MOTOCROSS DES NATIONS: SOM LAND VINNER MXDN -KVALIFISERING (FOR GATE PICK SØNDAG)

To beste av tre poeng fra lørdagens kvalifiseringsløp (med de 19 beste lagene som går direkte til søndagens motoer)

Tony Cairoli (46) vant 450 -kvalifiseringskampen for Team Italy.

Jeffrey Herlings (3) var Open Classic -vinneren (Open -klassen er bare ytterligere 450 klasser). Det nederlandske laget er odds-on-favoritten for å vinne 2021 MXDN.

Tom Vialle (14) tok 250 kvalifiseringsseier for lag Frankrike. Tom, Tony og Jeffrey ledet en klar gjennomgang av kvalifiseringen for KTM -fabrikklaget.

1. HOLLAND...4 poeng
Ryttere: Jeffrey Herlings, Glenn Coldenhoff & Roan Van Den Moosdijk

2. FRANKRIKE... 5 poeng
Ryttere: Tom Vialle, Mathys Boisrame & Benoit Paturel

3. ITALIA... 5 poeng
Ryttere: Tony Cairoli, Mattia Guadagnini og Alessandro Lupino

4. STORBRITANNIA...5 poeng
Ryttere: Ben Watson, Conrad Mewse og Shaun Simpson


5. TYSKLAND
... 7 poeng
Ryttere: Henry Jacobi, Maximilian Nagl & Simon Laengenfedler

6. Lettland... 13 poeng
Ryttere: Toms Macuks, Karlis Sabulis og Mairis Pumpurs

7. DANMARK... 14 poeng
Ryttere: Bastia Boegh Damm, Thomas Kjer Olsen & Mikkel Haarup

8. CANADA... 16 poeng
Ryttere: Dylan Wright, Jacob Piccolo og Tyler Medalglia

9. ØSTERRIKE... 17 poeng
Ryttere: Rene Hofer, Michael Sandner & Marcel Stauffer


10. RUSSLAND
... 18 poeng
Ryttere: Evgeny Bobryshev, Vsevolod Brylyakov og Timur Petrashin


11. SVERIGE... 18 poeng (mangler en rytter)
Ryttere: Isak Gifting, Ken Bengtson og DNS

12. ESTLAND... 20 poeng
Ryttere: Gert Krestinov, Harri Kullas & Jorgen-Matthias Talviku

13. SVEITS... 20 poeng
Ryttere: Valentin Guillod, Arnaud Tonus og Mike Gwerder

14. SPANIA... 20 poeng
Ryttere: Ander Valentin, Jose Butron & Yago Martinez

15. BELGIA... 24 poeng
Ryttere: Liam Everts, Cyril Genot og Brent Van Doninck

16. SYD -AFRIKA... 26 poeng
Ryttere: Camden McLellan, David Goosen & Tristan Purdon

17. LITAUEN... 26 poeng
Ryttere: Arminas Jasikonis, Dovydas Karka & Erlandas Mackonis

18. BULGARIA... 29 poeng
Ryttere: Petar Petrov, Maykal Ivanov og Nikolay Malinov


19. TSJECHISKE REPUBLIKK
... 31 poeng
Ryttere: Petr Polak, Dusan Drdaj & Jan Wageknecht

Nasjonale lag som må løpe den siste sjansen B-finalen på søndag

Bare ett land vil overføre ut av LCQ B-finalen til de faktiske MXDN-motorene. Kan Irland gjøre det igjen?


1. PORTUGAL... 31 poeng
Ryttere: Luis Outeiro, Hugo Basaula og Marco Silva

2. IRLAND... 35 poeng
Ryttere: Stuart Edmunds, Jason Meara og Jake Sheridan

3. SLOVAKIA... 36 poeng
Ryttere: Tomas Kohut, Simo Jost og Pavol Repcak

4. SLOVENIA ... 37 poeng
Ryttere: Jan Pancar, Peter Irt & Luka Kutnar

5. POLEN... 38 poeng
Ryttere: Tomasz Wysocki, Gabriel Chetnicki og Jakub Barczewski

6. FINLAND... 39 poeng
Ryttere: Miro Sihoven, Jere Haavisto & Emil Weckman

7. VENEZUELA... 45 poeng
Ryttere: Lorenzo Locurio, Raimundo Trasolini og Carlos Badiali

8. KROATIA... 48 poeng
Ryttere: Matej Jaros, Luka Crnkovic og Marko Tumbri


9. ISLAND
... 48 poeng
Ryttere: Eythor Reynisson, Mani Petursson & Eidur Palmarsson


10. UKRAINE
... 53 poeng
Ryttere: Dmytro Asmanov, Semen Nerush & Maksym Kyienko

11. HELLAS... 56 poeng
Ryttere: Panagiotis Papilas, Antonis Sagmalis og Dimitrios Bakas


12. MAROKKO
... 56 poeng (minus en rytter)
Ryttere: Saad Soulimani, Abdelhalim Soulimani og DNS

Du vil kanskje også like