POZYCJE PUNKTU SEZONOWEGO NA 2021 ROK PO OKRĄGU 7

Warunki wyglądały ponuro przed siódmą rundą sezonu Monster Energy Supercross 2021, podobnie jak dzień wcześniej, Floryda była nawiedzana przez burze i ulewy przez całą noc i do rana, co spowodowało odwołanie zarówno treningów prasowych, jak i porannych. Na szczęście dla jeźdźców, Dirt Wurx przewidział kiepską pogodę, zakrywając tor plandekami i wyznaczając trasy, aby woda mogła opuścić tor. Po wschodzie słońca w dniu wyścigu plandeki odpadły, odsłaniając tor, który można łatwo uratować. Następnie Dirt Wurx zabrał się prosto do pracy, pozbywając się reszty wody na czas przed kwalifikacjami i dzień zaczął się normalnie dla Supercross. Pierwsza sesja kwalifikacyjna pokazała, że ​​tor był dość mokry i błotnisty, ale zanim pojawił się drugi, brud wysechł, tworząc całkiem dobre warunki do jazdy. W kwalifikacjach widzieliśmy, jak zwykle najlepsi biegacze prowadzili Christian Craig w klasie 250 i Adam Cianciarulo prowadzący w klasie 450. Gdy nadeszła pora opadnięcia bramki, byliśmy świadkami kolejnej wspaniałej rundy wyścigów. Przewiń w dół poniżej, aby zobaczyć, jak zawodnicy ukończyli wyścig i gdzie siedzą w pościgu punktowym.

2021 ORLANDO SUPERCROSS 1 | PEŁNE POKRYCIE

Zdjęcia: Travis Fant i Brian Converse

450 PUNKTÓW SUPERCROSS PO OKRĄGŁU 7 Z 17

Cooper Webb nieustannie walczył o prowadzenie na punkty przeciwko Kenowi Roczenowi.

W pierwszej rundzie kwalifikacji czasowych czasy na torze były znacznie wolniejsze w porównaniu do tych z drugiej sesji kwalifikacyjnej. To pokazało, że wysychający tor zaczyna działać na korzyść kolarzy. Adam Cianciarulo wyszedł z kwalifikacji z najszybszym łącznym czasem, zaledwie 008 sekundy przed mistrzem 2019 Cooperem Webbem. Kiedy bramka spadła w pierwszym 450 Heat Race, 450 debiutant Shane McElrath strzelił do dziury i prowadził przez większość wyścigu, a Eli Tomac za nim. Ostatecznie Eli wykonał przepustkę do Shane'a, a Eli wygrał pierwszy bieg. W drugim wyścigu grupowym Ken Roczen utrzymałby się na prowadzeniu przez cały wyścig, jak widzieliśmy w trakcie sezonu i wygrał drugi wyścig. Kiedy bramka opadła na Main Event, Zach Osborne złapał dziurę i poprowadził w klasie 450, tuż za nimi był Justin Brayton i Ken Roczen. Zach cofnął się, pozwalając Kenowi, Justinowi i Cooperowi przejść. Justin Brayton prowadził wtedy wyścig, ale obaj zostaliby dogonieni, a Cooper Webb przecisnąłby się i prowadziłby resztę wyścigu. Ken miał wypełnić lukę z numerem 2, ale było już za późno, ponieważ Cooper jako pierwszy dotarł do warcabów.

30 43 Fredrik Noren 2

Eli Tomac zajmuje obecnie trzecie miejsce pod względem punktów.

250 PUNKTÓW SUPERCROSS NA WSCHODNIM WYBRZEŻU PO 7 RUNDIE Z 9

Christian Craig ciężko upadł w drugim Heat Race.

Motocykle 250 były pierwszymi, które poradziły sobie z mokrą nawierzchnią Florydy w kwalifikacjach, ale niektórzy kolarze byli całkowicie niewzruszeni na mokre warunki. Christian Craig i pozostali czterej najlepsi biegacze natychmiast położyli swoje szybkie okrążenia bez wahania, a te czasy stały się szybsze tylko wtedy, gdy nadeszła druga sesja kwalifikacyjna. Christian Craig uzyskał najszybszy czas kwalifikacyjny, a za nim jego kolega z drużyny, Colt Nichols. Colt Nichols wykonałby krótką pracę Comporese, który złapał dziurę w pierwszym 250 biegu i poprowadziłby cały wyścig. W drugim Heat Race Mitchell Oldenburg złapał dziurę, ale niedługo potem został wyprzedzony przez Christiana Craiga. Na nieszczęście dla Christiana, 29 ciężko upadł po popełnieniu błędu w jednej z sekcji rytmicznych i zjechał z toru trzymając go za nadgarstek. Jett Lawrence wygrał drugi wyścig Heat Race ze sporą przewagą nad resztą pola. Christian Craig wygrałby LCQ z kontuzją i przeszedł do Main Eventu. W Turnieju Głównym Jett złapał dziurę i ostatecznie prowadził przez cały wyścig z Coltem Nicholsem tuż za nim. Christian Craig dostał dobry start i utrzymałby trzecie miejsce z kontuzją, ale nie byłby w stanie dogonić liderów. Jett wygrał Main Event, a Christian zajął trzecie miejsce, dzięki czemu odzyskał znaczną część punktów i stracił tylko dwa.