W SEZONIE SUPERCROSS 2021 POSTĘPUJE PO 11 RUNDIE (AKTUALIZACJA)

POZYCJE PUNKTU SEZONOWEGO NA 2021 ROK PO OKRĄGU 11

2021 Arlington Supercross 2 właśnie się zakończył i okazał się być kolejnym ekscytującym wtorkowym wieczorem wyścigów. Druga z trzech rund w Arlington w Teksasie miała dość mocno ubity i śliski tor. W Turnieju Głównym 450 to Cooper Webb nie mógł zostać powstrzymany. Zwykle Cooper przechodzi przez paczkę i walczy o zwycięstwo pod koniec wyścigu, podobnie jak Eli Tomac. Tym razem zarówno Cooper, jak i Eli prowadzili na starcie na pierwszym i drugim miejscu, a Ken Roczen był trzeci. Co zaskakujące, Ken Roczen nie był w stanie nadążyć za pierwszą dwójką, a Cooper Webb był w stanie otrząsnąć się z Eli Tomaca na późniejszych etapach wyścigu. W klasie 450 był jakiś dramat z Jasonem Andersonem, który szybko przyspieszył, omijając okrzyki, później został zadokowany o jedną pozycję; przenosząc go z siódmego na ósme miejsce. Również w 450 LCQ widzieliśmy kolejną karę, w której Brandon Hartranft i Cade Clason walczyli o ostatnie miejsce transferowe. Cade zepchnął Hartranfta z toru bez kontaktu, blokując tylko jego linię, a potem Brandon okrążył skocznię i wrócił na tor przed Clasonem i zdobył ostatnie miejsce transferowe. Na szczęście AMA złapało to dość szybko i poprawiło, pozwalając Clasonowi ścigać się, podczas gdy Hartranft musiał czekać do soboty.

Ale wielka wiadomość nadeszła z 250 Main Eventu. Po raz kolejny widzieliśmy wiele rzezi i, co zaskakujące, w czwartym wyścigu serii 250 West zobaczyliśmy czwartego nowego zwycięzcę sezonu i był to trzeci „zwycięzca po raz pierwszy” z rzędu. Hunter Lawrence, starszy brat młodej gwiazdy Jett Lawrence, był w stanie zdobyć swoje pierwsze zwycięstwo i w jakiś sposób prowadzenie w mistrzostwach po tym, jak Justin Cooper spadł na początku wyścigu i zajął piąte miejsce, a Cameron McAdoo upadł w okrzykach, a następnie został ukarany za przecięcie toru zamiast powrotu na tor, na którym się rozbił. Kara Camerona przeniosła go z 7. miejsca na 10. miejsce w 250 Main i przekazała punkty prowadzenie Hunterowi Lawrence'owi.

* Aktualizacja 250: Cameron McAdoo został ukarany trzema pozycjami (od 7. do 10.) w 250 Main Evencie za przecięcie toru. Hunter Lawrence jest nowym liderem 250 Punktów Zachodu

* Aktualizacja 450: Jason Anderson został zadokowany w jednym miejscu do przecięcia toru.

2021 ARLINGTON SUPERCROSS 2 | PEŁNE POKRYCIE

Zdjęcia Travis Fant

450 PUNKTÓW SUPERCROSS PO OKRĄGŁU 11 Z 17

Cooper Webb wygrał Main Event, zwiększając przewagę nad Kenem Roczenem w wyścigu na punkty.

Cooper Webb złapał się dziury i był nietykalny przez cały wyścig. Jedynym, który zbliżył się do niego, był Eli Tomac, który przeszedł przez sekcję ups. Jednak tuż przed okrzykami Eli wysunął tył swojego roweru, prawie się roztrzaskał i stracił kontakt z Webbem. Ken Roczen startował z dwoma liderami na początku wyścigu, ale stracił równowagę tuż przed jego połową. Webb wygrał teraz dwie rundy Mains w Arlington, z potencjalną trzecią na horyzoncie w najbliższą sobotę. Czy Cooper może pójść 3 za 3 w Arlington? Będziemy musieli poczekać i zobaczyć.

36 848 Joanna Cros 1

Ken Roczen 2021_Arlington_Supercross_2-16Ken Roczen w jednym wyścigu cofnął się z 7- do 12 punktów. Miejmy nadzieję, że uda mu się odzyskać trochę rozpędu i podbić punkty w sobotę na Arlington 3.

250 PUNKTÓW SUPERCROSS NA ZACHODNIE WYBRZEŻE PO 4 RUNDIE z 9

Hunter Lawrence 2021_Arlington_Supercross_2-23Hunter Lawrence wygrywa swoje pierwsze 250 Main Eventu i przejmuje prowadzenie punktowe po zadokowaniu Camerona McAdoo na trzech pozycjach.

W Arlington 2 to Mitchell Harrison złapał dziurawego strzału, a wraz z nim szereg jeźdźców, których nie widzieliśmy zbyt często z przodu. Jalek Swoll, Kyle Peters i Hunter Lawrence szarżowali od drugiego do czwartego, podczas gdy liderzy punktowi wrócili do paczki. Pierwsza piątka zmieniałaby się w tę i z powrotem, pozwalając Hunterowi Lawrence'owi na podwójne podanie zarówno Jaleka Swoll'a, jak i Mitchella Harrisona. To była noc Huntera, kiedy objął prowadzenie i uciekł z nim, kończąc prawie cztery sekundy przed resztą 250-tych. Cameron McAdoo miał jednak zejście, jednak wrócił na kurs, pomijając zakręt i część toru. Justin Cooper uratował ogromną liczbę punktów po fatalnym starcie na piątym miejscu. Jednak zwycięstwo Huntera Lawrence'a spowodowało, że zajął drugie miejsce pod względem punktów, a następnie, po tym, jak AMA przeanalizowało incydent z cięciem kursu Camerona McAdoo, zadokowali mu trzy pozycje i zderzyli Huntera na prowadzenie punktowe.