POZYCJE PUNKTU SEZONOWEGO NA 2021 ROK PO OKRĄGU 8

Ósma runda sezonu Monster Energy Supercross 2021 dobiegła końca i nie zawiodła! Dzień wcześniej na Florydzie padało dużo deszczu, ale zanim nadszedł dzień wyścigu, tor wysechł, niebo było niebieskie, a kolarze byli gotowi do wyścigu. Kierując się kwalifikacjami, widzieliśmy zwykłą mękę, jeśli chodzi o klasę 450. Każdy jeździec zmieniał pozycje, a kiedy w warcaby poleciały, Jason Anderson utrzymał najszybszy ogólny czas okrążenia dnia. Od pierwszego do 20. miejsca dzieliły jeźdźców zaledwie cztery sekundy. Ale jeszcze bardziej chcieliśmy zobaczyć, jak dobrze radzi sobie klasa 250 West Coast, ponieważ runda 8 była debiutem West 250s. Weterani, tacy jak Justin Cooper, Jeremy Martin, Cameron McAdoo i inni, byli szybcy zgodnie z oczekiwaniami, ale byliśmy zaskoczeni, jak dobrze radzili sobie niektórzy nowicjusze. Seth Hammaker mógł być w sesji kwalifikacyjnej grupy B, ale 250 debiutant zakwalifikował się jako drugi najszybszy spośród wszystkich jeźdźców lites. Runda 9 oznaczałaby również bitwę między 250 zespołami prywatnymi, ponieważ zespoły takie jak JMC Husqvarna, AJE Motorsports i Club MX rywalizowały ze sobą. Przewiń w dół, aby zobaczyć, co się stało, gdy brama opadła, a zawodnicy walczyli o mistrzostwo.

2021 ORLANDO SUPERCROSS 2 | PEŁNE POKRYCIE

Zdjęcia: Travis Fant i Brian Converse

450 PUNKTÓW SUPERCROSS PO OKRĄGŁU 8 Z 17

W pogoni za 450 punktami robi się naprawdę ciekawie.

W pierwszym biegu Ken wywalczył prowadzenie i jeździł własnym wyścigiem, podczas gdy jego rywal Cooper Webb miał słaby start i awansował na czwarte miejsce. Ken zapewnił sobie pierwsze miejsce w pierwszym biegu, a za nim Adam Cianciarulo i Martin Davalos. W drugim biegu Broc Tickle złapał dziurę, ale Marvin Musquin objął prowadzenie w drugiej turze. Marvin prowadził cały wyścig aż do ostatniego okrążenia, na którym Jason Anderson skończył grać w gry i wymieniać się farbami z zawodnikiem KTM. Marvin upadł, a Jason wygrał drugi bieg.

Kiedy rozpoczął się Main Event, Justin Barcia złapał piłkę, a tuż za nim był Adam Cianciarulo, Cooper Webb i Marvin Musquin. Na drugim zakręcie Adam chwycił prowadzenie i przez chwilę utrzymywał pierwsze miejsce, zanim został wyprzedzony przez Webba i pokonał kraty, rozbijając się w stromych okrzykach. Ken miał fatalny start i siedział całą drogę wstecz na 13. miejscu. Zdobywca czerwonego talerza awansował aż do czwartego miejsca, walcząc z Eli Tomac i Justinem Barcią, ale dla 94 będzie już za późno, aby zająć miejsce na podium. Cooper Webb zakończył wyścig jako pierwszy, a potem stracił zaledwie sześć punktów do lidera, Kena Roczena.

32 44 Tyler Bowers 1

Cooper Webb ustawił dopalacz wysoko, prowadząc do ósmej rundy.

250 PUNKTÓW SUPERCROSS NA WSCHODNIM WYBRZEŻU PO RUNDIE 1 z 9

Mega skład Star Yamahy nadal pokazuje swoją siłę dopiero po Rundzie 8.

W pierwszym wyścigu podjazdowym Seth Hammaker sięgał po dziurkę i prowadził większość wyścigu. Jednak jego kolega z drużyny, Cameron McAdoo, miał inne plany i wykonałby czyste podanie. Cameron przekroczyłby pionki jako pierwszy, a jego kolega z drużyny jako drugi. W drugim wyścigu biegowym Jeremy Martin prawie prowadził w całym wyścigu i wygrał o kilka sekund w pozostałej części zawodów.

Kiedy spadła bramka do Main Eventu, nikt nie spodziewał się chaosu, który z tego wyniknie. Justin Cooper złapałby dziurkę razem z Jace'em Owenem, ale z tyłu Jeremy Martin nie zdołałby wykonać dubletu i został wylądowany przez Stileza Robertsona. Potem Alex Martin zderzył się i jakimś cudem przedostał się do sekcji krzyków, zanim dotarli tam przywódcy. Ekipa medyczna Alpinestars wbiegła na tor, a Cameron McAdoo nie zatrzymał się i uderzył w jednego z nich. Wyścig zostałby oznaczony na czerwono i wznowiony. Gdybyś myślał, że to już koniec awarii, byłbyś słabo w błędzie. Main Event wystartował, a Justin Cooper ponownie chwycił za hole, prowadził i wygrał wyścig. A teraz do prawdziwej akcji. Jordon Smith zderzył się na końcu sekcji krzyków i skierował się głową do przodu w podwójnej kolejce. Seth Hammaker upadł po wjechaniu na koniec Garretta Marchbanksa. Mitchell Harrison przeszedł przez kraty nad nasypem i na drugą stronę. Jarrett Frye upadł, w wyniku czego kabel mikrofonu utknął w tylnym kole. Na ostatnim okrążeniu kolarz ClubMX wleciał w jedną z żółtych tyczek Leader i uderzył w ziemię. I to nie liczy nawet wypadków, które wydarzyły się przed Main!

Powiedzieliśmy, że byliśmy rozczarowani moimi wypadkami i kontuzjami na Wschodnim Wybrzeżu, ale mogliśmy zaszkodzić Zachodowi.

1 32 Justin Cooper 26
2 31 Cameron McDoo 23
3 48 Garrett Marchbanks 21
4 47 Jalek Swoll . , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , 19