2018 ASSEN MXGP | WYNIKI OGÓLNE WYŚCIGU MX2

Jorge Prado zamiata Assena.

W ramach projektu 2018 MXGP sezon jest na końcu serii. 19. runda odbyła się w Holandii przy piaszczystym torze Assen. W klasie MX2 znów był kolarzem KTM Jorge Prado który przejął kontrolę i wygrał dzień wygrywając oba motory. Amerykański i fabryczny jeździec Husqvarna, Thomas Covington był zgodny z 3-3 zakończeniami lądowania go na drugim stopniu na podium. Covington's Husky kolega z drużyny, Thomas Kjer Olsen wylądował na podium z 2-4 wykończeniami.

32 Rodriguez, Anthony YAM 28 DNS

KLASYFIKACJA PUNKTÓW MX2 (OKRĄG 19 Z 20)

Jorge Prado ma wygodną przewagę punktową, pozostała tylko jedna runda.

SOBOTNY RAPORT KWALIFIKUJĄCY SIĘ Z WYŚCIGU

Jorge Prado był zwycięzcą wyścigu kwalifikacyjnego w Holandii.

W wyścigu kwalifikacyjnym MX2 Jorge Prado z Red Bull KTM Factory Racing miał prawie identyczny wyścig jak Herlings z prowadzeniem od początku do mety. Po drugie nie było tego oczekiwane Wyścigi fabryczne Red Bull KTM maszyna z Pauls Jonass ale Hitler KTM UK Conrad Mewse.

Awaria w pierwszej turze objęła 2 Wyścigi fabryczne Rockstar Energy Husqvarna jeźdźcy Thomas Covington i Thomas Kjer Olsen oraz Kemea Yamaha Official MX2 - Anthony Rodriguez. W ruchu sportowca Rodriguez asystował jeźdźcom Husqvarna, gdy zostali złapani razem. Wszyscy trzej zjechali na nowo i dołączyli do wyścigu, podczas gdy osobna awaria startu została zdjęta Honda 114 Motorsports Hunter Lawrence.

Podczas gdy Lawrence wstał Honda 114 Motorsport kolega Bas Vaessen zajął trzecie miejsce Zespół HRC Calvin Vlaanderen ścigając się na 4 miejscu. Yamaha SM Action MC Migliori Alvin Ostlund jechał imponująco na 5. miejscu.

Jonass był 6., ale podczas pierwszych okrążeń zajął 5. miejsce w Ostlund Kemea Yamaha Oficjalny MX2 Ben Watson stracił przyczepność i wypadł. Vlaanderen następnie pokonał Vaessena, gdy Covington ponownie upadł i nie był w stanie ukończyć wyścigu.

Jonass zaczął próbować ominąć Vaessena kilka razy, ale drobne błędy utrudniały mu postęp. Wykorzystanie błędów Jonassa i zaliczenie do pierwszej piątki było Henry Jacobi z STC Racing Husqvarna. Jacobi nie tylko ominął Jonassa, ale także przeleciał obok Vaessena.

Jonass przeszedł przez Vaessena i walczył z Jacobi po raz drugi, ale Niemcy zwyciężyli. Następnie Vlaanderen zużył energię holenderskiego tłumu, który go zakorzenił, gdy mijał Mewse na sekundę.

Na mecie była dziewiąta wygrana w wyścigu kwalifikacyjnym w 9 r. Dla Prado przed Vlaanderenem i Mewse, podczas gdy Jacobi i Jonass znaleźli się w pierwszej piątce. Olsen i Lawrence walczyli z powrotem z tyłu paczki po pierwszej turnie, która kończy się na siódmym miejscu i 2018 miejsce za Ostlund.

Jorge Prado: „Czuję się naprawdę dobrze na tym torze już od kilku lat. Dzisiejszy dzień poszedł całkiem nieźle, czułem się dobrze przez cały dzień, a kiedy brama spadła w kwalifikacjach, miał dobry start, dzięki czemu wszystko było łatwiejsze, był to dobry wyścig, cieszę się ze zwycięstwa i nie mogę się doczekać jutra . ”