POZYCJE PUNKTU SEZONOWEGO NA 2021 ROK PO OKRĄGU 12

Tripleheader rozgrywany na AT&T Stadium w końcu dobiegł końca, gdy kolarze i zespoły kończą swoją rezydencję i przygotowują się do rund w Atlancie. Przechodząc do dwunastej rundy, zauważyliśmy, że utwór miał mniej więcej typową długość normalnego utworu Supercross z normalnymi sekcjami rytmicznymi. Było jednak kilku jeźdźców, którzy odkryli kilka możliwości skoku, które mogłyby zaoszczędzić czas. W kwalifikacjach Justin Cooper po raz kolejny był najszybszym kwalifikatorem wśród West 250s. Ken Roczen był najszybszym kwalifikatorem w ekstraklasie, jadąc prawie pół sekundy szybciej niż drugie miejsce.

W pierwszym wyścigu upałów w latach 250. Jarrett Frye chwycił za dziurę, unikając ogromnego starcia między Mitchellem Harrisonem, Jordonem Smithem i Garrettem Marchbanksem. Jednak to Cameron McAdoo pokonał zawodnika Star Yamaha i wygrał pierwszy Heat Race. W drugim Heat Race Justin Cooper chwycił za hole i poprowadził cały wyścig, wygrywając. W klasie 450 to Justin Barcia złapał dziurę, ale nie na długo, ponieważ Eli Tomac przejechał kilka okrążeń później, wygrywając wyścig. W drugim biegu 450 Cooper Webb złapał dziurę, tuż za nim byli koledzy z drużyny Ken Roczen i Chase Sexton. Ken wyprzedził Coopera przez jedną z sekcji rytmicznych, a Chase podążał za 94 na ostatnim okrążeniu, przewracając przy tym Coopera Webba. Wszystko zaczęło się na maksa, gdy spadła brama do Main Eventu i wyścigi ruszyły. Przewiń w dół poniżej, aby dowiedzieć się, co się stało i gdzie wszyscy siedzą podczas polowania na punkty.

Zdjęcia Briana Converse

450 PUNKTÓW SUPERCROSS PO OKRĄGŁU 12 Z 17

Między Kenem Roczenem a Cooperem Webbem było niesamowicie blisko.

To Ken Roczen objął prowadzenie w 450 Main Event i prowadził przez cały wyścig do około 6 okrążeń przed końcem. Cooper Webb podkręcił ogień, podając Kena Roczena i ostatecznie przeciskając się przez rywala. Obaj szli w tę iz powrotem, ale małe błędy Kena pozwoliły Cooperowi wygrać. W Main, zarówno Eli Tomac, jak i Justin Barcia chodzili tam iz powrotem, ale to Eli pierwszy pokonał warcaby. Teraz Cooper prowadzi pogoń punktową o 15 punktów. Jeśli Ken chce odzyskać przewagę punktową, zostało mu tylko 5 wyścigów.

36 848 Joanna Cros 1

Ken Roczen ma tylko pięć wyścigów, aby odzyskać przewagę punktową.

250 PUNKTÓW SUPERCROSS NA ZACHODNIE WYBRZEŻE PO 5 RUNDIE z 9

Justin Cooper prowadzi teraz w 250. tylko o dwa punkty.

To Justin Cooper w końcu złapał dziurę i poprowadził cały wyścig. Coty Schock miał świetny start, ale wkrótce potem Cameron McAdoo i Hunter Lawrence podali piłkę. Na nieszczęście dla Coty'ego, który uderzył w tylny koniec Setha Hammakera, przewracając się i siadając z tyłu stawki. Niewiele wydarzyło się w wyścigu, z wyjątkiem Garretta Marchbanksa ześlizgującego się z toru i zajmującego kilka pozycji w wyścigu. Hunter Lawrence wyleciał z toru i wpadł w jedną z siatek bezpieczeństwa. Na szczęście dla Huntera jego pozycja w wyścigu działałaby na jego korzyść, gdy podniósł się i spadł dopiero na piąte miejsce. Justin Cooper wygrałby wyścig i zdobył przewagę punktów, prowadząc grupę o dwa punkty nad Cameronem McAdoo.