2018 MXGP SZWAJCARIA | WYNIKI OGÓLNE WYŚCIGU MX2

Jorge Prado wygrał w klasyfikacji generalnej, chociaż nadal ma tę samą 28-punktową przewagę, co w stosunku do Jonassa w ostatniej rundzie, kiedy wymienili zwycięstwa moto.

2018 MXGP SZWAJCARIA | PEŁNE POKRYCIE

16. runda MXGP roku odbyła się w Frauenfeld-Gachnang w Szwajcarii podczas MXGP 2018 w Szwajcarii. W klasie MX2 po raz kolejny dwaj zawodnicy KTM Jorge Prado i Pauls Jonass zamienili moto zwycięstwa. Lider punktów, Prado, zdobył drugie miejsce w swoim drugim zwycięstwie moto. Fabryka Hondy, Hunter Lawrence, zajęła 5-3 miejsce na trzecim miejscu. Prado ma 28 punktów przewagi i cztery rundy pozostały w sezonie MXGP 2018.

POZYCJE PUNKTOWE MX2 (16 Z 20 OKRĄŻEŃ)

Jorge Prado ma prowadzenie punktowe i pozostały cztery rundy.

MX2 SOBOTNY RAPORT KWALIFIKUJĄCY SIĘ Z WYŚCIGÓW

Wyścig kwalifikacyjny MX2 rozpoczął się bardziej typowym początkiem niż wyścig MXGP Jorge Prado z Red Bull KTM Factory Racing biorąc Holeshot. Po raz pierwszy w wielu wyścigach wyglądał komfortowo Łowca Lawrence z Hondy 114 Motorsport kto był drugi Thomas Covington z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing 3rd.

Kolega z drużyny Covington Thomas Kjer Olsen był czwarty, ale pod presją drugiego Zawodnik Red Bull KTM Factory Racing Pauls Jonass. Pod koniec 3. okrążenia Jonass zajął 4. miejsce w Olsen, gdy Covington nadal wywierał presję na Lawrence'a. Presja nie przeszkadzała jednak Lawrence'owi, który zamiast tego skorzystał z upadku Prado, aby dostać się na prowadzenie.

Upadek Prado kosztował go tylko prowadzenie, gdy wstał tuż przed Lawrence'em, ale nie miał tempa niezbędnego do skoku następnego skoku. Prowadzenie Lawrence'a trwało 3 okrążenia, zanim popełnił błąd i najwyraźniej utknął na miejscu, tracąc zarówno tempo, jak i prowadzenie.

Ben Watson z oficjalnej drużyny MX2 Kemea Yamaha zajął swoją Yamaha od 8. na pierwszym okrążeniu do 6., gdy jego kolega z drużyny Jago Geerts wypadł z wyścigu i został zepchnięty z toru przez personel medyczny.

Tak było na mecie wyścigu Jorge Prado który wygrał nawet po swoim upadku z Hunterem Lawrence 2., Thomas Covington 3., Pauls Jonass 4. i Thomas Kjer Olsen na 5. miejscu.

Jorge Prado: „To był dobry wyścig kwalifikacyjny, miałem dobry start, zrobiłem małą przerwę, ale potem popełniłem mały błąd i rozbiłem się, więc trochę zajęło mi powrót do rytmu, ale potem udało mi się zaliczyć dobre okrążenia”.