KVALIFIKATNI REZULTATI MOTOCROSS DES: TURISTIČKA TROFIJA NA ASSEN QUICKSAND

Gužva je bila hladna i vlažna, ali oni su na Motocross des Nations - pa su unutra toplo i suho.

Autor Eric Johnson - Fotografije Dennis Stapleton

Smješten na pješčanom sjeveru Nizozemske, Valkenswaard je najbolje zapamćen kao mjesto motokros des naroda 1991. godine. Jedan od najdramatičnijih događaja u povijesti američkog motokrosa, bio je na tmurnom Eurocircuitu tog dana, tim SAD-a - Jeff Stanton, Damon Bradshaw i Mike Kiedrowski - u litici s punim pogonom - opet osvojio Olimpijske igre motokrosa.

Nadalje, bilo je i na Valkenswaardu '91., Kada je Team USA posljednji put utrkivao i pobijedio u Motocross des Nations u Nizozemskoj.

Sada se Team USA, kao i 33 druge nacionalne države, vratio u Holandiju i na Motocross des Nations 2019. Ako se vozite duž granice sjeverozapadne Belgije i južne Nizozemske, naići ćete na epicentar europskog motokrosa. Jer ovdje, promuklom usred Nizkih zemalja, zloglasni pješčani krugovi Lommel, Mol, Genk, Oss i Valkenswaard prijeteće čekaju da se sljedeća grupa trkača svjetske klase muči.

Od subote popodne, 28. rujna 2019. u Nizozemskoj je sada još jedan krug pijeska, ovaj se vijorio preko asfaltnih dionica katedrale. Dobrodošli u turistički trofejni krug Assen i 2019. Monster Energy motocross des Nations. Osam nizozemskih mjesta održavanja manifestacije u proteklih 73 godine, Assen, motoGP krug od 110,000 sjedala koji je otvoren za poslovanje 1955. godine, zapravo održava motociklističke utrke svjetske klase koje sežu u 1925. No, za razliku od prethodnih nizozemskih MXDN staza Wassenaar (gdje je 27. srpnja 1947. održana premijera Motocross des Nations), Norg, Schijndel, Markelo, Sveti Anthonis i Lierop, Assen nije mjesto prirodnog terenskog motokros-mjesta, a ravan 1,700 metara zadovoljit će 34 nacije nadajući se da će napustiti grad s trofejom Petera Chamberlaina.

MXGP RAZRED KVALIFIKACIJSKI MOTO NA POGLED

Jeremy Seewer pobijedio je u klasi MXGP, jednoj od dvije klase za 450, ali mu je najbliži švicarski suigrač bio 14. mjesto. Međutim, pobjedom Seewerova ekipa Švicarska je kvalificirala 10. mjesto.

S jakom kišom koja je pljuštala i početna vrata koja su se zabijala u pijesak, ekipa Švicarske Jeremy Seewer započela je motocross 2019. godine izlaskom i pobjedom u uvodnoj utrci MXGP kvalifikacija nad klasnim natjecateljima Timom Gajserom iz Slovenije i Jeremyjem Van Horebeekom iz Belgije.

Jeremy Seewer i Jorge Prado iz Španjolske uživali su u najboljem skoku iz rupe za start prve utrke vikenda, Prado je vodio teren na assen stazu. Seewer je bio drugi, a slijedili su ga Dean Ferris iz Australije i Gajser. U međuvremenu, tim SAD-a Jason Anderson bio je 18. u prvom krugu, s timom France Gautier Paulin 17., a Nizozemac Jeffrey Herlings 22.. Anderson je odmah spustio čekić i brzo se popeo među 10 najboljih. Novi jahač rođen u Meksiku dobro je odjahao do mjesta na šestom mjestu. Ubrzo nakon toga, Prado je udario u pijesak, Seewer i Gajser preuzeli su kontrolu nad utrkom.

Jeffrey Herlings ne može biti sretan što ga je novi KTM-ov suigrač Jorge Prado pobijedio u Jorgeovoj prvoj 450 utrci. Bili su četvrti i peti.

Superstar domaće države Jeffrey Herlings nije bio u ničijoj zemlji da započne utrku, ali on je odmah podigao tempo i uspio se zabiti na peto mjesto na pola puta 20-minutnog sprinta. Herlings je s dva kruga stigao do Andersona, a Nizozemac je projurio pored Amerikanca. Sada u petom, Jeffrey je nastavio gurati i našao se na stražnjem kotaču Red Bull KTM-ovog suigrača Jorgea Prada. Herlings je bio na svim stazama u pokušaju da uhvati Pradu, ali ponestalo mu je vremena. Na kraju je Prado u svom 450 debiju zauzeo četvrto mjesto. Jeremy Van Horebeek iz Belgije bio je treći na kraju. Anderson je na kraju završio šesti.

"Ja sam ga pobijedio", rekao je nakon toga Seewer. "To nije službena MXGP utrka, ali bilo je nevjerojatno napredovati i pobijediti u motokrosu nacija. Dobro sam startovao sa 16. pozicije i vidio sam kako Prado griješi i moja vožnja je bila ujednačena. Pogriješio je i uspio sam dobiti prolaz i pobijediti, a sada je pritisak na Tim Švicarska. "

250 MOTORNA KVALIFIKACIJA RAZREDA

Maxime Renaux (2), Petr Polak (44), Justin Cooper (14) i Rene Hofer (35) krenuli su s najgorim mjestima na vratima. Justin Cooper pucao iz 31. vrata.

Probijajući se kroz zupčanike svog Monster Energy / Star / Yamaha Racing YZ250 kako bi uhvatio rupu s najniže 31. početne pozicije američkog tima, New Yorker Justin Cooper izrazito je dominirao na 250 Moto-u u Assenu. Calvin Vlaanderen iz domaće države Holland završio je moto na drugom mjestu, dok je Australac Kyle Webster popunio postolje.

Calvin Vlaanderen iz Nizozemske (5) i Simon Laengenfelder (26) iz Njemačke na vratima 250 kvalifikacija.

„Dobro je majmunu skinuti leđa s ovom pobjedom u kvalifikacijskoj utrci i krenuti sutra u jak“, rekao je Cooper. „Osjećao sam se kao da sam obavio dobar posao. Nisam očekivao da ću prvo izaći s tog položaja izvan vrata. To je bilo dobro. Nisam se previše dobro vozio vani. Ova je staza zaista teška i propada. Napravit ćemo neke izmjene na biciklu i izaći ćemo sutra. "

Jago Geerts bio je četvrti u kategoriji 4 za najboljeg kvalifikatora Belgije.

Jago Geerts iz Belgije ponosno je držao svoju državu zabivši četvrti motocikl, dok su Alberto Forato iz Italije i Thomas Kjer Olsen iz Danske trčali peto, odnosno šesto.

OTVORENI RAZRED KVALIFIKACIJE MOTO

Pauls Jonass odveo je svog Huskyja do pobjede u Latviji, kvalifikacijski razred Open.

Pauls Jonass iz Latvije pobijedio je u otvorenoj kvalifikacijskoj utrci na 53. stazi ikad domaćin MXoN-a, čime su bolji dobili Kevin Strijbos iz Belgije i Glen Coldenhoff iz Nizozemske.

Strijbos je vodio kvalifikacijski razred Open klase od početka preko Harrija Kullasa iz Estonije i Glenna Coldenhoffa iz Nizozemske. Jonass je ubrzo presjekao i lijepio vodstvo, a Coldenhoff se popeo na treće mjesto, dok se Duffy našao bočno u nekoliko dubokih koljena i vratio se na peto mjesto.

Kevin Strijbos završio je na trećem mjestu otvorenog kvalifikacija.

Nakon sedam krugova Jonass je držao dobro upravljanu jednu sekundu prednosti nad Strijbosom, dok je Coldenhoff svijet promatrao iz trećeg. I tako je to sve završilo na kraju.

"Znate da je uvijek lijepo utrkivati ​​se za svoju zemlju i ostvariti pobjedu. Mislim da je prva pobjeda za Letoniju u ovom slučaju", ponudio je Jonass ex-post-facto. "Imam malo kotača na vratima, ali osjećao sam se dobro i prošao sam Strijbosa. Staza je klizava na vrhu, ali tvrda ispod. Nadajmo se da ćemo sutra imati lijepo vrijeme. "

Zach Osborne bio je osmi u kvalifikacijskoj klasi za Open, ali njegov rezultat nije bio odbrojavan jer koriste dva najbolja rezultata od timova s ​​tri jahača za odabir vrata za nedjelju.

Što se tiče američkog motokrosa načina života, u trećoj i posljednjoj poslijepodnevnoj utrci u Assenu pilot Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Racing Zach Osborne zauzeo je osmo mjesto, a s rezultatom Team USA pada (svaki tim drži svoja najbolja dva rezultata na odredite rezultate subote) uzete u obzir za sve MXoN računice, naši će ljudi sutra otići na početna vrata kao treća najbolja momčad - sigurno bolja od rukom odabranog 31. polaznog mjesta za današnje kvalifikacijske utrke.