IZVJEŠTAJ MOTOKROS UTRKE “SATURDAY AT THE GLEN”: TEMMERMAN, LIPANOVICH, STAPLETON & TILLEY

Enzo Temmerman (21) prijavio se u klasu 250 Intermediate, ali se mogao boriti s momcima iz klase 450 Pro kako bi preuzeo ukupno mjesto u klasi 250 Intermediate (i osvojio bi i klasu 450 Pro) Fotografiju Debbi Tamietti

FOTOGRAFIJE DEBBI TAMIETTI

Kada se utrka “Saturday at the Glen” sljedećeg tjedna održi 24. lipnja na Glen Helen's Arroyo stazi, službeno će biti na polovici rasporeda utrka “Saturday at the Glen” za 2023. godinu. Odaziv stalno raste jer vozači otkrivaju da će, kada se utrkuju na “Saturday at the Glen”, dobiti dugačke motocikle, neće morati čekati kroz 20 različitih motociklista i uvijek će biti gotovo do 2:00—tako da mogu doći kući na vrijeme da očiste svoj bicikl za utrku ili vožnju u nedjelju.

Ove subote bilo je prijavljeno 217 vozača za utrku na stazi National (“Saturday at the Glen” vozi četiri utrke zaredom na stazi Arroyo i petu utrku na stazi National). Bili su podijeljeni u osam moto s dvostrukim vratima, s 15-minutnim moto za amaterske klase i 20-minutnim moto za Pro moto. Posljednji moto je završio prije 2:00 Osim toga, Glen Helen naplaćuje samo ulaznu naknadu od 10 USD za vozače koji se utrkuju na "Saturday at the Glen", a startnina je samo 30 USD ako se vozač unaprijed prijavi na internetu (40 USD ako čekate do jutra utrke).

Ono što slijedi je foto-esej Debbi Tamietti o svim događanjima na ovotjednom motokrosu “Saturday at the Glen”.

Sean Lipanovich (505) trenutni je svjetski prvak u veterinarstvu i najbliži je lokalnoj zvijezdi koliko i Glen Helen. Odnio je pobjedu na 450 Pro. Uživati!

Brza vremena kruga na nacionalnoj stazi bila su 2:03 za profesionalce, 2:12 za stručnjake iznad 50, 2:24 za stručnjake iznad 60, 2:23 za početnike 450, 2:21 za 85 i 2:38 za 65s (koji su se utrkivali cijelom stazom). PeeWees su se utrkivali na kraćoj stazi bez velikih brda. Nevjerojatno, vremena krugova na stazi Arroyo, za koju svi misle da je kraća jer je polovica skrivena iza velikih brda, gotovo su identična stazi National, a ponekad i duža ako im se doda pješčani dio Budds Creek.

Preston Tilford (491) ima dosta brzine u prvoj polovici svakog motoa, ali malo blijedi kasnije tijekom utrka. Postigao je 2-2 u klasi 450 Pro.

Brian Medeiors bio je jedan od ozlijeđenih vozača u ogromnoj startnoj nesreći na Svjetskom prvenstvu u dvotaktnim sportovima—i odvezen je kolima hitne pomoći u bolnicu. Oporavio se na vrijeme da se pokuša utrkivati ​​na Pala i Hangtowns Nationals, ali još nije bio posve spreman. Dakle, Brian se vraća u svoj uvodni oblik. Fotografiju Debbi Tamietti

Dennis Stapleton (184) pobijedio je u klasi Vet Pro. Pokušava dobiti više gate dropova prije nego što ode u Lorettu Lynns. Fotografiju Debbi Tamietti

Mark Tilley (95) pobijedio je u klasi Over-40 Expert. To je Justin Workman, stručnjak stariji od 30 godina, koji visi iza njega. Fotografiju Debbi Tamietti

OBITELJ BUSHNELL U AKCIJI

Shawn Bushnell (804) bio je drugi iza Marka Tilleyja u kategoriji stručnjaka iznad 40 godina s 2-2. Fotografiju Debbi Tamietti

Alison Bushnell imala je 9-6 dana u srednjoj konkurenciji iznad 40 godina za ukupno 7. mjesto. Fotografiju Debbi Tamietti

Jet Bushnell (31) postigao je 3-3 u klasi 125 početnika. Fotografiju Debbi Tamietti

ČETVRTA OBITELJ NA DJELU

Randell Fout (43) uvijek se oporavlja od jedne ili druge ozljede, ali bivši Midwest Pro i dalje ima dosta brzine. Fotografiju Debbi Tamietti

Josh Fout (91) bio je na putu radeći kao mehaničar Johna Mosimana AMA National u Pala, Hangtown i Thunder Valley Nationals. Veliki plus bio je to što je Josh trebao sudjelovati u nacionalnim amaterskim utrkama u četvrtak i petak prije AMA 450 Nationals u subotu. Ove subote, Josh je osvojio Open Experts i bio 4. u klasi Vet Pro. Fotografiju Debbi Tamietti

Gabby Fout (81) ostvarila je 4-4 u utrci 250 početnica. “Saturday at the Glen” ima zasebnu klasu za žene, ali mnoge žene radije se utrkuju protiv muškaraca. Fotografiju Debbi Tamietti

STARCI KOJI NEĆE U DOM

U klasi Expert iznad 50 godina Pete Murray (7) i Bill Sauro (311) razmijenili su moto pobjede, ali Billov 1-2 pobijedio je Peteovog 3-1. Fotografija Debbi Tamietti

Arek Kruk (79) postigao je 4-4 u kategoriji stručnjaka iznad 50 godina iza Billa Saura, Petea Murraya i Alana Julliena. Fotografiju Debbi Tamietti

Richards Ellis (34) bio je šesti u konkurenciji stručnjaka iznad 50 godina sa 6-6 dana. Fotografiju Debbi Tamietti

Pete Murray (7) možda je bio izbačen iz pobjede nad 50 stručnjaka, ali se vratio i dominirao nad 60 stručnjaka.  Fotografiju Debbi Tamietti

Uz Petea Murrayja koji je vodio u klasi Over-60 Expert, Val Tamietti, na YZ250 i Luc De Ley, na KTM-u 300SX, borili su se za drugo mjesto u ukupnom poretku. Luc bi uhvatio Vala s nekoliko krugova do kraja, ali činilo se da Val štedi malo energije za veliko guranje u zadnja dva kruga. Fotografiju Debbi Tamietti

Val Tamietti (31) je svojom Yamahom YZ250 s dvotaktnim motorom došao do drugog mjesta u ukupnom poretku u kategoriji više od 60 godina Experts, a vratio se i pobijedio u utrci starijih od 65 godina Experts s 1-1.

Jim Hanson (83) pobijedio je u kategoriji starijih od 65 godina, ali Pete Vetrano (37) mu nije dao previše prostora. Fotografiju Debbi Tamietti

Marc Crosby je dobio 3-4 da bi osvojio 4. mjesto u kategoriji starijih od 65 godina. Fotografiju Debbi Tamietti

Mic Rodgers (115) izjednačio se na 5. mjestu u kategoriji starijih od 65 godina sa Samom Lupearom. Mic je imao dan 5-6, a Sam 6-5. Fotografiju Debbi Tamietti

POBJEDNIKA 450 POČETNIKA I 250 POČETNIKA

Justin Giordano (37) postigao je 1-1 u klasi 250 početnika ispred Stevea Perryja i Erica Rivasa. Fotografiju Debbi Tamietti

Capone Spina (890) odnio je pobjedu u klasi 450 Beginner. Fotografiju Debbi Tamietti

Ovo je prva polovica uspona do vrha Svete Helene. Glen Helen priprema dvije linije kako bi pomogla vozačima da počnu. Fotografiju Debbi Tamietti

REDOVITI

Mike Davis (202) postigao je 1-1 u klasi starijih od 50 godina. Fotografiju Debbi Tamietti

Lamont Dusseau (217) vodi pobjednika srednje klase iznad 40 Richarda Albacha (65) kroz nagnuti pješčani kut.  Fotografiju Debbi Tamietti

Stephan Thorpe (56) gura se blizu Jacoba Samuela (765). Thorpe je postigao 8-7 za 8. mjesto u klasi 450 početnika, dok je Samuel osvojio 8-9 za 8. mjesto u kategoriji početnika iznad 30 godina. Fotografiju Debbi Tamietti

Craig Bouman (262) ubilježio je malo samostalnog vremena na putu do 3-3 dana u kategoriji starijih od 40 godina. Fotografiju Debbi Tamietti

RASPORED “SUBOTA NA GLENU” 2023

Ako tražite trkaću organizaciju koja nudi duge motocikle, niske cijene i vrlo dosljedan raspored utrka—to je to. Motokros “Saturday at the Glen” ponovno će se voziti sljedeće subote, 24. lipnja i ponovno 15. srpnja i 29. srpnja. Cijena predujma je samo 30 USD (25 USD za mini vozila). Ulaz nakon utrke na dan utrke iznosi 40 USD (30 USD za mini). Pristojba za ulaz je 10 USD (po osobi). Možete se prijaviti na internetu za sljedeći motocross “Saturday at the Glen” najkasnije u petak prije sljedeće utrke (ili se jednostavno pojaviti osobno na dan utrke). Za više informacija idite na www.glenhelen.com