RAPPORT FOR 2022 MOTOCROSS DES NATIONS FØRLØP: TV-PLAN, PÅMELDINGSLISTE OG MER

RAPPORT FOR 2022 MOTOCROSS DES NATIONS FØR LØP

Et av de største løpene i motocrossverdenen er rett rundt hjørnet og vil bli arrangert på Red Bud i 2022. Tre ryttere fra hver nasjon vil stille opp for sine respektive klasser og konkurrere i håp om å ta tittelen hjem til landet sitt. Nedenfor diskuterer vi hvordan MXDN fungerer, og vi deler de offisielle lagene for arrangementet, og viser hvilke ryttere som vil stille opp på porten. Følg også med for mer dekning fra denne helgen ettersom MXA vil ha støvler på bakken på Red Bud.

I sin 75-årige historie er dette bare femte gang dette løpet arrangeres i USA.

2022 MOTOCROSS DES NATIONS // FULL DEKKING


HVORDAN SE 2022 MXDN

Jorge Prado_MXoN_ Red Bud_ USA

I stedet for å kvalifisere og kjøre alt på lørdag (som gjort her i USA for Supercross og motocross), består MXGP-planen av trening og et kvalifiseringsløp på lørdag, og deretter det offisielle poengbetalende løp på søndag.

Det er to måter å se handlingen fra Red Bud denne helgen på. Først vil søndagsløpene være LIVE på CBS Sports Sunday som starter kl. 10 (Stillehavet), og det siste løpet avsluttes kl. 00 (Stillehavet). For det andre kan du få med deg massevis av ekstra opptak fra teampresentasjonen, øve og kvalifisere deg ved å se løpet med strømmetjenesten MXGP-TV. For å kjøpe et MXGP-TV-medlemskap for én helg og se MXDN denne helgen, vil det koste deg $2. Klikk her for å registrere deg.

I tillegg sier MXGP at de vil vise løpene LIVE på MXGP digitale plattformer –  Facebook  og YouTube, Så vel.

MXGP-TV STREAMING PLAN PÅ NETT

Denne tidsplanen nedenfor ble levert av MXGP og den viser østlige (lokale) tider, stillehavstid og britisk tid. Alle disse begivenhetene vil bli direktestreamet online med MXGP-TV.

Fredag ​​23. september – Teampresentasjon

Session Øst Pacific UK
Lag presentasjon 5: 00 PM 2: 00 PM 11: 00 PM
Lagseddel 7: 00 PM 4: 00 PM 1: 00 AM

Lørdag 24. september – Kvalifisering

Session Øst Pacific UK
MXGP – Gratis øvelse 10: 00 AM 7: 00 AM 4: 00 PM
MX2 – Gratis øvelse 11: 00 AM 8: 00 AM 5: 00 PM
Åpen – Gratis trening 12: 00 PM 9: 00 AM 6: 00 PM
MXGP – Kvalifiseringsheat 2: 20 PM 1: 20 PM 8: 20 PM
MX2 – Kvalifiseringsheat 3: 20 PM 2: 20 PM 9: 20 PM
Åpen – Kvalifiseringsheat 4: 20 PM 3: 20 PM 10: 20 PM

Søndag 25. september – Løpsdagen

Session Øst Pacific UK
B Finale – Løp 11: 00 AM 8: 00 AM 5: 00 PM
Løp 1 (MXGP og MX2) 1: 00 PM 10: 00 AM 7: 00 PM
Løp 2 (MX2 og åpent) 2: 30 PM 11: 30 AM 8: 30 PM
Løp 3 (MXGP og åpent) 4: 00 PM 1: 00 PM 11: 00 PM

CBS SPORTS LIVE TV-PROGRAM – 25. september

Løp 1 (MXGP og MX2) – 10:00 Stillehavet 
Løp 2 (MX2 & Open) – 11:30 Pacific
Løp 3 (MXGP & Open) – 1:00 Stillehavet

MANDAG FORmiddag RE-AIR SHOW – 26. september

Løp 1: 12:00 Stillehavet
Løp 2: 1:00 Stillehavet
Løp 3: 2:00 Stillehavet


LØPFORMAT OG REGLER

2018 MXDN-kvalifisering b race-06261

Omtrent 33 lag skal konkurrere i år. Hvert lag vil ha et 3-rytterlag: MXGP (450cc), MX2 (250cc) og OPEN (valg av sykler). Lørdag er det kvalifisering, der lagene ikke bare får en plass i de siste løpene, men også får sine gatevalg for hver siste moto på søndag. Det første kvalifiserende laget får gatevalg 1 og 21 til siste motos søndag, andreplasskvalifiseringsteam får gatevalg 2 og 22, og så videre.

Lørdagskvalifiseringsløp 1: MXGP (450)-klassen - én rytter fra hvert land.
Lørdagskvalifiseringsløp 2: MX2 (250)-klassen – én rytter fra hvert land.
Lørdagskvalifiseringsløp 3: ÅPEN klassen – en rytter fra hvert land.

Hvert lands tre motos telles, tre førsteplasser = 3 poeng osv. De 19 beste landene går videre. Det gjenstår en plass som skal fylles søndag morgen i "B-finalen", en kvalifiseringskamp for siste sjanse.

Søndagsløp 1: MXGP og MX2 – hvert lands 450 og 250 ryttere konkurrerer.
Søndagsløp 2: MX2 og OPEN – hvert lands 250 og OPEN-rytter konkurrerer.
Søndagsløp 3: MXGP og OPEN – hvert lands 450 og OPEN-rytter konkurrerer.

Tell resultatene med 1 poeng for første, 2 for andre osv., og kast ut hvert lags dårligste av seks avslutninger, og laget med lavest poeng vinner! Med kast-avslutningen vet du aldri hvem som vinner før de siste rundene av det siste løpet.


MXAS 2022 MXDN TEAM FORHÅNDSKRIFT


MOTOCROSS DES NATIONS-LAG ETTER LAND

Her er en liste over alle rytterne som skal konkurrere denne helgen.

Lag Italia
1 Antonio Cairoli MXGP KTM
2 Andrea Adamo MX2 GassGass
3 Mattia Guadagnini Åpen GassGass
Team Nederland
4 Glenn Coldenhoff MXGP Yamaha
5 Kay de Wolf MX2 Husqvarna
6 Calvin Vlaanderen Åpen Yamaha
Team Storbritannia
7 Dean Wilson MXGP Husqvarna
8 Max Anstie MX2 Honda
9 Tommy Searle Åpen Honda
Team Frankrike
13 Maxime Renaux MXGP Yamaha
14 Marvin Musquin MX2 KTM
15 Dylan Ferrandis Åpen Yamaha
Team Belgia
16 Jago Geerts MXGP Yamaha
17 Liam Everts MX2 KTM
18 Jeremy Van Horebeek Åpen Beta
Team Estland
19 Tanel Leok MXGP Husqvarna
20 Jörgen-Matthias Talviku MX2 Husqvarna
21 Harri Kullas Åpen Yamaha
Team Sveits
22 Jeremy Seewer MXGP Yamaha
23 Valentin Guillod MX2 Yamaha
24 Kevin Brumann Åpen Yamaha
Team Tyskland
31 Maximilian Nagl MXGP Husqvarna
32 Simon Längenfelder MX2 GassGass
33 Tom Koch Åpen KTM
Team Finland
34 Miro Sihvonen MXGP Honda
35 Emil Weckman MX2 Honda
36 Jere Haavisto Åpen KTM
Lag Litauen
37 Domantas Jazdauskas MXGP GassGass
38 Dovydas Karka MX2 Yamaha
39 Arminas Jasikonis Åpen Yamaha
Team Canada
40 Dylan Wright MXGP Honda
41 Ryder McNabb MX2 Honda
42 Tyler Medaglia Åpen GassGass
Laget Latvia
43 Kārlis Sabulis MXGP Husqvarna
44 Kārlis Alberts Reišulis MX2 Yamaha
45 Toms Macuks Åpen KTM
Lag Spania
46 Jorge Prado MXGP GassGass
47 Guillem Farrés MX2 KTM
48 ruben fernandez Åpen Honda
Lag Sverige
55 Alvin Östlund MXGP Yamaha
56 Albin Gerhardsson MX2 Husqvarna
57 Fredrik Noren Åpen KTM
Teamrepresentant for Sør-Afrika
58 Tristan Purdon MXGP KTM
59 Camden Mc Lellan MX2 KTM
60 Cameron Anthony Durow Åpen KTM
Team Irland
64 Martin Barr MXGP Husqvarna
65 John Meara MX2 Husqvarna
66 Stuart Edmonds Åpen Husqvarna
Team Venezuela
67 Anthony Rodriguez MXGP Honda
68 Raimundo Trasolini MX2 KTM
69 Lorenzo Locurcio Åpen KTM
Team Island
85 Gunnlaugur Karlsson MXGP Husqvarna
86 Eidur Orri Palmarsson MX2 Yamaha
87 Eythor Reynission Åpen Yamaha
Laget Marokko
91 Anwar Hachti MXGP KTM
92 Saad Soulimani MX2 KTM
93 Houmame Gabari Åpen Yamaha
Team Norge
94 Cornelius Tøndel MXGP Fantic
95 Kevin Horgmo MX2 Kawasaki
96 Håkon Østerhagen Åpen Fantic
Team Japan
97 Kainosuke Oshiro MXGP Honda
98 Takeshi (Jo) Shimoda MX2 Kawasaki
99 Kota Toriyabe Åpen Yamaha
Team USA
101 Eli Tomac MXGP Yamaha
102 Justin Cooper MX2 Yamaha
103 Chase Sexton Åpen Honda
Team Mexico
104 Félix López MXGP Husqvarna
105 Humberto Artuo Fierro MX2 Kawasaki
106 Jorge Israel Rubalcava Åpen Husqvarna
Team Guam
106 Benjamin Bloss MXGP KTM
106 Joshua Varize MX2 KTM
106 Sean Lipanovich Åpen KTM
Team Chile
110 Felie Pavez MXGP Kawasaki
111 Hardy Muñoz MX2 Husqvarna
112 Benjamín Garib Åpen Yamaha
Team Australia
113 Mitchell Evans MXGP Honda
114 Jeger Lawrence MX2 Honda
115 Jett Lawrence Åpen Honda
Team Philippines
116 Rhowell Matis IV Mangosong MXGP Yamaha
117 Polini Francisco MX2 Husqvarna
118 Ralph Lorenz Ramento Åpen Kawasaki
Team New Zealand
119 Josiah Natzke MXGP Kawasaki
120 Brodie Connonly MX2 Yamaha
121 Rhys Carter Åpen Yamaha
Team Ecuador
122 Miguel Cordovez MXGP KTM
123 Andres Benenaula MX2 Kawasaki
124 Pablo Vivanco Crespo Åpen GassGass
Team Honduras
125 Cristian Fernandez MXGP KTM
126 Gerhard Matamoros MX2 KTM
127 Jose Fernandez Åpen KTM
Team Brasil
128 Ramyller Alves MXGP Husqvarna
129 Enzo Lopes MX2 Yamaha
130 Fabio Santos Åpen Yamaha
Team Israel
131 Erez Melman MXGP KTM
132 Suff Sella MX2 KTM
133 Ariel Dadia Åpen TM
Team FIM Latin America
134 Marco Antezana MXGP KTM
135 Yarod Vargas MX2 KTM
136 Franklin Noguera Åpen GassGass
Team FIM Europe
137 Bence Pergel MXGP KTM
138 Julius Mikula MX2 KTM
139 Pavlo Kizlyak Åpen KTM

2022 MOTOCROSS DES NATIONS // FULL DEKKING

Du vil kanskje også like