450 WYNIKÓW GŁÓWNYCH WYDARZEŃ | ATLANTA SUPERCROSS 2021 1

Pierwsza klasa powraca na więcej wyścigów, ale tym razem znajdują się w Gruzji na 13. rundzie sezonu Monster Energy Supercross 2021. Cooper Webb miał bezbłędny bieg w Arlington, dzięki czemu po raz drugi widzieliśmy, jak numer 2 zdobywa kolejną bezbłędną rezydencję w sezonie 2021. Cooper zajmuje teraz 15 punktów przewagi nad rywalem Kenem Roczenem, podczas gdy Eli Tomac zajmuje trzecie miejsce, 41 punktów za liderem. Teraz albo nigdy dla 94 Kena Roczena, gdy mistrzostwo wkrada się w ostatnie rundy sezonu, dając Niemcowi mniej czasu na zdobycie większej liczby punktów do mistrzostw. Bramka Atlanta Motor Speedway została przekształcona w Supercross w ciągu kilku dni, ale z powodu deszczu na horyzoncie dzień prasowy został odwołany, a tor był pokryty plandeką. Deszcz powrócił rano w dniu wyścigu, odwołując drugą sesję kwalifikacyjną, przez co zastanawialiśmy się, czy glina z Georgii zamieni się w błotnistość, czy też zobaczymy to samo w kilku innych rundach, które zakładaliśmy. być bagiennym. Jak myślisz, kto wygra w pierwszej rundzie wyścigów w Atlancie? Czy Cooper będzie kontynuował swoją passę w punktach, czy też Ken Roczen nadrobi zaległości? A może zobaczymy kogoś innego jak Jason Anderson, Aaron Plessinger lub Eli Tomac wracający do domu z trofeum w dłoni? Tak czy inaczej, nie możemy się doczekać dzisiejszego wieczoru wyścigów, więc przewiń poniżej, aby dowiedzieć się, co się stanie, gdy relacjonujemy NA ŻYWO z Atlanta Motor Speedway 13. rundę sezonu.

2021 ATLANTA SUPERCROSS 1 | PEŁNE POKRYCIE

Zdjęcia Briana Converse

450 GŁÓWNYCH WYNIKÓW ZDARZEŃ

Tor przeszedł dramatyczną przemianę, gdy wyszło słońce.

Turniej główny 450 rozpoczął się, a Aaron Plessinger prowadził wyścig, a Cooper Webb zajął drugie miejsce. Chase Sexton prowadził na trzecim miejscu, a Eli Tomac na czwartym. Po okrążeniu doszło do zderzenia między Vince'em Friese i Maxem Anstie. Na 13 minut przed końcem Ken awansował na dziewiąte miejsce. Chase Sexton zaczął podkręcać ciepło Coopera Webba, robiąc postępy w kolarzu KTM. Chase Sexton podał Cooperowi Webbowi i szybko stworzył lukę między sobą a Webbem. Na siedem minut przed końcem Aaron Plessinger wypadł z garbu i stracił pierwsze miejsce w wyścigu. Potem Eli Tomac podał Cooperowi Webbowi i spojrzał na Chase'a Sextona. Bitwa stała się bardzo zacięta, gdy Eli dotarł do nowicjusza. Cade Clason przeszkodził Chase'owi Sextonowi, nie pozwalając liderowi przejść. Eli obejrzał się i wygrał wyścig.

22 34 Max Anstie

Czerwona glina Georgia + cały biały sprzęt.

450 WYNIKÓW WYŚCIGU HEAT 2

Ken Roczen omal nie wypadł, ale udało mu się to uratować.

Ken Roczen złapał się za hole, ale prawie upadł w jednej z sekcji rytmicznych, oszczędzając ją, ale tracąc pozycje. Aaron Plessinger przewidział ten moment, kiedy warunki na torze są brutalne, prowadząc wyścig. Dylan Ferrandis pobiegł na drugim miejscu, a Max Anstie na trzecim. Jason Anderson okrążył motocyklistę Suzuki, zajmując trzecie miejsce, ale błąd pozwoliłby 34-ki ponownie wyprzedzić. Jednak Max Anstie wypadł z paczki, ostatecznie pozwalając Kenowi Roczenowi nadrobić zaległości. Jason Anderson ledwo przeciskał się przez Aarona Plessingera i wygrał drugi Heat Race.

20 447 Deven Raper

Jason Anderson był o pięć sekund szybszy niż drugi najszybszy czas okrążenia ustalony przez Coopera Webba.

450 WYNIKÓW WYŚCIGU HEAT 1

A co z tym nowym sprzętem Alpinestars?

Marvin Musquin był pierwszy na pierwszym zakręcie, ale przewrócił się, pozwalając Justinowi Barciowi i Eli Tomacowi ominąć. Justin Barcia szybko zbudował znaczną przewagę nad resztą zawodów, przeskakując wszystkie skoki. Joey Savatgy pobiegł na drugim miejscu, a Eli Tomac na trzecim. Justin Barcia miał masywny wypad po utracie przyczepności, przez co kierowca GasGas poleciał na ziemię. Joey Savatgy uplasował się na pierwszym miejscu, a Eli Tomac zajął drugie miejsce. Eli Tomac minął Joey Savatgy'ego po tym, jak Joey popełnił błąd na linii mety. Eli Tomac wygrał pierwszy 450 Heat Race.