GRAND PRIX ŁOTWY 2020 # 1: HISTORYCZNE PIERWSZE WYGRANIE DLA NOWEGO CZERWONEGO ROWERU

Glenn Coldenhoff wygrał 2-1 i wygrał pierwszy wyścig MXGP od marca.

Glenn Coldenhoff dał GasGas swoje pierwsze w historii zwycięstwo w MXGP dzięki występowi 2: 1 w Kegums na Łotwie i po raz kolejny udowodnił, że jest potencjalnym mistrzem. Pierwszy zwycięzca moto Tim Gajser był drugi z wynikiem 1-5, Romain Febvre był trzeci w klasyfikacji generalnej z wynikiem 3-3, a Jeffrey Seewer był czwarty 4-2. Obecny lider punktowy, Jeffrey Herlings, słabo wystartował w pierwszym wyścigu i zajął czwarte miejsce wśród warcabów. Jeffrey rozbił się na początku drugiego wyścigu motocyklowego, ostatecznie wracając do finiszu na drugim miejscu, co dało mu piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jeffrey Herlings zaczyna go zawodzić i ostatecznie doprowadził do upadku. W klasyfikacji generalnej zajął piąte miejsce.

Jeffrey Herlings nadal prowadzi w Mistrzostwach Świata FIM 2020 450 z 4 punktami nad Timem Gasjerem i 27 punktami nad Glennem Coldenhoffem. Nie zapominaj, że dwa GP odbyły się, zanim sezon został zatrzymany przez koronawirusa w marcu, więc Łotwa # 1 była dopiero trzecim GP roku (aw 2020 odbędą się trzy GP Łotwy, a następny w środę i Łotwa nr 3 w niedzielę 15 sierpnia).

Tony Cairoli zajął 13. miejsce, a Jorge Prado był 7.. Cairoli nadal zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu, a Prado jest 9..

Kolejnym rekordowym występem, w ten weekend, Grand Prix Łotwy 450 był 500. występ Tanel Leok w Grand Prix.

Gautier Paulin był ósmy w klasyfikacji generalnej.