POZYCJE PUNKTU SEZONOWEGO NA 2021 ROK PO OKRĄGU 6

Sezon Monster Energy Supercross 2021 zakończył się już rundą 6, a potrójne zwycięstwo w Indianapolis jest już oficjalnie za nami. Jadąc do Indianapolis, Ken Roczen miał przewagę punktową, ale nie wygrał wyścigu. Cóż, zmieniło się to w ciągu ostatnich ośmiu dni, kiedy wygrał sobotnie, wtorkowe i sobotnie wyścigi na stadionie Lucas Oil w Indianapolis w stanie Indiana. Te trzy torfowe pomogły zwiększyć przewagę punktową Kena Roczena i chociaż we wszystkich trzech wyścigach Indy wygraliśmy tego samego 450 zwycięzców, wyścigi nie były nudne. Cooper Webb, Eli Tomac i Justin Barcia spędzali czas na rzucaniu wyzwań Kenowi na czele stawki i nie ułatwili mu tego. Rynna na glebie Indianapolis również zwiększyła złożoność wyścigów Supercross i ostatecznie doprowadziła do większej liczby wypadków. Teraz, po sześciu z siedemnastu wyścigów w książkach, mamy poniżej zaktualizowaną klasyfikację punktową Mistrzostw w klasach 450 i 250 East.

2021 INDIANAPOLIS SUPERCROSS 3 | PEŁNE POKRYCIE

450 PUNKTÓW SUPERCROSS PO OKRĄGŁU 6 Z 17

Ken Roczen powiększa swoją przewagę punktową dzięki trzem torfom w Indianapolis.

Turniej główny 450 prowadził Ken Roczen od początku do końca, ale nie obyło się bez kontrowersji. Justin Barcia wpadł na niego wcześniej w wyścigu i spowodował, że oboje się zatrzymali, ale na szczęście nie upadli i walczyli dalej. Justin Barcia wywarł presję na Kenie, ale wtedy Cooper Webb podszedł i minął Barcię, a wkrótce potem minął go również Tomac. Ale Justin tego nie miał. Szybko wyrównał broniącego mistrza i zajął trzecie miejsce z powrotem od niego. Barcia utrzymywał to miejsce do końca wyścigu, kiedy docierany zawodnik Vince Friese skoczył przed niego i pokonał go. Niestety, motocykl Justina wylądował na dublecie i pokonał również Eli Tomaca. Eli szybko wstał, ale po katastrofie wyglądał na bardzo obolałego. Na ostatnim okrążeniu Cooper Webb zbliżył się do Kena Roczena, ale nie był w stanie podejść na tyle blisko, by przelecieć. Ken Roczen utrzymał się, aby wygrać trzy z rzędu, a Cooper zajął solidne drugie miejsce. Teraz punktowa przewaga Kena wzrosła do 16 punktów nad Webbem i 24 punktów nad Eli Tomacem.

27 Austin Politelli 3

Cooper Webb zaatakował mocno, ale na ostatnim okrążeniu nie zdołał wyprzedzić Kena Roczena.

Niestety Eli Tomac wylądował na rowerze Justina Barcii po tym, jak Barcia wylądował na kolarzu Vince'a Friese. Eli zajął 7. miejsce.

250 PUNKTÓW SUPERCROSS NA WSCHODNIM WYBRZEŻU PO 6 RUNDIE Z 9

Colt Nichols stracił 5 punktów do swojego kolegi z drużyny na Indy 3, ale wciąż ma 6-punktową przewagę.

Turniej główny 250SX okazał się ekscytujący. Mitchell Oldenburg złapał holehota, ale Colt Nichols zakradł się do środka na pierwszej prostej i objął prowadzenie. Potem, trzy rogi później, Nichols zamienił się dublem i miał duży wypadek. Na szczęście był w stanie wstać i nie był kontuzjowany, ale lider punktacji miał przed sobą pracę. Christian Craig objął prowadzenie i płynnie jechał, aby odnieść zwycięstwo, a Jo Shimoda zajął najlepsze drugie miejsce w karierze za nim, a Colt Nichols wykonał ciężką szarżę, aby przebić się przez paczkę, walczyć w tę iz powrotem z Jett Lawrence, a następnie zająć trzecie miejsce, aby ograniczyć. zniszczenie.