FLASHback! ŠTO SE DOGODILO NA OAKLAND SUPERCROSS PROŠLE GODINE

Jason Anderson 2022_Oakland_Supercross--3

PROŠLE GODINE NA OAKLAND SUPERCROSSU

Ulazeći u drugi krug AM Supercross serije 2022., Ken Roczen i Christian Craig vodili su prvenstvo. Međutim, to ne bi bio slučaj s Kenom koji ide u treće kolo sezone u San Diegu.

Fotografije Travisa Fanta i činjenice Bena Bridgesa

PREGLED KLASE 450 SX // ANDERSON SE VRAĆA POBJEDI

Nakon što je odlično startao iza Shanea McElratha i Adama Cianciarula, Jason Anderson (21) bi prošao za vodstvo nakon što je dvojici prvih trkača ponestalo snage, i na kraju pobijedio u utrci.

• Jason Anderson osvojio je Oakland. Bio je to njegov 8th pobijediti u 103 starta.
  • Prošlo je 60 rundi otkako je Anderson osvojio SX. Njegova posljednja pobjeda bila je u Atlanti 2018.
  • Anderson daje Kawasakiju svojih 170th SX pobjeda.
  • Anderson ima 18 godinath drugačiji vozač koji će osvojiti SX na Kawasakiju.

• Kawasaki je sada osvojio barem jedan SX u 17 uzastopnih sezona. To je najduži aktivni niz pobjeda.
  • Anderson postaje 1st jahač koji će osvojiti Oakland na dva brenda.
  • Kawasaki sada ima 6 pobjeda u Oaklandu.

Aaron Plessinger slijedio bi Jasonovo vodstvo, probijajući se do drugog mjesta nakon što je ostatak natjecanja počeo usporavati.

• Aaron Plessinger s 46th početi, dobiva 2nd mjesto u najboljoj karijeri.
  • Bio je to njegov 2nd postolje karijere.

• Justin Barcia stavlja svoj Gas-Gas na postolje s 3rd mjesto završiti.
  • Barcia je dobivala svojih 118th početak. Dobio je svojih 53rd vrh 5.
  • 1st vrijeme od 2020. Barcia je imala uzastopna postolja za početak sezone.

• Eli Tomac, ostvarivši svoju 133rd start, dobio svojih 95th Završio je prvih 5, kada je došao na 4. mjesto.

• Malcolm Stewart je dobio svojih 9th Top 5 karijere završiti s 5th mjesto u Oaklandu.

• Nakon 2 runde 450 bodova je vrlo tijesno. Prvih 6 dijeli 6 bodova.
  • Top 5 vozača je bilo na 5 različitih marki.

PREGLED KLASE 250SX // CRAIG IDE LEĐA DO LEĐA

Christian Craig bi zgrabio najbrže vrijeme kruga od svih 250-ih. Zatim bi nastavio pobjeđivati ​​u svojoj utrci Heat i na kraju na Main Eventu. Ostatak 250 polja proveo je većinu svog Main Eventa skupljajući svoje bicikle što je olakšalo 250 veteranu.

• Christian Craig je dobio svoju 5th pobjeda u karijeri 250SX.

Hunter Lawrence bi se prilično vratio utrkivajući se do drugog mjesta.

• Seth Hammaker stavio je svoj Kawasaki na postolje s 3rd mjesto završiti.

ŠTO SE DOGODILO U OAKLANDU

Jo Shimoda 2022_Oakland_Supercross--11Početak kraja za Jo Shimodu za 2. kolo.

Ovo je bila priča o klasi 250 u Oaklandu. Vozači poput Jo Shimode, Michaela Mosimana, Carsona Mumforda i drugih proveli su noć prevrćući se po stadionu u Oaklandu. Ipak, najdojmljiviju nesreću zabio je Jo Shimoda. Jo je promašio uzvik i udario prednjom gumom u lice sljedećeg uzvika, poslavši 30 preko rešetki. Jo se savršeno otkotrljao iz sudara i gotovo odmah stigao do svog bicikla.

Evo Carsona Mumforda koji malo podivlja.

Carson Mumford 2022_Oakland_Supercross--6 Začudo, još uvijek se drži za upravljač.

Carson Mumford 2022_Oakland_Supercross--6

Adam Cianciarulo bi imao lošu noć u klasi 450. Ozljeda bi ga spriječila da uđe u prvih 10 nakon što je uhvatio vrlo impresivan holeshot. Adam ima brzinu, ali pitamo se hoće li ovi rezultati biti tema sezone ako njegova ozljeda nastavi umanjivati ​​njegove rezultate.

Ken Roczen ušao je u Oakland s crvenom tablicom, ali bi je izgubio idući prema San Diegu. Ken Roczen je doživio gotovo zastrašujući sudar u kvalifikacijama kada je pao u krilu, a njegov timski kolega Chase Sexton skoro mu je skinuo glavu. U Main Eventu, Ken bi ponovno pao na kraju trke i izgubio vrijedna mjesta u utrci. Sada je Justin Barcia u posjedu vrijednog RedLlatea.

450 LCQ MADNESS: RYAN BREECE VS. ADAM ENTICKNAP VS. SAM

450 LCQ u Oaklandu bio je jedan od najfrustrirajućih/najzabavnijih LCQ-ova sezone. Adam Enticknap vozio je na trećem mjestu nakon što je izbliza prošao Ryana Breecea. Nekoliko zavoja kasnije Ryan Breece bi se zabio u Adamov bok, poslavši vozača Suzukija s motocikla u Tuff Block. Pazite, ovo je bila treća, a ne čak ni četvrta transfer pozicija. Krug kasnije, Breece se ugurao ispred natjecatelja kojeg je upravo izveo. Zatim bi u posljednjem krugu karma još jednom pokazala svoju ruku jer je Breece doslovno bacio svoj motocikl u lice posljednjeg zavoja neposredno prije cilja. Smiješno, ali šteta za sve uključene.

Garrett Steinke je uzeo svojih 125 sve do Main Eventa, nije potreban LCQ. Podijelili bismo njegove riječi s njegovim obožavateljima, ali želimo da ovdje bude obiteljski.

450 POSTOJANJA PO BODOVIMA NAKON 2. KOLA - REZULTATI UTRKE

GasGas Justina Barcije sada će biti stvarno crven za San Diego.