ROCZEN I ANSTIE OSVOJILI SVJETSKO PRVENSTVO U SUPERKROSU (WSX) 2023.

Ken Roczen bio je cijela oprema za WSX sezonu 2023. - bez "Kickstart Kena" bila bi promašaj
.

KEN ROCZEN JEDRI SVOJI KURS I ISPLATI SE

Ken Roczen je postigao 1-1-3 u tri moto motociklizma na stadionu Marvel u Melbourneu i osvojio svoj drugi WSX naslov za Suzuki. Bilo je trenutaka u trećem i posljednjem motociklu, gdje nije izgledalo dobro za Kena jer je bio istisnut na startu i mučio se doći sa stražnje strane, ali kako je utrka odmicala, stigao je sve do trećeg mjesta osigurao svoj drugi WSX naslov.

Joey Savatgy došao je na Marvel Stadium s Red Plateom i bodovnim vodstvom, ali Kenovi dobri startovi (barem u motosima jedan i dva), njegova nevjerojatna brzina kroz uzvikivanja i sposobnost dodavanja po volji osigurali su dovoljno bodova Ken Locku za pobjedu na događaju. i naslov serije 2023. Savatgy je zauzeo drugo mjesto, dok je Wilson osigurao treće mjesto u ukupnom naslovu WSX prvaka.

Ken je imao vrlo dobru AMA Supercross sezonu, sjajan Motocross des Nations i završio je svoju godinu (i svoje negativce), s velikom plaćom u Australiji.

SEZONA POVRATNIKA MAXA ANSTIEJA

Max Anstie je vidio sport sa svih strana, ali 2023 WSX 250 World Supercross kruna je na vrhu torte.

Max Anstie osvojio je 250 Svjetsko prvenstvo u superkrosu na zapovjednički način, dominirajući u sve tri utrke u posljednjoj rundi. Njegovu impresivnu izvedbu pratilo je preko 30,000 obožavatelja na stadionu Marvel u Melbourneu. Anstie je cijelu noć bio nedodirljiv.

“Ne mogu pretjerano reći koliko mi je ovo važno. Prošlo je više od desetljeća otkako je Britanac osvojio svjetsko prvenstvo u motokrosu ili superkrosu, tako da mi ova pobjeda znači sve,” rekao je Anstie nakon finala sezone.

Sezona 2023. bila je izvanredna za Anstieja, od njegove prve pobjede u utrci AMA 250 Supercross do treće pobjede u bodovima AMA 250 East Supercross i zatim. Anstie je osvojio tri utrke WSX 250 Svjetskog prvenstva u superkrosu kako bi završio svoju sezonu iz snova.

Što se tiče WSX-a, Melbourne je bio njihova najbolja utrka, sa zdravom publikom, trkaćom stazom u stilu AMA u punoj veličini i popularnim pobjednicima u Roczenu i Anstieju. No, teško je oprostiti organizaciji koja je obećavala velike stvari, a ispunila je samo pola onoga što je obećala. Roczen, kojemu su platili značajnu svotu početničkog novca da se drži WSX-a sljedećih nekoliko godina, bio im je spas