WIDEO BUDDS CREEK NATIONAL MOTOCROSS 2021: DŁUGI DZIEŃ ZA JEDNY PUNKT

Kiedy wszystkie motocykle zostały ukończone, czołowi biegacze utrzymali swój status quo. W klasie 450 Dylan Ferrandis i Ken Roczen zrównali się punktami, dzięki czemu pod koniec dnia mieli ten sam obraz punktowy, co przed rozpoczęciem wyścigu. Ferrandis dzięki swojemu 2-1 wygrał w klasyfikacji generalnej nad 1-2 z Roczena. Jednak remis zaszkodził Kenowi Roczenowi o wiele bardziej niż Dylanowi Ferrandisowi, ponieważ Dylan ma 39 punktów przewagi na trzy wyścigi przed końcem. Ken musi uzupełnić zapas punktów, jeśli ma jakąkolwiek nadzieję na zdobycie trzeciego mistrzostwa narodowego AMA 450, ale remis tego nie zrobił.

W międzyczasie w klasie 250, dwaj pozostali pretendenci do tytułu, Justin Cooper i Jett Lawrence, doszli do Budds Creek z czteropunktową różnicą i pozostawili Budds Creek z trzypunktową różnicą. Lawrence wypadł 2-2, a Cooper 1-4. Wielkim zwycięzcą w Budds Creek został Jeremy Martin, który zajął trzecie miejsce w mistrzostwach narodowych AMA 2021 w 250 roku, wygrywając 3-1 w klasyfikacji generalnej. Martin jest jak dotąd najlepszym zawodnikiem na 250 w tym sezonie, ale niestety opuścił trzy moto na początku tej serii z kontuzjowaną ręką. Jeremy przyjechał do Budds Creek tylko o jeden punkt za trzecim zawodnikiem Hunterem Lawrencem, ale zostawił 9 punktów przed Hunterem, który wyszedł 6-3.

BUDDS CREEK NATIONAL | PEŁNE POKRYCIE

2021 ama krajowe mistrzostwa motocrossoweBudds Creek National 2021potok buddDylan Ferrandismyśliwy LawrenceJeremy MartinJett LawrenceJustin CooperKen roczeńmotocross