POZYCJE PUNKTU SEZONOWEGO NA 2021 ROK PO OKRĄGU 13

13. runda sezonu Monster Energy SUpercross dobiegła końca i dzięki pogodzie wydaje się, że mamy trzy różne wyścigi w jednym miejscu. Rankiem tor był zakurzony i suchy, ponieważ deszcz poprzedniego dnia nie wsiąkał i nie wyparowywał nad ranem. Podczas drugiej połowy kwalifikacji i eliminacji, woda spadała z nieba i nasiąkała tor, co spowodowało odwołanie drugiej sesji kwalifikacyjnej i śliski bałagan w wyścigach Heat. I wreszcie podczas zawodów głównych słońce wyszło i wysuszyło tor, tworząc zupełnie inne warunki jazdy niż poprzednie dwa doświadczenia na torze Atlanta 1. W kwalifikacjach na czas Cameron McAdoo przerwał passę Justina Coopera, zdobywając najkrótszy czas okrążenia. Jason Anderson był najszybszy w kwalifikacjach, stając się najszybszym kwalifikatorem w najwyższej klasie. Widzieliśmy wiele awarii, gdy tor miał teksturę lodowiska, począwszy od Justina Barcii, Justina Coopera i Camerona McAdoo. Seth Hammaker i Hunter Lawrence odnieśli sukces w wyścigach Heat w klasie 250, podczas gdy Eli Tomac i Jason Anderson wygrali wyścigi Heat w klasie Premier. Dowiedz się, co się stało, gdy spadła brama do Main Eventu poniżej.

2021 ATLANTA SUPERCROSS 1 | PEŁNE POKRYCIE

Zdjęcia Briana Converse

450 PUNKTÓW SUPERCROSS PO OKRĄGŁU 13 Z 17

Cooper Webb może nie wygrał wyścigu, ale wciąż ma 12 punktów przewagi nad Kenem Roczenem.

Aaron Plessinger złapał dziurę i poprowadził wyścig z Cooperem Webbem na drugim miejscu. Ken Roczen miał jeden z najgorszych startów, jakie można sobie wyobrazić, zajmując 20. miejsce. Chase Sexton pobiegł na trzecim miejscu, szybko ustępując Cooperowi Webbowi, podczas gdy Eli Tomac pobiegł na czwartym miejscu. Chase wyprzedził Coopera Webba i na siedem minut przed końcem Aaron Plessinger ześlizgnął się, oddając swoją pozycję pozostałym czterem kierowcom. Eli Tomac w końcu ominął Coopera Webba i zaczął zdobywać punkty 23. Ostatecznie Chase utknął za laperem Cade'em Clasonem, który nie pozwolił liderowi na podanie i przytrzymał Chase'a Sextona. Eli Tomac skorzystał z okazji, przeciskając się i wygrywając wyścig. Cooper Webb nadal prowadzi punktową przewagę, 12 przed Kenem Roczenem.

36 848 Joanna Cros 1

Eli Tomac wygrał Main Event i odrobinę bardziej zmniejsza dystans do Kena Roczena w pogoni za punktacją.

250 PUNKTÓW SUPERCROSS NA ZACHODNIE WYBRZEŻE PO 6 RUNDIE z 9

Po popełnieniu kilku błędów Justin Cooper wciąż uratował wiele punktów, zajmując drugie miejsce, utrzymując swoje pierwsze miejsce w mistrzostwach.

To Seth Hammaker złapał dziurę, ale po kilku błędach wypadł z paczki. Nate Thrasher wykonał podanie jako pierwszy i utrzymał pozycję przez cały wyścig. Liderzy punktowi Justin Cooper, Cameron McAdoo i Hunter Lawrence również popełniliby błędy, ale tylko Justin i Cameron odzyskaliby punkty w wyścigu, gdy Hunter Lawrence zajął siódme miejsce. Nate Thrasher zdobyłby swoje pierwsze podium i wygrał Main Event w swojej karierze debiutanta, Justin Cooper zająłby drugie miejsce, a Cameron McAdoo - trzecie. Justin utrzymuje przewagę punktową w drugiej rundzie w Atlancie.