POZYCJE NARODOWE PUNKTU NARODOWEGO AMA MOTOCROSS 2021 PO OKRĄGŁU 6

Runda 6 dobiegła końca, a wyścigi zawierały wiele bliskich wyścigów i zaskakującą liczbę dużych wypadków. Kierując się do Spring Creek, Jett Lawrence prowadził z 250 punktami, a Justin Cooper miał zaledwie trzy punkty za nim. W klasie 450 Dylan Ferrandis nadal dominował nad czołowymi kolarzami ze znaczną przewagą 19 punktów nad Kenem Roczenem. Nie spodziewaliśmy się, że oba wyścigi nie będą sprzyjać obecnym liderom punktowym. Od małych do poważnych błędów, oto krótkie podsumowanie tego, jak ukształtowały się punkty po 6. rundzie serii.

2021 SPRING CREEK NATIONAL | PEŁNE POKRYCIE

Zdjęcia autorstwa Chada Murray .a

450 PUNKTÓW PO RUNDZIE 6 – WYNIKI WYŚCIGÓW

Wygląda na to, że Dylan będzie przez chwilę trzymał czerwoną płytę, jeśli będzie kontynuował postęp w klasyfikacji punktowej.

W pierwszym moto, Ken Roczen, który zajął drugie miejsce w punktach, zostałby wciągnięty pod pole 450s po zderzeniu z kolegą z drużyny Chase Sextonem w pierwszym zakręcie podczas startu. Justin Barcia wygrał wyścig, a Dylan Ferrandis zajął drugie miejsce. Następnie w drugim moto był to flip-flop, ponieważ Dylan Ferrandis rozbił się dwa razy, a Ken Roczen wygrał wyścig. Jednak wypadki Dylana w drugim moto nie spowodowały, że pobiegł z powrotem na piąte miejsce i zdobył sporą część punktów nad konkurentami.

39 794 Bryce'a Backausa 1

Powolny i stały powrót Eli Tomac do prędkości w tym sezonie sprawia, że ​​zmniejsza dystans do Justina Barcii w pogoni za punktami.

250 PUNKTÓW PO RUNDZIE 6 – WYNIKI WYŚCIGÓW

W pierwszym moto to Jeremy Martin wygrał z Justinem Cooperem na drugim miejscu. Obecny lider punktowy Jett Lawrence zająłby czwarte miejsce. Następnie w drugim moto byliśmy świadkami ogromnej kraksy, w której udział wzięła połowa pierwszej dziesiątki, gdy zawodnicy byli rozproszeni po drugiej stronie skoczni. Zawodnicy tacy jak Pierce Brown, Rj Hampshire, Jett Lawrence i inni brali udział w wypadku, podczas gdy pierwsza trójka ścigała się we własnym wyścigu. Jeremy Martin wygrałby ponownie, a Michael Mosiman zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Justin Cooper wylądował na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, podczas gdy Jett Lawrence w imponujący sposób odzyskał siły po wypadku na początku wyścigu, ścigając się z powrotem na szóste miejsce, co daje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednak jego imponujący powrót nie wystarczy, ponieważ Justin Cooper uzyskał punktową przewagę w mistrzostwach.