MXGP OF TRENTINO #2 REZULTATI + VIDEO: POBJEDA CAIROLIJA I HERLINGOVA 24 BODA ZAMAKA NESTAJE

GRAND PRIX OF TRENTINO #2 REZULTATI + VIDEO

Bitka za MXGP svjetski prvak 2021. postala je puno uzbudljivija. Jeffery Herlings pobijedio je na istoj stazi u nedjelju i plasirao se u utrku sredinom tjedna u srijedu, 15. kolo od 18, s 24 boda prednosti ispred Romaina Febrvea. Na Herlingsovu nesreću, sudar na startu prvog moto-a prouzročio je pregaženje njegovog bicikla, oštetivši uže za gas i uzrokujući da DNF moto. U suštini, Jeffery je izgubio bodovnu prednost nakon moto jedan, ali ga je vratio tako što je u moto dva završio ispred Febvrea s četvrtim mjestom. Tony Cairoli je osvojio svoj 94. MXGP sa 3-1 moto rezultatom, Romain Febrve je završio 1 bod iza Herlingsa s 1-5, a Tim Gajser je ozbiljno osvojio Herlingsa s 2-3.

U klasi 250, KTM-ov Rene Hofer bio je taj koji je osvojio svoju prvu pobjedu u klasi MX2 nakon što je postigao 4. u prvoj utrci i osvojio moto 2. Voditelj bodova, Maxime Renaux, srušio se u oba motoa, ali je spasio 7-5 na dan završiti ukupno peti i zadržati prednost od 87 bodova s ​​još tri utrke.

TONY CAIROLI OSVAJA 94. MXGP

Tony Cairoli 94th MXGP win at Trentino #2Antonio Cairoli je nakon utrke rekao: "To je bila borba od nesreće koju sam doživio na Sardiniji. To mi je igralo na umu u sljedećim GP-ima. Rebra su me jako bolila, ali u Španjolskoj sam se već osjećao malo bolje. Dolazeći ovdje nadao sam se dobrom povratku nakon nekih teških utrka, ali mi je pozlilo u subotu navečer i nedjelja je bila teška. Danas sam se osjećao malo bolje, a u prošlosti sam imao neke dobre utrke ovdje. Učinio sam sve što sam mogao da budem na postolju. U prvom motou bio sam jako zadovoljan svojom vožnjom, a u drugom sam imao rupu i uglavnom sam mogao kontrolirati utrku. Postao sam pomalo umoran, ali sa svojim iskustvom mogao sam uštedjeti energiju u dijelovima staze i zadržati Jeremyja iza sebe. Nadam se da ću se sada osjećati još bolje i svaki vikend biti na postolju; to je ono zbog čega sam ovdje.”

JEFFERY HERLINGS IDE DNF-4

Jeffrey Herlings MXGP of Trentino #2Jeffery Herlings: "To je prilično razorno. Isprao mi se prednji kotač i netko je prešao preko mog bicikla. Puno stvari mi je bilo polomljeno, upravljač, plinski kabel. Bila je to gotova stvar. Bolno je dobiti te bodove-vode tamo gdje je bilo i u tren oka je bilo učinjeno. Samo sam morao gledati sa strane. Tada sam morao ići ravno u drugi moto i imao sam neku arm-pumpu i nisam mogao ući u svoj ritam. Nedostajao mi je taj prvi moto. Bio je to loš dan. Nisam siguran što bih drugo rekao. Bit će to zanimljive posljednje tri utrke. Vidjet ćemo kako će se stvari odvijati.”

2021 FIM 450 GRAND PRIX BODOVI (NAKON 15. KOLA OD 18)

PRVA POBJEDA RENE HOFER U KLASI MX2

Rene Hofer first MXGP win Trentino #2Rene Hofer: “Sigurno je ovo dan koji nikada neću zaboraviti. Bio je tako lijep osjećaj kada sam prešao ciljnu liniju. Stvarno se nadam da su austrijski navijači kod kuće uživali, prošlo je dosta vremena! Osjećam se pomalo bez riječi. U prvom motou sam se malo mučio i nisam imao najbolji protok, a drugi moto je bio puno bolji. Očito sam imao sreće što sam izbjegao incident s Maximeom i Tomom, ali sam se vani osjećao sjajno. Bio sam malo nervozan s 10 minuta do kraja i napravio sam puno grešaka, ali sam nekako to donio kući. Potrudili smo se za ovu sezonu i tijekom ljetne stanke i od tada mi stvari idu sve bolje i bolje. Od Turske moje je samopouzdanje raslo svakim GP. Također je jako lijepo dati KTM-u tu pobjedu, mislim da su dovoljno dugo čekali da Austrijanac bude ovdje. Ovo je sretan dan za sve nas.”

MAXIME RENAUX ZADRŽAVA OGROMNE BODOVE VODA

Maxime Renaux Trentino #2Maxime Renaux: “Bio je to još jedan težak dan za mene danas. Imao sam užasan start u prvoj utrci, a onda me drugi vozač izvukao. Dakle, bilo je teško vratiti se na sedmo mjesto. Imao sam puno bolji start u drugoj utrci, bio sam drugi iz prvog kruga i izravno otišao u vodstvo. Ušao sam u prvi, a onda je vozač koji je bio drugi samo pokušao ući tamo gdje nije bilo mjesta, pa smo se sudarili i srušili, a onda sam ja izašao sa staze. Tada sam se zakačio sajlom za stražnji kotač i udarao me, pa sam se uplašio da je nešto polomljeno na biciklu i nisam htio da se blokira pri skoku ili slično. Sve u svemu, dva stvarno čudna mota, ali sve u svemu, zadovoljan sam. Jako se veselim posljednjoj utrci s dva dobra starta i trudit ću se biti prvi.”

2021 FIM 250 GRAND PRIX BODOVI (NAKON 15. KOLA OD 18)