450 WYNIKÓW WYŚCIGÓW // 2023 SALT LAKE CITY SUPERCROSS

Sezon Supercross 2023 był niczym innym jak mieszanką emocji. To, co wyglądało na jeden z najbardziej konkurencyjnych sezonów w niedawnej pamięci, sprowadzałoby się do tego, że tylko garstka kierowców Factory przeżyła serię. Trzema wielkimi hitami 2023 roku byli bez wątpienia Eli Tomac, Cooper Webb i Chase Sexton. Jednak tylko jeden byłby na szczycie i zdobył swój pierwszy tytuł 450 w Supercrossie, przełamując ciąg klątw mistrzowskich i prawie 20-letnią przerwę w wygrywaniu.

Chase Sexton zdobył prowadzenie w mistrzostwach po tym, jak Cooper Webb i Eli Tomac zostali wyciągnięci z walki o mistrzostwo. Ostatecznie prowadzenie Chase i Eli w mistrzostwach zapewniłoby im miejsce w mistrzostwach, a Ken Roczen skupił się na trzecim miejscu. Chociaż wielu twierdziło, że Chase miał „szczęście” w sezonie 2023, nie można zmienić faktu, że Chase Sexton pojawiał się w każdy weekend i dawał z siebie wszystko podczas każdego wyścigu, tak samo jak Ken Roczen umieszcza HEP Motorsports na podium. (Sytuacja zostanie wstrząśnięta, gdy rozpocznie się Main)

Przewiń w dół, aby poznać wyniki ostatniego wyścigu sezonu Supercross 2023.

Zdjęcia Briana Converse

2023 SALT LAKE CITY SUPERCROSS PEŁNY POKRYCIE

450 GŁÓWNYCH WYNIKÓW ZDARZEŃ

Chase wygrałby gigantyczną przewagą.

Chase Sexton złapał dziurę z Adamem Cianciarulo i Kenem Roczenem na drugim i trzecim miejscu. Ale stałoby się coś nie do pomyślenia, gdy Ken Roczen zjechałby z toru, pocierając stopę. Ostatecznie Adam Cianciarulo zostałby za Aaronem Plessingerem i Justinem Hillem.

Chase wygrał Main Event z ogromną przewagą.

22 94 Ken Roczeń

Aaron Plessinger był bardzo podekscytowany swoim drugim miejscem.

450 WYNIKÓW WYŚCIGU HEAT 2

Aaron Plessinger był na przejażdżce odkupienia, gdy padał deszcz.

Adam Cianciarulo i Aaron Plessinger zremisowali na linii dołka, a Aaron ostatecznie prowadził w wyścigu. Chase Sexton ostatecznie ominął Adama Cianciarulo, zajmując drugie miejsce, a różnica do pierwszego zaczęła się zmniejszać. Na mniej niż trzy minuty przed końcem Chase Sexton był na tylnym błotniku Aarona. Ale gdy Aaron kontynuował, odleciałby z toru, pozwalając Chase'owi Sextonowi wygrać Heat.