ROCZEN I ANSTIE WYGRYWAJĄ MISTRZOSTWA ŚWIATA W SUPERCROSS (WSX) 2023

Ken Roczen był całym zestawem do sezonu WSX 2023 – bez „Kickstart Kena” byłby to niewypał
.

KEN ROCZEN PŁYNIE WŁASNYM KURSEM I TO SIĘ OPŁACA

Ken Roczen zdobył 1-1-3 w trzech motorach na stadionie Marvel w Melbourne i zdobył swój drugi tytuł WSX dla Suzuki. Były momenty w trzecim i ostatnim moto, gdzie nie wyglądało to dobrze dla Kena, ponieważ został wypchnięty na starcie i miał trudności z wyjściem z tyłu, ale w miarę upływu wyścigu doszedł aż do trzeciego miejsca, aby zapewnić sobie drugi tytuł WSX.

Joey Savatgy wszedł na stadion Marvel z Red Plate i przewagą punktową, ale dobre starty Kena (przynajmniej w motos pierwszym i drugim), jego niesamowita prędkość podczas okrzyków i umiejętność podawania do woli zapewniły Kenowi wystarczającą liczbę punktów w zwycięstwie oraz tytuł serii 2023. Savatgy zajął drugie miejsce, a Wilson zapewnił sobie trzecie miejsce w ogólnym tytule mistrzowskim WSX.

Ken miał bardzo dobry sezon AMA Supercross, świetny Motocross des Nations i zakończył swój rok (i jego sceptyków) dużą wypłatą w Australii.

SEZON POWROTU MAXA ANSTIE

Max Anstie widział ten sport ze wszystkich stron, ale korona WSX 2023 World Supercross 250 jest na szczycie tortu.

Max Anstie wygrał 250 Mistrzostw Świata Supercross w imponującym stylu, dominując wszystkie trzy wyścigi w rundzie finałowej. Jego imponujący występ oglądało ponad 30,000 XNUMX fanów na stadionie Marvel w Melbourne. Anstie była nietykalna przez całą noc.

„Nie mogę przecenić tego, jak ważne jest to dla mnie. Minęło ponad dziesięć lat, odkąd Brytyjczyk wygrał Mistrzostwa Świata w Motocrossie lub Supercrossie, więc to zwycięstwo znaczy dla mnie wszystko” – powiedziała Anstie po finale sezonu.

Sezon 2023 był niezwykły dla Anstie, od jego pierwszego zwycięstwa w wyścigu AMA 250 Supercross do trzeciego w punktach AMA 250 East Supercross, a potem. Anstie wziął udział w trzech wyścigach WSX 250 World Supercross Championship, aby zakończyć swój wymarzony sezon.

Jeśli chodzi o WSX, Melbourne było ich najlepszym wyścigiem, ze zdrową publicznością, pełnowymiarowym torem wyścigowym w stylu AMA i popularnymi zwycięzcami w Roczen i Anstie. Trudno jednak wybaczyć organizacji, która obiecywała wielkie rzeczy, a wykonała tylko połowę tego, co obiecała. Roczen, któremu zapłacili znaczną sumę pieniędzy na start, aby pozostać przy WSX przez następne kilka lat, był ich ratunkiem