GLEDAJTE VELIKI PRIX FRANCUSKOG MOTOKROSA 2021. U ŠEST MINUTA

Na 12. od 18 kola u Lacapelle-Marivalu, a slijedi Španjolska i pet verzija VN Italije, Jeffrey Herlings vratio je crvenu ploču od Tima Gajsera kako bi osvojio svoju 95. Grand Prix (između klase 250 i klase 450). Herlings u Francuskoj nije bilo lako jer je Roman Febvre uhvatio i prošao pored njega za prvu moto pobjedu, a zatim u drugom i opet uhvatio i prošao Jeffreyja - ovoga puta Herlings je uzvratio i ponovno preuzeo vodstvo i pobijedio. U međuvremenu je na utrci 250 GP trenutni svjetski prvak 250 Tom Vialle dokazao da bi se možda ponovio kao prvak da nije propustio tri utrke s ozljedom u ranoj sezoni. Vialle je osvojio posljednjih pet GP -ova zaredom (iako mu je jedna pobjeda oduzeta za kaznu žute zastave), sa sedam moto pobjeda, dvije sekunde i trećinom Vialle je izašao iz prvih deset na četvrto po bodovima. No, Vialle je 116 bodova ispred prvog mjesta, koje drži Yamahin Maxime Renaux. Vozač Yamahe osvojio je samo tri GP -a (a jedan od njih je bio kada je Vialle kažnjen za dva mjesta).