abdelhalim Soulimani & DNS

Također bi željeli