2018 MXGP FRANCJA | WYNIKI OGÓLNE WYŚCIGU MX2

Jorge Prado z KTM zwyciężył we Francji.

W ramach projektu 2018 MXGP Francji zakończyło się pięknym Saint Jean d'Angely tor, na którym Jorge Prado z Red Bull KTM Factory Racing ukradł pokaz i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Przez cały weekend od sobotniego poranka do ostatniego podium w niedzielę francuscy kibice wypełnili stoki i obserwowali najlepszych zawodników FIM Motocross World Championship. Nocna burza naturalnie podlała dzisiejszy tor i nawet jeśli rano był miękki, później przekształcił się w doskonałe warunki. Od czasu do czasu trąbki powietrzne i urządzenia do generowania hałasu zasilane gazem zostały zagłuszone przez jeszcze głośniejsze okrzyki tysięcy widzów.

10. Michele Cervellin – 1187

Amerykanin Thomas Covington wyglądał spektakularnie zarówno w sobotę, jak i niedzielę. Thomas wygrał pierwszą niedzielę moto i zajął trzecie miejsce w drugiej, zajmując 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Husky Thomas Iker Olsen okrążył podium w klasie MX2.

RAPORT Z WYŚCIGU

MX2 Race 1 rozpoczęło się od rzadko oglądanego dziury od Thomasa Covingona Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing przed Henry Jacobi ze STC Racing Husqvarna. Zazwyczaj król dziurkacza MX2, Jorge Prado z Red Bull KTM Factory Racing, był trzeci, a lider punktów i zawodnik Red Bull KTM Factory Racing Pauls Jonass wrócił na 10. miejsce.

Kilka pozycji zostało zmienionych na pierwszym okrążeniu, gdy Prado spadł, a Jacobi stracił miejsca dla Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Thomasa Kjera Olsena i Jonassa. Awaria Prado spadła na ósme miejsce, ale szybko odbił, zdobywając 3 pozycje na 2. okrążeniu.

Tymczasem Jonass walczył z Jacobim o 3. miejsce, a presja zamknięcia Prado pchnęła go z powrotem wokół Niemiec. Następnie Prado przejechał 2 okrążenia Jacobi. Prado następnie skupił się na Jonassie i po ściganiu swojego kolegi z drużyny na okrążeniach zajął linię zewnętrzną, która następnie skręciła do wewnątrz, pozwalając mu przejechać obok.

Kolejnym wyzwaniem dla Jacobi był Jago Geerts z oficjalnej drużyny MX2 Kemea Yamaha oraz Hunter Lawrence z Honda 114 Motorsport. Lawrence zszedł na dół i szarżował z przodu na 17. pozycję. Geerts wyprzedził Jacobiego na 11. i 2. okrążeniu po upadku Jacobi, co pomogło Lawrence'owi na 6. miejscu.

Na początku wyścigu 2 Jonass wrócił na przód pola, ale tylko do momentu, gdy spadł na pierwszą połowę pierwszego okrążenia. Jonass ukończył pierwsze oficjalne okrążenie na 17. pozycji, a Prado wycofał się z Geertsa na czele.

Yamaha SM Action - nowo podpisany zawodnik MC Migliori, Michele Cervellin, był trzeci na pierwszych okrążeniach, zanim Olsen skoczył obok pod szarżą, gdzie zdobył 3 pozycje na jednym okrążeniu. Cervellin stracił również miejsce dla Covington i Calvin Vlaanderen z Team HRC.

Pauls Jonass miał misję uratowania punktów i wspiął się na miejsca od 17 do 6 dzięki swojemu podanie na Cervellin na 13. okrążeniu. Ben Watson z oficjalnej drużyny MX2 z Kemea Yamaha również walczył o miejsce i zajął 7. miejsce.

Kiedy wyszła flaga w szachownicę, Prado wygrał z Geertsem i Covingtonem, który znalazł drogę obok Olsena. Na podium ogólnym Prado i Covington zdobyli punkty, ale zwycięstwo przypadło Hiszpanowi z jego lepszymi wynikami w wyścigu 2. Olsen zaokrąglił podium, po raz pierwszy zespół Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing miał dwóch zawodników w pierwszej trójce.

Jorge Prado: „Byłem bardzo zadowolony z jazdy, nie spodziewałem się, że będę jeździł tak dobrze w tych warunkach. Drugi wyścig był po prostu idealny, szkoda, że ​​Pauls rozbił się na pierwszym okrążeniu, ale było dla mnie dobre, gdy objąłem prowadzenie i wygrałem ”.

Thomas Covington: „Ogólnie rzecz biorąc, był to dla mnie naprawdę dobry weekend, walczyłem w pierwszej połowie sezonu, więc dobrze jest mieć kilka stałych wyścigów w weekend. Czułem się naprawdę silny, szczególnie na końcu, naprawdę znalazłem swój rytm. ”

Thomas Kjer Olsen: „To był naprawdę dobry weekend dla zespołu, cieszę się z zespołu i dla siebie. Bardzo się cieszę, że w ten weekend udało mi się wykonać 2-4. Byłem w stanie być agresywny na pierwszych kilku okrążeniach i cieszę się, że jestem na podium. ”

Pauls Jonass: „To nie jest najlepszy wynik, straciłem kilka punktów w mistrzostwach, ale to długi sezon, więc nie martwię się o to i już nie mogę się doczekać następnego weekendu.”

SOBOTA KWALIFIKUJĄCA SIĘ

Thomas Covington wygrał wyścig kwalifikacyjny MX2 we Francji.

10th runda 2018 MXGP seria odbywa się w Saint Jean d'Angély, Francja. W sobotę wyścig kwalifikacyjny MX2 wygrał Amerykanin, Thomas Covington. Thomas nie osiągnął wyników, o których marzył do tej pory w tym sezonie. Nie był już taki sam, odkąd rozdarł ACL w 2017 MXdN in Basen Matterly jazda dla drużyny USA. Duet KTM z Pauls Jonass i Jorge Prado którzy zmienili serię MX2, jak dotąd zajęli drugie i trzecie miejsce. Czy to będzie runda, w której Thomas Covington wkracza na nowy grunt i stawia zawodników KTM na dystans?

2018 MXGP FRANCJA | PEŁNE POKRYCIE

Zawodnik Factory Husqvarna Thomas Covington wygrał wyścig kwalifikacyjny tutaj we Francji.

Dzisiejsze zerwanie imprezy KTM na polu walki było Thomas Covington z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing. Covington, który miał dobry start w wyścigu w 3rd, pod koniec pierwszego okrążenia był na drugim miejscu za szybkim startem Henryk Jacobi na jego STC Racing Husqvarna.

Prowadził od końca pierwszego okrążenia Jorge Prado z Red Bull KTM Factory Racing. Prado, znany teraz ze swojej dużej zdolności startowej, był tuż obok Jacobiego w pierwszej turze, ale linia Jacobiego początkowo przeważała.

Numer jeden z Pauls Jonass ukończył niecałe dwie sekundy za Covingtonem.

Jedną z najbardziej zauważalnych akcji na starcie była awaria 3 zawodników Thomas Kjer Olsen z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing, Kemea Yamaha Oficjalny MX2 Ben Watson, Davy Pootjes LRT KTM. Wszyscy trzej zajęli minutę, ale wszyscy wrócili do wyścigu i przeszli przez paczkę. Olsen doszedł do 13., Watson do 12., a Pootjes do 20. po kolejnym strachu na 10 okrążeniu kosztował go garść pozycji.

Z tyłu z przodu Pauls Jonass z Red Bull KTM Factory Racing ścigał Covington, który z kolei szukał drogi wokół Prado. Na 7. okrążeniu, tuż przed zejściem środkowej części toru, Covington przejął prowadzenie od Prado, a u podnóża wzgórza Jonass był także wokół swojego kolegi z drużyny.

Zawodnik Factory KTM Jorge Prado zajął trzecie miejsce.

Pozostałe 6 okrążeń Jonass ścigał Covington, a nawet wykonał kilka ciosów w lidera, ale żadne nie zakończyło się sukcesem. Po drugiej stronie linii mety był Covington z Jonass, Prado, Jacobi i Hitler KTM UK Conrad Mewse który wykonał ostatnią turę okrążenia Zespół Diga Procross „Iker Larranaga na 5. miejscu

Thomas Covington: „Muszę się skupić na jutrzejszym starcie, jak powiedział Jeffrey, i naprawdę ciężko pracowaliśmy w tym tygodniu, aby ulepszyć rower poza bramą. Właśnie pracowaliśmy nad startami w tym tygodniu i myślę, że to pokaże” .