IZVJEŠTAJ S UTRKE “SUBOTA U GLENU”: ENZO TEMMERMAN, SHAWN BUSHNELL, KURT NICOLL & GARY JONES BLISTAJU

Lonnie Paschal (51) imao je trenutak rastresenosti i završio na vrhu ovog grebena u klasi starijih od 60 godina. Nema štete! Nema prekršaja!

Nažalost, prednja guma zagrizla je u meku zemlju i izvrnula se udesno. Lonnie je zaslužan za to da se držao iako je motocikl trebao preći preko grede na svojoj strani.

Lonnie je pokušao sići s ringišpila, ali na ovoj fotografiji njegovo desno koljeno se zakopalo u gredu i tijelo mu je izbačeno prema van.

Nema potrebe vidjeti više sekvenci, Lonnie se spušta niz stražnju stranu grebena. Svaka mu čast, ustao je, otresao prašinu i ponovno se pridružio utrci kako bi spasio treće mjesto u ukupnom poretku.

FOTOGRAFIJE DEBBI TAMIETTI

Koliko god se činilo nevjerojatnim, 263 vozača pojavilo se na utrci u “Saturday at the Glen” na prilično tipičan dan utrke. Nije se događalo ništa posebno. Možda je zbog blizine Mammoth Mountain Motocrossa koji se održava za manje od dva tjedna trkači tražili SoCal stazu sa značajkama koje bi im pomogle u Mammothu. Bio je tipičan lipanjski dan, ujutro hladno, a do 10:30 vruće (s temperaturama koje bi dosezale 97 stupnjeva). Veliki odaziv nije spriječio “Saturday at the Glen” da izvede svoj normalni brzi i potpuni program koji vozačima jamči da će izaći iz vrućine do 2:00. Subotnje utrke ne žele da vozači moraju čekati kroz beskrajne vožnje s manje od 10 vozača na stazi—oni izvode startove s više vrata i kombiniraju klase iste brzine u startovima s valovima. Ove subote, 263 vozača, od Pee-Weesa do 450 Expertsa, sudjelovalo je u samo osam utrka. Glen Helenove vlastite utrke nude duge motocikle na pravoj stazi za motocross s razumnim dizajnom.

Ulaznica je samo 30 USD (ako se prijavite unaprijed), a ulaznica je samo 10 USD po osobi. Budući da se utrke održavaju subotom, program je koncipiran tako da se program utrke završi do 2:00 sati (na taj način vozači imaju vremena za čišćenje i rad na biciklima kako bi mogli ići na vožnju u nedjelju). Utrke se izmjenjuju između staze Arroyo jedan tjedan i staze National sljedeći tjedan—ovaj tjedan to je bila staza National. Glen Helen održava 25 “Saturday at the Glen” utrka godišnje—a serija neće dosegnuti polovicu sve do nadolazeće runde 6. srpnja.

PREGLED NEKIH DOBITNIKA

Enzo Temmerman (21) sišao je s Visalije i pobijedio u klasi 450 Expert s rezultatom 1-1. Na “Saturday at the Glen” bio je zdrav broj natjecatelja koji su došli koristiti veliku brdovitu stazu kao pripremu za Mammoth Mountain Motocross za dva tjedna.

Shawn Bushnell (58) pobijedio je u klasi Over-40 Expert sa savršenim rezultatom 1-1 i vratio se izravno na startnu liniju za svoju uzastopnu Open Expert utrku, koju je također osvojio.

Toby Yakel (195) bio je peti u klasi Open Novice s rezultatom 2-7, ali iako je osvojio prvi moto od 250 početnika, DNF u moto dva ostavio ga je na ukupno 12. mjestu.

Caleb Tetangco iz DR.D-a (124) pobijedio je u klasi Supermini i klasi 85cc. U subotu je u Glen Helenu bilo 97 stupnjeva, što je dvostruku klasu učinilo testom izdržljivosti.

Alison Bushnell (13) pobijedila je u ženskoj klasi s rezultatom 1-1 nad prvih pet Adrianne Spiker (2-2), Catherine Roome (3-3), Emily Cloud (4-4) i Tatum Juhnke (5-5). ).

Gary Jones (88), koji je trenutni svjetski veteran u kategoriji starijih od 70 godina, pobijedio je u klasi starijih od 70 godina na “Saturday at the Glen”. Međutim, njegov dolazak na scenu starijih od 70 godina “Saturday at the Glen” vratio je većinu vozača starijih od 70 godina natrag u klasu starijih od 65 godina. Naravno, dva razreda inače počinju na istim vratima, pa mu nitko nije pobjegao.

Josh Fout (28) ovog vikenda nije morao ići u Kanadu s Joshom Mosimanom jer se za Josha sve pobrinuo kanadski Yamaha 101 tim. Umjesto toga, Josh Fout vozio je MXA-in KTM 2025SXF iz 450. do pobjede u klasi Expert iznad 30 godina.

Val Tamietti (31) pobijedio je u klasi Over-65 Expert rezultatom 2-1 naspram 1-2 Boba Ruttena. Zatim se vozio u klasi Over-60 Expert i osvojio 5-4 za četvrto mjesto u ukupnom poretku.

Luther French (21) pomeo je oba motocikla u klasi Over-60 Expert na svojoj Yamahi YZ450F.

Kurt Nicoll (44) sedmerostruki je svjetski veterinarski prvak u motokrosu (dva puta u klasi Expert iznad 40 godina i pet puta u klasi Expert iznad 50 godina). Također je četiri puta bio drugoplasirani na Svjetskom prvenstvu u motocrossu 500. Kurt je u subotu lako pobijedio u klasi Over-50 Expert.

OSTATAK BANDE

Mnogo je očeva i sinova koji se utrkuju na “Saturday at the Glen”, ali ovo je jedini duo punac/zet. John Caper (lijevo) i Jim O'Neal (desno) utrkivali su se u istoj klasi s tim da je Jim bio 2-2, a John 3-3.

Ovo je zet, John Caper (44), koji vodi oca svoje žene, Jima O'Neala (127), niz leđa ravno.

Hollywoodski kaskader Will Harper (7) vozio se svojim Stark Vargom u prvom motociklu klase Expert za starije od 65 godina. Vrhunac je bio njegov holeshot, ali etablirani prednjači u klasi su ga pregazili i prestigli na svojim staromodnim strojevima s unutarnjim izgaranjem. Za drugi moto Will se odlučio utrkivati ​​svojim staromodnim KTM-om s unutarnjim izgaranjem.

Justin Muscutt (816) osvojio je 2-3 u klasi 250 Expert iza Tristana Alvareza i Codyja Brownfieldsa.

George Kohler (lijevo) dovezao se iz Carson Cityja, Nevada, kako bi se družio sa svojim starim trkaćim prijateljima i odvrtio nekoliko krugova na svom starom stazama. Jody (desno) mu je dao GasGas MC350F i neku elegantnu novu opremu za utrku, ali George je inzistirao da se utrkuje u svojim starim Hi-Point Champion kožnim čizmama (baš kao netko drugi koga poznaje).

George Kohler (88) odustao je od utrkivanja i preselio se u Carson City prije pet godina. Bio je tri puta REM vozač broj jedan (1984., 1996. i 2003.). Nevjerojatno, bilo je sedam bivših vozača broj jedan REM-a na "Saturday at the Glen" ovog vikenda - međusobno su imali 12 godina broj jedan u Glen Helenu. Među njima su Alan Olson (1995, 1997), Jody Weisel (1998), Randy Skinner (2001, 2012), Marc Crosby (2005), Val Tamietti (2017, 2018) i Dave Eropkin (2019).

Bill Sauro (311) otišao je 2-2 iza više od 50 Expert pobjednika Kurta Nicolla.

Mark Crosby (38) prebacio se s utrkivanja na svom KTM-u 450SXF na utrke na MXA-ovom GasGasu MC250F u klasi starijih od 65 godina. Kaže da je brži na 250 nego što je bio na svojoj 450. U subotu je postigao 2-2.

Ovdje je nešto što se ne viđa svaki dan. Na putu do prvog mjesta u klasi “Modificirani Mini” za Honda, Kawasaki i Yamaha play motore, Logan je odvojio vrijeme da pošalje poljubac fotografkinji Debbi Tamietti.

Max Lee (50) ima slobodne vikende sad kad više nije menadžer tima Troy Lee GasGas i proveo je vikend na Mt. Morrisu utrkujući se na Glen Helen. Max je postigao 2-2 u klasi Open Expert.

Emily Cloud i njezin otac kupili su ovu Yamahu YZ1979 iz 125. kao "kovčeg za košaru". Zajedno su ga obnovili i prvi put se s njim utrkivali na “Saturday at the Glen”. Emily ima 18 godina, upravo je završila srednju školu i prijavila se u mornaricu, gdje će se pridružiti njihovom Nuklearnom odjelu. Subota je bila njezina posljednja utrka prije isplovljavanja.

Jaxson Boyd (17) bi prošao pored Braydena Tilleryja (162) u drugom motociklu Yamahe PW50 klase i odnio pobjedu s 2-1 nad Braydenovim 1-2.

Bryan Roberts (4), vodi Petea Vetrana (37) i Adriana Spikera (70) kroz zakrivljeni kut. Glen Helen je postao puno pješčaniji otkako je zimska kiša isprala raspadnuti granit s okolnih planina.

RASPORED UTRKA “SUBOTA NA GLENU” 2024

Ako tražite trkaću organizaciju koja nudi duge motocikle, niske cijene i vrlo dosljedan raspored utrka—to je to. Motokros “Saturday at the Glen” ponovno će se voziti 15. lipnja, 6. srpnja i 20. srpnja. Ulaznica je samo 30 USD (25 USD za mini vozila). Naknadna prijava iznosi 40 USD (30 USD za minis) na dan utrke. Pristojba za ulaz je 10 USD (po osobi). Za sljedeći motocross “Saturday at the Glen” možete se prijaviti najkasnije u petak prije sljedeće utrke (ili se jednostavno pojaviti osobno na dan utrke). Za više informacija idite na www.glenhelen.com

2024 SUBOTA NA GLEN RACE RASPORED (AŽURIRANO)