IZVJEŠĆE S UTRKE “SATURDAY THE GLEN”: KOLIKO KLASA MOŽETE JAZITI LEĐA U LEĐA?

FOTOGRAFIJE DEBBI TAMIETTI

Brian Medeiros (934) i Josh Fout (946) jedu prljavštinu na putu do pobjeda u 250 Pro (Brian) i Vet Pros (Josh).

Nakon prošlotjednog napada na 450 Pro utrku između Blakea Baggetta i Josha Mosimana, sve se vratilo u normalu na ovotjednim utrkama “Saturday at the Glen”, koje su se vratile na stazu Arroyo (koja se nalazi uzbrdo od staze Glen Helen National) . "Saturday at the Glen" rotira naprijed-natrag između dvije staze (prošli tjedan National staza, ovaj tjedan Arroyo staza). Većina okorjelih trkača iz tjedna u tjedan i iz tjedna u tjedan preferira stazu Arroyo jer je to bila REM staza više od 30 godina—pa je smatraju svojim domaćim terenom jer je izgrađena na temeljima Arroyo Cycle Parka iz 1970-ih. izgled i razvijan je tijekom godina uz puno doprinosa vozača koji su se utrkivali na stazi.

Pete Murray (36) dvostruko ga je svrstao među stručnjake iznad 50 i stručnjake iznad 60 godina. Bio je drugi u kategoriji iznad 50, a prvi u kategoriji iznad 60 godina.

Četverostruki nacionalni prvak na 250 metara Gary Jones (88) također je dvostruki svjetski veteran u kategoriji starijih od 70 godina. U subotu se upisao u razred starijih od 70 godina, ali su svi drugi mladići stariji od 70 godina prešli u razred početnika starijih od 65 godina. Gary je prošao kako bi prošao sve njih na bilo koji način.

Dave Eropkin (811) odnio je pobjedu u kategoriji Over-65 Expert.

U iznenađujućem pojavljivanju prošle subote, dugogodišnji promotor REM utrka Frank Thomason izašao je na utrku, družio se sa svim vozačima koji su se s njim utrkivali tijekom tri desetljeća i ušao u nekoliko motocikala — nešto što nikad nije mogao učiniti kad je bio promotor utrke. Frank je prošao šok zbog povlačenja iz promocije utrka i sada samo želi uživati ​​bez da mu itko priđe i požali se na neispravnost vrata, na to da ga je vozač izbacio, da je krivo bodovan ili da je zadnji u programu utrke.

Frank Thomason došao je na “Saturday at the Glen” kako bi se družio s dečkima koji su se s njim utrkivali dok je 35 godina vodio REM Motocross.

Bilo je nekoliko jako dobrih utrka ove subote. Havajac Brian Medeiros donio je svoj Suzuki RM-Z250 za trening prije nego što prvi AMA National stigne ovdje 25. svibnja. Naravno, 450-ice su pobjegle na početku, ali Brian je spustio glavu i uzeo ih jednu po jednu. osvojiti ukupnu pobjedu u kombinaciji 250/450 klase.

Cody Brownfield leti pod Old Gloryjem na putu do drugog mjesta u 250 Pro i drugog u Open Expertsu na svom Suzukiju RM-Z250.

U klasi Over-50 Expert Bill Sauro je dominirao sa 1-1 u teškoj klasi koja je uključivala Petea Murraya (4-2), Billyja Joea Merciera (2-4), Pasha Afshara (5-3) i Luthera Frencha (3 -7). Kada je klasa Expert iznad 60 godina došla na red, Peter Murray je odnio ukupnu pobjedu nad petorkom koju su činili Phil Dowell (2-2), Val Tameitti (3-3), Pete Anagnos (4-4 i Joe Sutter (5) -5).

Bivši Saddleback Pro Val Tamietti (31) bio je u pobjedničkom nizu u klasi Over-65 Expert, ali mali pad u drugom motociklu završio je tako što je Dave Eropkin odnio drugu moto pobjedu i ukupnu pobjedu s 2-1 prema Valov 1-3.

Alison Bushnell (192) pobijedila je u kategoriji žena s 1-1 nad Tatum Juhnke (2-2), Emily Cloud (3-3), Chloe Jakubowski (4-4), Taliciom Larson (5-5) i Kallie Sale ( 6-6). Alison Bushnell vratila bi se i osvojila ukupno treće mjesto u srednjoj klasi muškaraca iznad 40 godina.

U klasi Over-65 Expert odigrala se klasična bitka između SoCal zvijezda iz 1980-ih Davea Eropkina (2-1), Vala Tamiettija (1-3), Willa Harpera (3-2) i Rona Lawsona (4-4). Ali ako tražite impresivne performanse, ne tražite dalje od šeste i sedme utrke u kojima su Cody Brownfield, Josh Fout, Shawn Bushnell i Alison Bushnell jurili motociklima uzastopce kada je staza bila najteža. Kad su dobili kockastu zastavu na kraju 15-minutne utrke šest, požurili su natrag na start točno na vrijeme za početak utrke u 20-minutnoj utrci sedam.

Jody Weisel iz MXA (192) jednim prstom diže prednju kočnicu i dva prsta kvačilo na svojoj Husqvarni FC350. Možda mislite da je spušteni Huskyjev ovjes odgovoran za zrak između Jodyjevih hlača i Huskyjevog sjedala, ali kraći hod prednjeg i stražnjeg kotača nema utjecaja na Husqvarnin trokut ili raspored vozača. Jednako je očito da je Jody posudio svoj bicikl Alison.

Kako su prošli? Shawn Bushnell pobijedio je u klasi Open Expert i klasi Over-40 Expert, Alison Bushnell pobijedila je u klasi žena i bila treća u klasi Over-40 Intermediates, Cody Brownfield je bio drugi u klasi 250 Pro i drugi u klasi Open Expert, a Josh Fout osvojio je nad 30 Vet Experts i vratio se na treće mjesto u Open Experts.

Bill Sauro (311) pomeo je oba motoa u klasi Over-50 Expert.

Što se tiče ozbiljnijih vijesti, prognoza Roberta Reisingera iz 6D kacige je mnogo bolja nego što je bila kada je napustio stazu prije 12 dana. Izgledi za Robertov oporavak i dalje su neizvjesni, s obzirom na težinu njegovih ozljeda. Njegova obitelj i dalje je optimistična, nadajući se da će Robert na kraju prijeći s respiratora i prebaciti se u stacionarnu rehabilitacijsku ustanovu. Pred Robertom je puno teškog rada, ali on je borac i ima šansu da s vremenom ozdravi .

Billy Joe Mercier (501) bio je drugi u prvom motociklu Over-50 Expert, ali u drugom motociklu stražnja glavčina na njegovom KX450 pukla je i zaglavila stražnji lančanik u lanac. Shawn Bushnell (58) osvojio je više od 40 stručnjaka i otvorenih stručnjaka na MXA 2024-1/2 GasGas MC450F Factory Edition.

Udobno se smjestite i uživajte u napornom radu fotografskog asa Debbi Tamietti, koja nekako uspijeva biti posvuda na stazi. Ona hoda 22,000 koraka po danu utrke.

Joe Sutter (111) jedva čeka da napuni 65 godina. Toga dana može izaći iz klase stručnjaka starijih od 60 godina i imati priliku pobijediti stručnjake starijih od 65 godina..— ali neće biti lako.

Marc Crosby je s 4-2 izjednačio s Mikeom Phillipsom 4-2. Jim Hanson odnio je pobjedu u kategoriji starijih od 65 godina, ali samo zato što se Randy Skinner zaboravio prijaviti i osvojio oba motoa na odlasku.

Russell Brown (62) pobijedio je u početnicima iznad 50 godina s 4-1. Robert Morse osvojio je prvi moto i postigao 1-4, ali, nevjerojatno, dovoljno Russellovih 4-1 bilo je dovoljno za pobjedu, ali Robertovih 1-4 ostavilo ga je četvrtim u ukupnom poretku kada su prva četiri vozača izjednačila po 5 bodova, a Robertov drugi moto rezultat je bio najgori od svih.

David Willis (55) imao je 5-4 dana u razredu početnika starijih od 65 godina. Nije prošlo toliko godina da nije postojala takva stvar kao što je klasa starijih od 65 godina - a kamoli početnici, srednji i stručnjaci. Pete Vetrano (65) stariji od 37 godina mu se približava. Pete je postigao 5-3 za četvrto mjesto u svojoj klasi.

Shawn Khacherian (81) imao je siguran i zdrav dan u razredu početnika starijih od 60 godina.

Andy Rose (753) odabrao je crno-bijeli izgled na putu do trećeg mjesta u srednjoj kategoriji iznad 50 godina.

Madison Yarnell (26) osvojila je 4-4 za ukupno četvrto mjesto u klasi Pee-Wee First Timers.

Ovaj neidentificirani vozač YZ85 ima dobar pogled na stražnji dio staze Arroyo. Ovaj dio staze ima puno uspona i spuštanja s još više čekanja na drugoj strani grebena u pozadini.

RASPORED UTRKA “SUBOTA NA GLENU” 2024

Ako tražite trkaću organizaciju koja nudi duge motocikle, niske cijene i vrlo dosljedan raspored utrka—to je to. Motokros “Saturday at the Glen” ponovno će se voziti 1. lipnja, 15. lipnja i 6. srpnja. Ulaznica je samo 30 USD (25 USD za mini vozila). Ulaz nakon utrke iznosi 40 USD (30 USD za minis) na dan utrke. Pristojba za ulaz je 10 USD (po osobi). Možete se prijaviti za sljedeći motocross “Saturday at the Glen” najkasnije u petak prije sljedeće utrke (ili se jednostavno pojaviti osobno na dan utrke). Za više informacija idite na www.glenhelen.com

SUBOTA 2024. NA MOTOKROSU GLEN (AŽURIRANO)